Jump to content

Kablovi, filteri, utikači , ispravljači, osigurači , LETVE, napajanja, trafoi , namotaji oko kondenzatora


NIXIE

Preporučeni Komentari

On 2/2/2021 at 8:44 AM, Mikorist said:

Ama za zvučne talase je nebitan kvantni nivo. Kvantne čestice su svugde istovremeno. I u potpuno praznom prostoru. Tamo gde nema kvantnih čestica nema ni prostora ni vremena. Jedno uslovljava drugo.

Zvuka nema u vakumu. Zvuk se ne može prenositi u praznom  prostoru jer zvučnim talasima treba medijum da vibrira poput vazduha ili vode koje uho hvata i mozak percipira kroz naše slušno čulo. Buka je samo neželjeni zvuk.

Slažem se. Izvinjavam se sto sam potpuno izbacio tu činjenicu iz jednačine no ono mislio sam možda na popunjavanje informacije u talasu (zapisu) koji prolazi kroz elektronsko kolo slično kao spooky action. Zapis je talas, talas je informacija, informacija se može dopuniti čak i na kvantnom nivou ako se ne varam :) Ono slobodno me ispravi ako grešim :D ne bi mi bilo prvi put.

I što je naj bitnije. Nemere to bez kabla!   :msn-rofl:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Sto strasno, prodaja opravdava sve, nisu na ispitu... :) 

Prvo, nema toka elektrona, vec poremecaja, drifta, kao drugo, magnet utice, ali vise smeta i usporava nego sto pomaze...da bi pomagao, morao bi da ima odredjenu modulaciju, ili po smeru polja ili po geometriji polja....

Ali ako ima prodaje, onda su validni i voda, cesma i cev...i magnet i stagod... :)  

Kao trece

On 2/4/2021 at 2:30 AM, Archangel said:

talas je informacija

Talas je informacija ako je deterministicki, ako je stohasticki, kao audio, nije nosilac informacije, sustinski, poseduje stanje, ali se ne moze predvidjati buduce desavanje....itd...

U pojasnjenju, ako se pojavi nekakav impuls, audio signala, on ce imati neku karakteristiku, strminu i amplitudu, ali sledeci koji dolazi ne mora da ima ni jednu pribliznu osobinu prethodnog impulsa...

U tome i lezi problematika audio signala...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Stigli kontakti za fake oyaide sa KP. Natak'o sam ih na 2m Belden 83803 kabla. Kabl je 3x12AWG kalajisan bakar, PTFE izolacija, alu folija, pa braid, pa opet teflon. Eto, njega sam stavio pre letve da vidim sta veli. Uzemljenje i sirm sam povezao sa shuko strane, na IEC samo uzemljenje. Kabl je ocajno krut i nezgodan i izgleda ovak

Belden-83803-High-End-Mains-Power-Cable-Choose-Your-Own-Length

Poslusacu malo pre komentara, mada mi vera brani shield i kalajisan bakar, al' hajde da vidimo

E158DD16-331A-4C3B-BF70-F058FE63E3CC.jpeg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 2 nedelje kasnije...

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...