Jump to content

Kablovi, filteri, utikači , ispravljači, osigurači , LETVE, napajanja, trafoi , namotaji oko kondenzatora


NIXIE

Preporučeni Komentari

To je sudbina svakog kabla, jednom će biti zamenjen i odbačen. 

Ti stari činčevi, imam ih i ja. Mesing, pozlaćen, teflonska izolacija. Nekad boljih nije mnogo ni bilo. Danas kad hoću nešto da kupim baš sam u dilemi koliko para baciti na sve to.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 1 month later...

Poslednjih par desetina meseci sam se upoznao sa velikim asortimanom kineskog đubreta od mreznih kablova, isporucenih ponajviše uz desktop racunaljke, mada ni ručni alat nije posustajao.

Problemi su razni, od malog broja pretankih licni, zatim prekida u zicama, do loših spojeva sa prikljčcima u zalivenom kučištu. Pride je u nekim kablovima žica od neke kao opružne legure, verovatno slitina raznog otpada, nemoguće je uvrtanje a da se ne rasplete.

Pre je pomagala količina odštampanih sertifikata, ali su i to premostili....

 

Pa je zamena mrežnih kablova više kao bezbednosna akcija predupređivanja problema, uz eto malo pozlacenih zabava.  

Optuživanje ili Kineza ili domacih vendora je gubljenje vremena.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 2 časa, vladd reče

Problemi su razni, od malog broja pretankih licni, zatim prekida u zicama, do loših spojeva sa prikljčcima u zalivenom kučištu. Pride je u nekim kablovima žica od neke kao opružne legure, verovatno slitina raznog otpada, nemoguće je uvrtanje a da se ne rasplete.

Pa to...a dešavalo mi se da kabl ogoreva i smrdi. i to fabrički za PC...znači sve menjam. Bez obzira da li su audio ili ne.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 15 časa, Mikorist reče

Martin Kaiser stigao x 4 + 5 metara Lappa + Snake skin - Shukoi su 400din komad - KP...

Martin-Kaiser-De-Oxit-Treated-Iec-Connector-Audio-Grade.jpg -martin-kaiser-schuko-plug02.jpg

Prežičavam TV, kompove, sve redom - mislim da ću i na klima uređaj da stavim Lapp:msn-rofl:



Pa to nije Bals 7306?!
Svaki kabladzija koji drzi do toga sto komsiluk misli zna da je Bals 7306 najbolje cuvana tajna high end naponskih kabela. :rofl: 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

42 minutes ago, gluv_i_udaren said:

Jesu to oni ala Oyaide?

Kopije su u pitanju, ali top uradjeno. Vrhunski materijal. Jos se zbunio kada video imbus srafcice. Ipak kvalitetnija kopija. Nije iskljuceno da je razlika u odnosu na original samo sto nema print oznaku :D 
Tipa: https://www.ebay.com/itm/oyaide-P-004E-C-004-Rhodium-Plated-AC-Power-Plug-IEC-Power-Connector-Power-Suppl/233045184134?ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT&_trksid=p2057872.m2749.l2649

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Mozda ima i jeftinije. Ovo poslao kao referencu o kojim konektorima se radi.

PS.

Na KP vidim da je cena dupla. Iskreno nije mi se zurilo. Narucio, stiglo, usrafio. Nema sta da se lemi. Ogulim zicu, gurnem, stegnem. Mozda krimp ko voli, ali ono za 15e razlike kako naplacuju na KP bas vala. Mene metar LAPP izadje bese 5e, konektori 10e. Na oglasima 30e. Znaci na 4 komada koliko mi treba trenutno razlika 60e :D 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...