Jump to content
krca44

Macura phono predpojacalo , krca44

Recommended Posts

Ovo Macura phono predpojacalo napravio je kolega sa komsijskog foruma i imao sam priliku slusati muziku kod sebe, preko tog aparata, na par sati.  

Od tada pa do sada ( cca. 8 meseci ) interesevalo me je vise projekata za izradu, najvise cevni phono...  ali sada kad je doslo vreme da se krene morao sam dobro razmisliti sta praviti i zakljucio da cevi nisu za totalnog pocetnika a da ovaj phono svira bolje od moga i mislim da se moze zavrsiti.

:D

25 minutes ago, mutayu said:

plocice za napajanje?

Nazalost Macura ne daje dokumentaciju za sopstveno napajanje, nije potpuna.

Imam od kolege ManicP-a stabilisano napajanje koje se mozda moze prilagoditi.   Sem toga hteo bih da pogledam kakvih jos mogucnosti ima.    Znaci to je sledece.

47 minutes ago, krca44 said:

Nazalost Macura ne daje dokumentaciju za sopstveno napajanje, nije potpuna.

Imam od kolege ManicP-a stabilisano napajanje koje se mozda moze prilagoditi.   Sem toga hteo bih da pogledam kakvih jos mogucnosti ima.    Znaci to je sledece.

Proveri, mozda ti samo ovo nedostaje:

image.png

2 minutes ago, mutayu said:

image.png

Da ali gde da nadjem Gerber da se izradi ?

Skinuo sam dokumentaciju samo Macura ne daje Gerber za izradu pcb a ja ne znam da napravim sam niti imam software za crtanje / pravljenje pcb-a.    Ne poznajem nekog ko bi ovde to mogao uraditi... mislim ne znam koga da pitam za izradu... 

3 minutes ago, mutayu said:

Treba proveriti plocicu prvo pa onda , ako je dobra, mozes naruciti da ti se uradi i sa pdf-a ili cak nekom prostijom metodom.

Hvala probacu... razmisljao sam da li je moguce umesto vodova na pcb uraditi isto pomocu bakarne zice na protoboardu... ali ne znam, mozda sam sad bas lupio  :D

2 minutes ago, shonne said:

Proveriti samo je li 1:1.

Ovo mi je palo na pamet kao obavezno.

Narednih dana gledam da zavrsim nalazenje komponenti za phono pcb, potom cu proveriti dimenzije za napajanje i javiti se za kontakt Milana iz Nisa.

Hvala !

20 hours ago, mutayu said:

image.png

Mutayu gde si molim te nasao ove slike ?

Jos sinoc sam video da ovo nemam u dokumentima a nisam video ni kod Macure medju dokumentima napajanja.  Sa pcb-a izgleda po tekstu da je ovo mozda novija verzija...