Jump to content
krca44

Macura phono predpojacalo , krca44

Preporučeni Komentari

44 minutes ago, Zen Mod said:

msm cisto da vidim i potvrdim sto mi se javlja - bzvze je ta pcb ......

Zene cenim svaku pomoc, stvar generalno stoji ovako :  treba neka stabilizacija relativno dobra i da je pocetnik moze sastaviti... ta su dva uslova najvaznija  ( i da pcb & delovi ima da se nadju :D  ).

Parametri su +/- 15-20V ( 17V idealno ) i 100mA po grani.

Neko mi rece da ta Macurina stabilizacija nije losa a sem toga vidim na big DIY da je neko zavrsio projekt i koristio neku Salasovu stabilizaciju ( moram da vidim koju i kakva je dostupnost ).

Ako imas neku preporuku, bio bih zahvalan.

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima

Da se ne trazi ako nema potrebe prilazem shemu stabilizacije koju imam i koja bi mozda mogla da se podesi na odgovarajuce parametre :

MANICP SIMETRICNO SHUNT NAPAJANJE SHEMA.png

MANICP SIMETRICNO SHUNT NAPAJANJE PCB.png

Dscn2690 MANICP SIMETRICNO SHUNT NAPAJANJE.jpg

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima

Jel to audiofilski problem da se stavi zenerka umesto 15 ledara? Siri se prica da LED ima manje sum tamo negde(ne gleda se frekventno previse visoko pa deluje tacno), ali se nista ne kaze koliki sum imaju 15 LED na red? To valjda noje vazno, deluje spektakularno, kao cirkuska satra...

A cela prica uslovno i vrlo uslovljenono vazi za napone i zener komponente do 6V

Svakako da 15LED imaju zajedno znacajno(dramaticno) veci sum(koji se sabira) od jedne zenerke preko 6V

DA ne spominjemo los temperaturni drift LED, to nije u modi.

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima
9 hours ago, krca44 said:

Da se ne trazi ako nema potrebe prilazem shemu stabilizacije koju imam i koja bi mozda mogla da se podesi na odgovarajuce parametre :

MANICP SIMETRICNO SHUNT NAPAJANJE SHEMA.png

Izlazni napon je na tim modulima podešen na 24V ako se dobro sećam. Treba odvaditi LED na izlazu (svaka nosi oko 1.6V) i ubaciti kratkospojnik. Za 17V na izlazu recimo skinuti 4 kom.

Max izlazna struja se podešava sa CCS koji čine IC3 sa R7.1 i R7.2 u paraleli (odnosno IC4 sa pripadajućim otporima za negativnu granu) i iznosu 1.25/Rekv (Rekv je ekvivalentan vrednost R7.1 i R7.2 u paraleli).

Ulazni DC napon treba da je 8V viši od izlaznog, AC napon trafoa je (Uout+8V+2x0.7V)/1.41.

Ako se poveća struja moguće da treba doraditi hlađenje, može da se doda hladnjak na onaj AL flah.

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima

evo dacu vam i Gerbers i semu ( koju usput vec imate kao deo od Iron Pumpkins) za Good Gemini regulator

msm , dobar regulator nije Bozje Slovo . ali malo ih je koji su u modi a da su stvarno zaokruzeno dobri

kod Milanpcb mozete uraditi pcb , samo obratiti paznju da - posto on ne radi vias - da se pojedini elementi poleme sa obe strane stampe

Macurina sema je OK , ali je pcb katastrofa , da ne objasnjavam neophodnost odvajanja energetskih vodova od vodova signala za pojacavac greske

otvoriti novu temu (preseliti predmetno) ako mislite nastavljati ; ovde ce se to samo zagubi

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima
2 hours ago, vladd said:

koliki sum imaju 15 LED na red?

sqrt(v1^2+v12^2+v3^2+v4^2+v5^2+v6^2+v7^2+v8^2+v9^2+v10^2+v11^2+v12^2+v13^2+v14^2+v15^2)

Ovoliki :D

Videti https://www.diyaudio.com/forums/parts/35821-noise-measurements-leds-zener-diodes.html

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima
4 hours ago, Mikorist said:

sqrt(v1^2+v12^2+v3^2+v4^2+v5^2+v6^2+v7^2+v8^2+v9^2+v10^2+v11^2+v12^2+v13^2+v14^2+v15^2)

Ovoliki :D

Videti https://www.diyaudio.com/forums/parts/35821-noise-measurements-leds-zener-diodes.html

Moze i to aproksimativno da posluzi. Orijentaciono i za neki nivo potreba. :) 

Inace se mere opsezi karakteristika i to onda ubacuje u neku statisticku simulaciju tipa Monte Karlo, gde se obracunavaju kombinacije interakcija i medjuodnosa opsega suma, najvece i najnize vrednosti za svaku diodu, pa sve to uz najvecu statisticku tezinu dogadjaja. Po potrebi...

Najbolja i najgora opcija su najmanje verovatne, na obodu zvona...

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima

Npr, ova tvrdnja, izrecena u postu na big DIY-a nije netacna, ali uz odredjenu statisticku tezinu, 

The output voltage for 16 LEDs
is 16 times the LED voltage drop. The noise voltage is only 4 times the noise of one diode.

Ali istu verovatnocu moze da ima i tvrdnja da 16 dioda mogu da imaju 7 puta sum jedne...neke, i toj jednoj postoje min i max opcije..

Cak i da se samo amplitudno posmatra, i to najpovoljnija opcija, ostaje nepozeljno prosirenje opcija izbijanja po frekvencijama, lokalnih burstova u medjusabiranju, ili medjuoduzimanju suma.

Mislim, ako nesto ne spominjemo, ili ne volimo da se spominje, da ne premori mozak i pokvari mjuziku,... to ne znaci da se ne dogadja.. :)  

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima
8 hours ago, ManicP said:

Izlazni napon je na tim modulima podešen na 24V ako se dobro sećam. Treba odvaditi LED na izlazu (svaka nosi oko 1.6V) i ubaciti kratkospojnik. Za 17V na izlazu recimo skinuti 4 kom.

Max izlazna struja se podešava sa CCS koji čine IC3 sa R7.1 i R7.2 u paraleli (odnosno IC4 sa pripadajućim otporima za negativnu granu) i iznosu 1.25/Rekv (Rekv je ekvivalentan vrednost R7.1 i R7.2 u paraleli).

Ulazni DC napon treba da je 8V viši od izlaznog, AC napon trafoa je (Uout+8V+2x0.7V)/1.41.

Ako se poveća struja moguće da treba doraditi hlađenje, može da se doda hladnjak na onaj AL flah.

Pedja hvala, mislio sam da te kontaktiram.

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima
8 hours ago, Zen Mod said:

evo dacu vam i Gerbers i semu ( koju usput vec imate kao deo od Iron Pumpkins) za Good Gemini regulator

msm , dobar regulator nije Bozje Slovo . ali malo ih je koji su u modi a da su stvarno zaokruzeno dobri

kod Milanpcb mozete uraditi pcb , samo obratiti paznju da - posto on ne radi vias - da se pojedini elementi poleme sa obe strane stampe

Macurina sema je OK , ali je pcb katastrofa , da ne objasnjavam neophodnost odvajanja energetskih vodova od vodova signala za pojacavac greske

otvoriti novu temu (preseliti predmetno) ako mislite nastavljati ; ovde ce se to samo zagubi

Zene hvala ti, ako mozes posalji Gerber na pp, ja cu potraziti shemu po temama.

Ako moze neka se prebace svi postovi vezani za Macura phono u novu temu.

Otprilike svi delovi koje sam narucio iz inozemstva stici ce do 20.og Septembra a ovih dana idem po domacim radnjama da pazarim ovde sta ima i treba.   Moj neki plan je da prvo kompletiram phono pcb, zatim da vidim napajanje i stabilizaciju ( kompletiram to ) pa onda kutija, konektori i slicno.

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima

sutra poradimo

dodjoh malopre kuci , neplanirano morao da hopnem od kuce

jbte , kad sam bio mladji , neplanirano sam zaglavljivao u kafanu ........

ostarilo se , 300%

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima
32 minutes ago, Zen Mod said:

sutra poradimo

Bez zurbe... imam jos da pokupujem kojekave kondove manje vaznosti ( u smislu kvaliteta ), to ce uzeti jos par dana i vikend, pa onda sledi razmisljanje o stabilizaciji... mislim ni ja ne zurim iako mozda tako izgleda, ne mogu nista uraditi dok ne stignu delovi krajem meseca.

:D

Hvala !

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima

Stvar je tehnicki prilicno uokvirena, precizan napon, dobro filtriran, male struje i jako niskog suma, zbog velikog pojacanja riaa. Pozeljan predregulator ako se dovodi 17V na itegralce,da ne protrci ulazni napon pri ukjucenju.

S obzirom na malu potrebnu struju, moguc je i ic bafer kao regulator...

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima

krco , ovaj navod iz manuala OK?

The preamplifier should be supplied from 2 x 15V to 2 x 18V regulated powersupply. The ZT15VA power supply (please visit my webpage) set at 2x17V issuitable for this preamplifier. Or you can use any regulated power supply within

recommended voltage range that is capable to deliver at least 2 x 100mA output current

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah

• Članovi koji sada čitaju   0 članova

Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu

• Kreiraj novo...