Jump to content

Macura phono predpojacalo , krca44


krca44

Preporučeni Komentari

Napisano (izmenjeno)

Imate u audiophonics za sicu opa627 ako je oridjidji radjena shema za isti. 

WWW.AUDIOPHONICS.FR

The Burr Brown OPA627AP single op amp is a high performance model, offering smooth and musical sound reproduction. This model provides low noise, low offset voltage and high speed.

 

Izmenjeno od Brijac
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 41 minuta, pmiroslav81 reče

- viseslojne keramicke X7R mozda i zamenim sa COG videcu ako ih nadjem pre nego sto polemim ostatak plocice

C0G stavi ako nadjes "Through The Hole" komponente - ja nisam ovo istrazivao, uglavnom sam vidjao C0G u smd pakovanju, ali mozda ima i THT.

pre 41 minuta, pmiroslav81 reče

470uf znaci odbacujem Low-esr to jest Panasonic FR, Samwha WB i LW ,  kao i Nichicon Fine-gold , ostaje Nippon LXZ ili Panasonic NHG 

Mislio sam samo da ne stavljas Ultra Low ESR 470 uF na Macura pcb, kao predostroznost ( Samwha WL je low esr - jesam pobrkao sta imas ? ). 

Mozes sve ove druge da koristis.  

Sve to mozes da koristis na Gemini regulator pcb.

Izbunari Nixie-ja za te kondove, on to poznaje mnogo bolje od mene.

pre 1 minut, Brijac reče

Imate u audiophonics za sicu opa627 ako je oridjidji radjena shema za isti. 

Taj Audiophonics mnogo posluje sa Kinom - ja bih to kupio samo ako sam 100% siguran da je chip original.

Inace kad sam ja pravio phono ni tada OPA627 nije bio jeftin, kostao je oko 30 Eu komad.  

Mozda je kostao 7-10 Eu kad je bio nov, zaista ne znam - ali direkt naslednik OPA828 toliko kosta sada kad je izasao kao zamena.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pa sta da ti kazem - ne znam zaista - ja cu njima da verujem kad pokazu tapiju da su oridji - ali ok, NHF, svako moze da kupi ono sto misli da valja - nisam ni ja izuzetak jer sam AD1865N-K kupio na ebay-u od nekog sa prvog link-a iz te teme.

Ako hoce momci da probaju neka kupuju - ja se izostavljam jer ih malo ima i upgrade sa OPA828 je na dalekom stapu.

:bad_boys_20:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 58 minuta, krca44 reče

nisam ni ja izuzetak jer sam AD1865N-K kupio na ebay-u od nekog sa prvog link-a iz te teme.

To smo već isprobali, zato sam okačio. AD1865 nije moguće napraviti fake da funkcioniše ni pod razno, ali OPA627 jeste. U principu, ne bih ja jurio OPA627 ako ima dobra moderna zamena.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Napisano (izmenjeno)
pre 27 minuta, NIXIE reče

U principu, ne bih ja jurio OPA627 ako ima dobra moderna zamena.

Pa ima taj OPA828 single i dupla verzija OPA2828 - DS kaze da su oni direkt naslednici OPA627 i neki frajeri su to vec probali, ide bez ikakvih izmena u Macura phono.

Samo mora adapter jer je sada smd verzija, nije vise klasicna ( DIL-8 ) da se samo utakne u podnozje.

 

Nego molim baci pogled na prethodnoj strani sta sve moze da se koristi od 470uF kondova.  Postovi #368, 374.

Izmenjeno od krca44
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Gde ne sme Low ESR ne treba ih ni stavljati. Od "običnih" elektrolita staviti bilo šta nekinesko. Samwha, Panasonic, NIC i slično, ne znam šta sve ima po našim prodavnicama.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ako ne zelite da se zezate sa adapterima za OPA828 ponuda Audiophonicsa za OPA627 je vise nego dobra, oni pri kalkulaciji cene skinu evropski VAT i salju francuskom postom koja je vrlo brza i pouzdana. Poslednji paket su mi poslali u ponedeljak i vec u subotu mi ga je postar doneo ocarinjenog. To me je kostalo jos 500 dinara na ime naseg PDV-a i troskova pregleda, carina 0.

Svoje iskustvo sa OPA828 sam opisao na temi o Iron Sparku.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, mutayu said:

Ako ne zelite da se zezate sa adapterima za OPA828 ponuda Audiophonicsa za OPA627 je vise nego dobra, oni pri kalkulaciji cene skinu evropski VAT i salju francuskom postom koja je vrlo brza i pouzdana. Poslednji paket su mi poslali u ponedeljak i vec u subotu mi ga je postar doneo ocarinjenog. To me je kostalo jos 500 dinara na ime naseg PDV-a i troskova pregleda, carina 0.

Svoje iskustvo sa OPA828 sam opisao na temi o Iron Sparku.

A plaćanje može bilo kojom karticom ili mora PayPal?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 2 časa, mutayu reče

Svoje iskustvo sa OPA828 sam opisao na temi o Iron Sparku.

Sada sam na brzinu pregledao temu Iron Spark sa tvojim Macura aparatom - tamo sam te pitao za snubber vrednosti trafoa za Macuru posto su isti i ti si mi odgovorio ali ako se secas mozes li molim jos jednom malo jasnije : koje si tacno vrednosti ugradio ?

I jos ovo pitanje zbog rastera na Good Gemini reg pcb za R i C snubber - da li je dovoljno koristi blok od recimo 63 Vdc s obzirom da je trafo sekundar 36 VCT ( ako se dobro secam )  ?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ugradio sam otpor Rx=90 ohm, Cs=150nF, Cx=10nF. Ne secam se za koji su napon deklarisani kondovi ali ovi koji su u Qasimodu su 100V pa pretpostavljam da sam iste takve i ugradio posto ih imam dovoljno.

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Napisano (izmenjeno)
pre 15 minuta, mutayu reče

Beyer Dynamic

 

Ja sam razmatrao isto - koje si tipove nabavio ?

TR/BV 351 010 005  mozda ?

I za koju zvucnicu ?

Izmenjeno od krca44
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Mogu potvrditi da je Audiophonics pouzdan i ozbiljan partner.
Naručivao sam dosta puta ponešto kod njih i svaki put je sve bilo za 10.
Iznimka koja potvrđuje pravilo je kad su mi greškom poslali jednu špulu od 5 metara srebrne folije umjeto dvije, a ja sam mislio da je ta jedna deset metara.
Grešku sam otkrio nakon nekoliko mjeseci (4 ili možda čak i 5???) i napisao im mail ne očekujući ništa.
Izvinuli su se i poslali bez objašnjenja još pet metara.
Onda sam ja zatražio objašnjenje s pitanjem kako to da su mi nakon toliko vremena vjerovali.
Odgovorili su da su napravili inventuru i ustanovili višak od - 5 metara folije!
Svaka čast! :thumbsup:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...