Jump to content

Koji 24bit DAC? (split iz SissySIT)


shonne

Preporučeni Komentari

Ja samo mogu da zakljucim kako gomila hifi djubreta ne zvuci kako treba, a 90% ljudi zbig toga ni ne (moze da) zna kako nesto treba da zvuci. I onda se naviknemo na djubre, da bi se odusevili kad okrijemo nesto sto valja.

Na primer, kao neko ko nikad nije jeo pravi socan paradajz iz baste, nego ono bljutavo sranje iz marketa. I onda jednog dana, proba pravi paradajz! :laugh1tooht:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ovaj slusa na nekom nautilusu bogapitaj-  kao morska školjka je zvučnik. Svi elektroliti u Sony su zamenjeni  novim ničikonima.

Drvena oplata na CD-u. Čovek u rukvicama i patofnama prilazi uređajima. Patologija. Posle pola sata tamo provedenih i sam sam postao psiho. :buehehe:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, Sync said:

E Miko nateraces me da ubacim dva single sparcosa na izlaz twisted pear mercury stepena za rca konverziju..

Xlr izlaz mi je neuporedivo bolji od rca.. 

jooj nemoj da im pominjes XLR izlaz, otkrice novu stvar i onda prica pocinje od pocetka :D

Izmenjeno od shonne
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 2 časa, Muad'Dib reče

Imam drugara Zlaju koji ima CDP-X555ES Esprit . Možda je neko slušao kako to svira. 16 kila ima CD plejer. Babaroga. A i košta....

E pa tako bi trebalo da zvuči .;)



Puno puta sam slušao kod, na žalost, pokojnog prijatelja seriju 7. Znači X7xx (ne sjećam se točnog imena modela).
Odličan player! Imao je par puta nekakve Wadie i Alfa Dacove na sučeljavanju, daleko skuplje od tog Sonyija kojeg je prije ca 15-ak godina našao u mint stanju za oko 500 € i nije ga nijedan od njih nadsvirao. BADA možda je, ali je tu imho, više stvar ukusa nego da je sam Sony bio poražen u tom setupu kojeg je tada imao. (B&W serije 800, ne znam je li 800 ili 801, ali je riječ o 15" lavorima, ne sjećam se pojačala i ostatka elektronike jer me ne pale te stvari, ali cjenovno u rangu sa B&W)
Onda je nabavio nekakav VPI gramofon i tada sam prvi put čuo za zvučnicu koja se zove Benz ili tako nešto. Mislim da je bilo i ime Lukašek.
Poznavatelji će prepoznati možda iz ovog što sam napisao.
Kad je pustio mjuzu iz gramofona nisam našao bitne razlike. Da postojale su. Bilo je te prirodne patine u zvuku. Malo više palpabilan, vlažniji. Ništa posebno, sve u svemu.
Ali, kad je ponovo pustio istu muziku sa CD-eja nismo ni on ni ja više mogli dugo slušati. Nismo mogli reći zašto, ali nakon izlaganja solidnom gramofonu i iako je zvuk bio savršen iz CD Playera nešto nas je smetalo u njemu ako bi duže slušali.
Sam za sebe je X7xx bio fantastičan. Nakon izlaganja analogiji postao je kao onaj paradajz što ga je Vix spomenuo.
Može i dalje uživati u paradajzu iz trgovine, ali ne na istom ručku uz kojeg je serviran i domaći. Po mogućnosti sorte Volovsko srce. :D 
Eto, valjda zato svaki review nekog odličnog DAC-a negdje u sebi sadrži usporedbu sa dobro složenom analognom reprodukcijom.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 4 minuta, Muad'Dib reče

Ma neku magiju ćemo smisliti da zvuči isto. Lepičemo stikere, klocne stavljati, laegere i mpingo sa kablinama od dva cola . :buehehe:



Siguran sam da se može nešto napraviti. Ono što sam napisao je usporedba DAC-a iz "yesteryear", a do danas je sve otišlo daleko naprijed.
Mislim da se zvuk D/A konvertera koji su prije 20 godina koštali kao osrednji auto danas stvarno može kupiti/napraviti za nekoliko stotina Eura....dobro, ipak nešto više od nekoliko stotina, ali ni blizu cijenama uređaja s kojima se dašnja srednja klasa D/A konvertera može usporediti, a da datiraju od prije 20 godina.
Na žalost nemam prilike usporediti tek radi znatiželje neki današnji DAC od ca 2000 € sa BADA koja je, ako se ne varam, bila ca 4-5000 €. Nemam favorita, samo me zanima kakva bi bila usporedba.
Ovo što radiš sa Topingom, korekcija izlaznag stupnja, napajanje, ožičenje.....tako pripremljen DAC iz tvornice bi koštao nekoliko puta skuplje od baze koju koristiš za eksperimentiranje.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...