Jump to content

Ekvilajzer,za ili protiv?


Okibokis

Preporučeni Komentari

Kupio skoro male Philips FR, prikačio, dreka kolko oćeš, ne može da se sluša, ima svoj fazon dabome FR je, al najverovatnije njegova pripadajuća amplifikacija bila ekvivalizovana jer inače ne bi imalo smisla.

Uključio sistemski 15 band EQ i milina, svira kao drajver od sto keka.

 

Uglavnom za širokopojasne na dasci, pogotovu PA razglasne zvuje je po meni neophodna igračka, prvo sam bio protiv ton kontrola ali sad ne marim, namestim kako mi se sviđa,

I setih se mog starog majstora, uvek priča: Baxandal, mali, ili šta god, nećeš uvek da imaš dobre kutije...

Što reče Boki, jeftinije nego menjanje kablova pojedinačnih komponenti itd ako je dobar DSP neće da ukaki zvuk i ako se ne pretera, samo malo pic :laugh1tooht:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

4 hours ago, vdzele said:

The Wall od Floyda je po nekima jedan od etalona dobrog master zvuka. Prvo američko i engelsko vinil izdanje se dosta razlikuju zvučno. Koji je tu tonac napravio dobar zapis? Šta je tu master?

Kažu drugi da je Japanski (2011) remaster (naj)bolji . 

Konkretno :

https://www.jpc.de/jpcng/poprock/detail/-/art/Pink-Floyd-The-Wall-Remastered/hnum/4931139

 

Uopšte samo skidam Japanske remastere. Od Vangleisa , preko Floyda do svega ostalog. Pošto imaju najače uređaje za (re)mastering na svetu :sarcastic_hand:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

On 5/13/2016 at 10:29 PM, Zen Mod said:

............

a propustati ceo spektar i obradjivati ga u globalu ....... to samo iskida faze na sve strane

no tnx

Bilo nekad, novije sprave i softveri sredjuju faze.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

On 5/14/2016 at 10:29 AM, vladd said:

"Mrzim sto sev primecujem pa ne mogu da uzivam u zabludama kao sav normalan svet"

Carls Bukovski. :) 
 

Mrzim što sve primećujem...

 

:buehehe:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

U studiju nema zivota bez ekvilajzera, ali za po kuci, ja tu ne bih davao nikakvo izricito misljenje, neka to ostane iskljucivo privatna odlluka.

Tolike se sarolike stvari probaju, a sad ekvilajzer treba da bude tabu?
 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

On 13.05.2016. at 0:04 PM, prophet said:

Nije ekvilizacija jedini preduslov dobrog zvuka.

Točno , al je relativna na ono što očekujemo da čemo od sistema , ma kolko ga platili ,  onaj koji smo kupili ?  Bez obzira na cifru ? u rangu ? svi očekujemo pomak na bolje bez obzira na cifru ili ino šti smo uložili ? :)  malo sam prećero interpunkcijama ? , al kak vele onaj koj ne zna pisat :) Al ima i "elvić" i  "flat" " ? pa ? :)

 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, black coffe said:

Točno , al je relativna na ono što očekujemo da čemo od sistema , ma kolko ga platili ,  onaj koji smo kupili ?  Bez obzira na cifru ? u rangu ? svi očekujemo pomak na bolje bez obzira na cifru ili ino šti smo uložili ? :)  malo sam prećero interpunkcijama ? , al kak vele onaj koj ne zna pisat :) Al ima i "elvić" i  "flat" " ? pa ? :)

 

 

I šta je pesnik hteo da kaže?:huh:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Da ne bi vadili iz konteksta,pa prekrajali odredjene recenice,govorio sam o situaciji kad svi manje vise imamo ispunjene preduslove,znaci solidan sistem,i odlicno snimljenu muziku,Sta dalje ako ne mozemo da menjamo sobu u kojoj slusamo,a i nemamo namere da ulazemo do besvesti u skupe i skuplje komponente,jer i to nije pravilo da ce lepo da svira i da ce da opravda ulozeni novac.Evo primer:Ja sam imao preskupi JBL vufer koji na sebi nije imao podesenje frekvence rada i jacine.I on je radio lepo,ali u mojoj sobi je tresao celu kucu gde god bih ga postavio,a predvidjen je po obliku bio da se stavi u cosak.Tamo se najgore cuo.Dao sam za njega cini mi se nesto preko 300 eura,i prodao ga Kasnije sam imao vufer sa podesavanjem,Elac,pa Teufel,i ista soba ista oprema,ali vufer posle podesavanja nije tresao a nije ni smetao.Ja sam sada u ovom slucaju ispeglao sa obicnim grafickim ekvilajzerom frekvence koje se u mojoj sobi cuju prenaglaseno,a istakao neke koje su bile povucene.I dobio sam zadovoljavajuci resultat,a po meni bolji,nego da sam bacio pare,kao sto sam bacao u proslosti na zvucnicke i interkonekt kablove.Tih para mi je danas zao.Zato sam i postavio pitanje da li parametricki ekvilajzer radi to jos bolje,ili DSP,svejedno,jer sam i sa ovim obicnim dobio dosta.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Oki, referenca dobro reprodukovanog zvuka ne postoji, jer ima previse promenljivih. Ako se nekom uklapa eq u sistem i to zvuci bolje,to je jedino bitno i tu se prica zavrsava, ostalo prelazi u semantiku, prepucavanja, nadmudrivanje i ostale cari svih foruma ovog tipa... 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, Okibokis said:

Da ne bi vadili iz konteksta,pa prekrajali odredjene recenice,govorio sam o situaciji kad svi manje vise imamo ispunjene preduslove,znaci solidan sistem,i odlicno snimljenu muziku,Sta dalje ako ne mozemo da menjamo sobu u kojoj slusamo,a i nemamo namere da ulazemo do besvesti u skupe i skuplje komponente,jer i to nije pravilo da ce lepo da svira i da ce da opravda ulozeni novac.Evo primer:Ja sam imao preskupi JBL vufer koji na sebi nije imao podesenje frekvence rada i jacine.I on je radio lepo,ali u mojoj sobi je tresao celu kucu gde god bih ga postavio,a predvidjen je po obliku bio da se stavi u cosak.Tamo se najgore cuo.Dao sam za njega cini mi se nesto preko 300 eura,i prodao ga Kasnije sam imao vufer sa podesavanjem,Elac,pa Teufel,i ista soba ista oprema,ali vufer posle podesavanja nije tresao a nije ni smetao.Ja sam sada u ovom slucaju ispeglao sa obicnim grafickim ekvilajzerom frekvence koje se u mojoj sobi cuju prenaglaseno,a istakao neke koje su bile povucene.I dobio sam zadovoljavajuci resultat,a po meni bolji,nego da sam bacio pare,kao sto sam bacao u proslosti na zvucnicke i interkonekt kablove.Tih para mi je danas zao.Zato sam i postavio pitanje da li parametricki ekvilajzer radi to jos bolje,ili DSP,svejedno,jer sam i sa ovim obicnim dobio dosta.

Da li taj zvučnik ima ikakav network u sebi?

Šta si oduzimao a šta dodavao?

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nema nista,dodao sam basove i visoke i oni su se pojavili.Zvucnik to moze da da,ali bez ekvilajzera nije mogao.

@Borko_KA,tema je postavljena da se jave clanovi koji su probali slicno ili isto,a ne da se prepucavamo.Nije problem ni da stanemo sa pricom,ali nemoj ni da je zakljucavas.Posto ja zelim da nabavim neku spravu koja bi mi bila optimum znaci koja bi mi najvise pomogla u ovom eksperimentisanju,meni znaci da se javi neko sem mene ko ima iskustva.Ako si koristio ovo sa slike,ili si ga imao znaci mi tvoje iskustvo.

Roger-Schult-uf1-front.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

2 minutes ago, Okibokis said:

Nema nista,dodao sam basove i visoke i oni su se pojavili.Zvucnik to moze da da,ali bez ekvilajzera nije mogao.

Slušao si zvučnik bez skretnice. Nema ovo mnogo ili nimalo  veze sa room-correction.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Posle mnogo polupromasenih projekata TQWT ili drugih izvedbi,palo mi je na pamet da sredjujem zvucnik bez skretnice,ali sa ovakvom spravom.Ovo ja Diy forum,i svi mi smo ovde vec po nesto probali,ali se sve svodilo na proracun i sklapanje kabineta.Zao mi je sto nisam probao OB zvucnike koje sam imao u kuci,i jos ponesto sto nisam mogao da ukrotim klasicnim metodama.Recimo one Yamahe koje ima Sale Sax takodje su radile sa svojim ja to zovem ekvilajzerima,ali su komande bile u skopu predpojacala koje je isl;o uz njih.Tako da se nadam da je jos nekom interesantno,jer je OB prosle godine bio veoma popularan.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...