Jump to content

Kaljeva peć


chakija

Preporučeni Komentari

Imao tri u stanu a sada žalim što ih nemam, razmisli još jednom dobro, nestane struje, nestane gasa al drva su tu i tako lepo greje.

Moj drugar prepakovao takvu s tim što je ložište prebačeno na bočnu stranu i produženo u dubinu te mogu cele četvrtke cepanice da se ubace. Dve takve cepanice greju trosoban stan ceo dan.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

11 hours ago, mrcelavi said:

Imao tri u stanu a sada žalim što ih nemam, razmisli još jednom dobro, nestane struje, nestane gasa al drva su tu i tako lepo greje.

Moj drugar prepakovao takvu s tim što je ložište prebačeno na bočnu stranu i produženo u dubinu te mogu cele četvrtke cepanice da se ubace. Dve takve cepanice greju trosoban stan ceo dan.

Jel još ima majstora koji to znaju pošteno presložit ? , Da ne slini i pušta kojekakve mirise . Inače najbolje grijanje , sječanje iz djetinjstva . Staviš 2-3 cjepanice , zatvoriš zrak i ona lijepo lagano šiba cijelu noč a u jutro još ima žara pa sem lagano nastaviš . Al danas hebi ga sve otišlo na " brže više jače"  , al :(

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Druze, cuvaj ti to - teska vremena dolaze.

Imali smo takvu kad sam bio mali, bas je bila dobra, secam se cale kasije doveo nekog majstora da ugradi elektricni grejac.

Ono cudo kao kosnica. A prekidac montirali u ona mala vratanca ispod. Nadrealno. I tada je lepo grejala :)

Ili

nabavis jos jednu, razmontiras obe pa oblepis oko kabineta :) imas dole vec mesto za portove...

Kolika je ustvari masa te peci da li neko zna?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Stan od 43 m2, kaljeva peć sa električnim grejačem (3 x 1 kw) postavljena između dve sobe, grejači se pale naizmenično (ručno - po jedan svakog dana) - rezultat: sasvim toplo uz minimalnu potrošnju struje - jeftinije grejanje nego što je centralno u NS. 

Ne prodavati (po toj ceni naročito), ako smeta, skloniti je na sigurno mesto u rinfuzi.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

stan od 90m2, od toga dnevni deo 75m2 koji se sastoji od 3 sobe u trouglastom rasporedu jedna plus dve, na zidu gde se jedna siri u dve ovakva pec potrosi 6m2 drva za dve godine a malo pretekne i za trecu, druga kaljeva (kaljava!) na struju u jednoj od te dve prednje sobe se pali samo kada zagudi minus ispod -5..... 6m2 sa secenjem prevozom slaganjem u podrum dodje oko 270e u prestonici, najjeftinije grejanje u univerzumu, neprejebiva toplina, drvo pucketa, ekologija nula, zena voli da se jebava sa time, ja uskocim ponekad.... macke najsrecnije kada zauzmu strateski polozaj

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Majstora je sve manje, za Croaciju neznam u Srbiji ima na jugu dosta onih koji znaju. Ja naleteo na majstora iz firme Šamot Aranđelovac (ako firma još postoji) radili su na godišnjem prezidavanju gradskog kotla za c.grjanje. To beše pre 15 godina i tada tražio 120 dm. Danas ko zna.

Ko traži majstora nek vrti pretragu oko firmi vezanih za kotlove, imaju sve potrebno za montažu (ide i neka specijalna tečnost kojom se zameša šamot da kasnije ne puca).

Što se tiče praktičnosti i iskoristivosti, ima dobra fora srušiti pola zida (naravno ako nije noseći) i ozidati peć u otvor tako da greje dve sobe istim udarcem.   Odozgo mermerne ploče i eto vam finog vanvremenskog grejanja.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

stan od 90m2, od toga dnevni deo 75m2 koji se sastoji od 3 sobe u trouglastom rasporedu jedna plus dve, na zidu gde se jedna siri u dve ovakva pec potrosi 6m2 drva za dve godine a malo pretekne i za trecu, druga kaljeva (kaljava!) na struju u jednoj od te dve prednje sobe se pali samo kada zagudi minus ispod -5..... 6m2 sa secenjem prevozom slaganjem u podrum dodje oko 270e u prestonici, najjeftinije grejanje u univerzumu, neprejebiva toplina, drvo pucketa, ekologija nula, zena voli da se jebava sa time, ja uskocim ponekad.... macke najsrecnije kada zauzmu strateski polozaj

Koliko ja znam u ostatku Srbije se drva prodaju po m3 ;-)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

3 hours ago, Woland said:

U Vojvodini majstora za šamot još uvek ima

yup

 

kol'ko se secam pre nekol'ko godina sam bas u Vrbas isao da kupujem samotne opeke

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Guest
Ova tema je za sada zaključana i nisu omogućeni budući odgovori.
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...