Jump to content

IT razno.


Mikorist

Preporučeni Komentari

On 11/17/2023 at 10:42 PM, shonne said:

Narucio jednu plocu. 

WWW.GIGABYTE.COM

Lasting Quality from GIGABYTE.GIGABYTE Ultra Durable™ motherboards bring together a unique blend of features and technologies that offer users the absolute ...

Nema klasican Realtek...neko vec koristi ovaj, utisci?

Realtek® ALC1200 codec

High Definition Audio

2/4/5.1/7.1-channel

Support for S/PDIF Out

Cak su i na plocu se malo igrali sa kondovima.

Screenshot_20231117-2234212.thumb.png.2fc0248ea701023bc9b1be757ea12a81.png

Na red doso M2 modul i procesor. Aj kakva su iskustva sa Ryzen procesorima, koji da se kupi? @vladd, jesi li ti zadovoljan svojim primerkom? 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

10 minutes ago, Brijac said:

Ako je najsveziji bios, r5 5600, ili ako je mala razlika u paricama, 5600x (binovani su primerci, moze bolji oc). 

Pada mi napamet r5 3600, r5 5600 ili r7 5800x. Najeftiniji je prvi, dok svi ostali mogu relativno za pristojne novce da se nadju kod vojvodjana. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Moje iskustvo sa  Ryzen 7 5700G 3,80GHz je, evo već godinu i više, više nego zadovoljavajuće. Integrisana grafička mi je potpuno odgovorila na zahteve crtanja i 3D modelovanja.  Matična je AORUS 450 i to se slaže odlično. Proverio u FurMark... itd.  

SSD WD 1TB M.2 NVMe WDS100T2B0C Blue

Procesor se hladi standardnim AMD malo boljim ventom i to skoro nečujno. Da stavim neki Noctua vent, možda bi bio nečujan. Pri tom mi kućište stoji na radnom stolu 1 metar od ušiju. Kućište nema nikakve druge ventilatore.

E sad, đavo mi nije dao mira pa sam pre par meseci ubacio i jednan  SAPPHIRE RX580 Nitro+, da nekad poleti prilikom jačih 3D radova. 

Ti gledaj da nabaviš komponente, možda i novije, koje će ti raditi posao sledećih 2-3 godine.  Meni ova tehnika donosi novac, pa je doživljavam kao alat koji se troši i periodično obnavlja.    

Izmenjeno od Leonardo
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, shonne said:

Na red doso M2 modul i procesor. Aj kakva su iskustva sa Ryzen procesorima, koji da se kupi? @vladd, jesi li ti zadovoljan svojim primerkom? 

Imamo po kuci obe verzije i Elite i M verziju, rade odlicno, daj mu dosta memorije i fina radna stanica. Ni igranje nije problem. Mada sam ja na staroj FC1, ali je sve na maksimumu

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, shonne said:

Pada mi napamet r5 3600, r5 5600 ili r7 5800x. Najeftiniji je prvi, dok svi ostali mogu relativno za pristojne novce da se nadju kod vojvodjana. 

Pazi ako mozes uzeti 5800x za malu razliku u odnosu na 5600x, uzmi :) Ta plojka ima dobru naponsku, bice to topic. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, vladd said:

Imamo po kuci obe verzije i Elite i M verziju, rade odlicno, daj mu dosta memorije i fina radna stanica. Ni igranje nije problem. Mada sam ja na staroj FC1, ali je sve na maksimumu

Pokupio 32gb, bice to dovoljno.

1 hour ago, Brijac said:

Pazi ako mozes uzeti 5800x za malu razliku u odnosu na 5600x, uzmi :) Ta plojka ima dobru naponsku, bice to topic. 

Imam noctua kuler sa 14cm ventilatorom. Uzmem onaj kit za AM4 procesore, pa moze da se razmislja za OC. Pogledam na net koliko je to dobit sa idle i oc rezimom. 

Izmenjeno od shonne
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 3 časa, shonne reče

Pokupio 32gb, bice to dovoljno.

Ovde je MENI najbitnije da je  1Rx8  a ne 1Rx16 memorija.:jump:

Retko ko napiše na specifikaciji PC koja je...DDR4-2400 ne znači ništa kao podatak.

Pa čak može da bude i ista latencija a da nije isto......

61817cabcc8a9-DRAM+x16_2.jpg

1Rx16 performanse su samo oko 10% niže od  1Rx8, ali mogu smanjiti troškove do 30%

Kod masovne proizvodnje to su milioni $:D

 

p.s.

 

Isto je i na B550 AORUS

podržava non-ECC Un-buffered DIMM 1Rx8/2Rx8/1Rx16 memory modules

pa probajte sa kojom je brže:pardon:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

23 hours ago, Mikorist said:

Ovde je MENI najbitnije da je  1Rx8  a ne 1Rx16 memorija.:jump:

Retko ko napiše na specifikaciji PC koja je...DDR4-2400 ne znači ništa kao podatak.

Pa čak može da bude i ista latencija a da nije isto......

61817cabcc8a9-DRAM+x16_2.jpg

1Rx16 performanse su samo oko 10% niže od  1Rx8, ali mogu smanjiti troškove do 30%

Kod masovne proizvodnje to su milioni $:D

 

p.s.

 

Isto je i na B550 AORUS

podržava non-ECC Un-buffered DIMM 1Rx8/2Rx8/1Rx16 memory modules

pa probajte sa kojom je brže:pardon:

Pokupio ovu memoriju. 

WWW.ITSVET.COM

8965 dinara - Specifikacija: DDR4 288-Pin DIMM, 32768, 3200 Pogledajte gde možete kupiti ovaj proizvod. Fotografije, komentari, recenzije.

Ako i sto kazes da je procentualno manja 16gb...ja koji se 10 god vucem na mehanicke hdd, sa ovim setupom, necu ni da primetim, jer imam utisak da ce ovo da poleti 🤗

Narocito sa M2 i pcie 4...😁

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 55 minuta, shonne reče

Pokupio ovu memoriju. 

WWW.ITSVET.COM

8965 dinara - Specifikacija: DDR4 288-Pin DIMM, 32768, 3200 Pogledajte gde možete kupiti ovaj proizvod. Fotografije, komentari, recenzije.

Ako i sto kazes da je procentualno manja 16gb...ja koji se 10 god vucem na mehanicke hdd, sa ovim setupom, necu ni da primetim, jer imam utisak da ce ovo da poleti 🤗

Narocito sa M2 i pcie 4...😁

Jok je manja. Ovo 2Rx8 - dvostrana po 8 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

WWW.POLITIKA.RS

Председник Републике Србије Александар Вучић примио је данас Стива Вознијака, инжењера рачунарства и суоснивача компаније Епл у згради Председништва на Андрићевом венцу.

:laugh1tooht:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

25 minutes ago, Mikorist said:

Verovatno medicinski turizam. Došao da leči čuku ovde ;)

Nice Choice.  :thumbsup:

E sad', zasto bas sada, zasto eto ga bas nagovorio Tipsarevic ( teniser u peMziji ) & Co., pitamo se mi ? :)

Taman fin tajming uoci 17.12. kada krece bugarski voz od sabajle. :realmad:

Ama, neka ih . . .  samo cekam telecu glavu direktora Dedinje sa matorim Voz-om. Tuga bre sva ova farsa.  :(

Izmenjeno od Doktor
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 8 minuta, Doktor reče

zasto bas sada......

pa ima mesec dana da ima problem

WWW.THEGUARDIAN.COM

The 73-year-old Apple co-founder had been slated to speak at a business conference when he suffered a ‘minor but real stroke’

 

Ovima nije problem da mu obezbede sve preglede za dž. :D

Prosto ne vidim drugi motiv. ;)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...