Jump to content

IT razno.


Mikorist

Preporučeni Komentari

13 hours ago, shonne said:

Nego gsn @Srecko, dal AI zna koliko Fernando Alonso ima pobeda u Formula 1?

G. @shonne da li ovo, ponovno Vaše pojavljivanje u komentarima o sportu, znači da ćemo uskoro moći konačno i da čujemo šta taj Pass može😁.

Izmenjeno od Srecko
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

39 minutes ago, shonne said:

Pa ne verujem da im se bas dopadamo. 

Nazalost, i bez AI, mislim da se preko 99% vesti generišu, odavnooooo, i da to ljudi sa snimaka, nisu ni izgovorili.

Zato postoji opcija demantija (Kao što je to moj teniski Bog učinio u vezi sa napisima da kupuje TK Manuela Santane. Bar sada je to jednostavno) te se nekako držim stava da sve što nije demantovano je ipak istinita Vest.

Dakle smatram da je i ovo sa Maskom ipak vest (lično mislim da je video generisan nekim AI modelom) jer je Mask nije demantovao a on bar ima platformu gde to može da učini. Stoji da Mask malo zna o Srbiji (nadam se da nije nivo onih koji nas mešaju sa Sibirom) te da ni ne zna za ovaj video (u ovom obliku) međutim i to je malo verovatno sa današnjim modelima AI koji verujem da proveravaju sve u vezi sa Maskom a koje Mask koristi upravo da bi mogao da odgovara svima koji ga pominju u bilo kom kontekstu.

Jasno da se odsustvo Maskovog demantija ne može staviti u isti nivo sa odsustvom demantija Jokića (ne demantovanje za Maska ne bitnih vesti čak i ako ih je identifikovao) kome bi moralo da bude BITNO sve u vezi pominjanja njegovog imena u istom kontekstu sa bilo čim u Srbiji, te se može jedino konstatovati da je njegova podrška SNS-u nažalost prava vest koja ga diskredituje, bar u mojim očima, u potpunosti.

Zato sam i napisao “veliki igrač, mali čovek” po ugledu na Sam Pekinpah.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Izvinjavam se što sam uopšte bilo šta o ovome pisao u IT temi, samo sam hteo da odgovorim na ono što ste me pitali poimence g. @shonne.

@Mikorist, molim Vas izbrišite moje poslednjih nekoliko postova koji baš i nemaju neke veze sa IT osim prvog posta u kome sam napisao nešto o poslednjem ChatGPT modelu-komercijalnom koji izgleda predstavlja značajan iskorak u pravom smeru u odnosu na one besplatne (dostupne meni).

Hvala unapred g. Miko i još jednom se izvinjavam što sam Vam zagadio temu.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

15 hours ago, Srecko said:

G. @shonne da li ovo, ponovno Vaše pojavljivanje u komentarima o sportu, znači da ćemo uskoro moći konačno i da čujemo šta taj Pass može😁.

Pa bese kada su Novaka uhapsili, na AO, Kokinaikis i jedini put kad se Federer pojavio i nesto komentarisao bio je mec. SCREAM.

Reko je I love that scream. Na sta mu je ovaj debil odgovorio,...You are the MAN. 

Kakvi bolesnici. 

Da smo dosli da temu od sport stavimo u club. Da ne moze da se vidi. Neverovatno. 

Izmenjeno od shonne
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Da li neko prati situaciju po pitanju hakerskog napada na servere eps-a. 

 

Ozbiljna stvar ljudi. Sve stalo, od poned ne radimo, totalna blokada, plata upitna, sve je hakovana, baze podataka, podaci o ljudskim resursima i itd... 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 8 minuta, parabolis reče

Da li neko prati situaciju po pitanju hakerskog napada na servere eps-a. 

 

Ozbiljna stvar ljudi. Sve stalo, od poned ne radimo, totalna blokada, plata upitna, sve je hakovana, baze podataka, podaci o ljudskim resursima i itd... 

WWW.DANAS.RS

Hakerski napad na Elektroprivredu Srbije (EPS) je, najverovatnije, organizovala kriminalna grupa aktivna na Internetu, sa ciljem iznude novca putem “zaključavanja” servera tog preduzeća, saznaje Danas.

Samo ono što sam uspeo da saznam iz novina. 

Po opisu bih rekao da je ovo Ransomware

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Na bezbedanbalkan ima gomila izanaliziranig državnih preduzeća... EPS šupalj odavno što se tiče zaštite (otprilike da se na dark webu kupuju mejlovi...) a ni ostale državne firme nisu mnogo bolje.

Značiće nekom ko se razume, ja mogu samo da pročitam imena firmi i klikćem agree-next-next...

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

2 hours ago, NIXIE said:

Stići će računčići, ne brinem puno. :laugh1tooht:

Računi su štampani prošle nedelje tako da stižu. 

Spoiler

No, kod ovog hakerskog napada je nešto drugo u pitanju, ko je radio za sns, koje resurse je koristio, novac, uticaj, moć, spisak fantomskih radnika je također interesantan, ko je platip i sa čijim parama glasače iz republike srpske i itd.... 

 

Izmenjeno od parabolis
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pre sat vremena, parabolis reče

Računi su štampani prošle nedelje tako da stižu. 

  Otvori skriveni sadržaj

No, kod ovog hakerskog napada je nešto drugo u pitanju, ko je radio za sns, koje resurse je koristio, novac, uticaj, moć, spisak fantomskih radnika je također interesantan, ko je platip i sa čijim parama glasače iz republike srpske i itd.... 

 

Pojaviće se već negde, jel radi još Vikiliks? :D

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...