Jump to content

Windows 10, Windows 7 i ostala WIN familija


shonne

Preporučeni Komentari

Mikrosoft je labavo štitio svoj  sw  i  time dobio sledeće

1 Uništio konkurenciju koja je tvrdo štitila sw. ( Niko neće kupi kad ima bolje za džabe)

2. Stvorio masu klinaca koji su se navikli na MS SW pa kad su porasli i došli u firme gde se odlučuje o kupovini SWa kupovali ono što su znali da koriste (MS)

3 U Rusiji, Indiji , Kini iškolovali armije odličnih programera koji su im došli na noge za DŽ.( Ko  su direktori MSa i Googleta? )

4....

 

nisam znao...  ja se izvinjavam...  

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Fizičko lice ne može legalno da kupi SW licencu u Srbiji. Tačka. Osnovni paket za firme (1 licenca + inicijalni paket održavanja na godinu dana) je cca 5800€. Realno, teško je bilo kome (fizičkom licu) naplatiti više od 10€ za sat rada u programu. Izrada relativno jednostavnih projekata retko, skoro nikada ne traje duže od 10 sati rada. (ko ume da koristi program). U praksi, fizičko lice naprosto ne može da zaradi cenu softvera radeći za druga fizička lica u Srbiji... Otud i praksa da se fizičkim licima "gleda kroz prste"... (na kraju krajeva, početnik u radu sa SW ne može sebi da priušti ni kršten hardver za iole zahtevnije poslove) Firmama nema gledanja kroz prste. Full Monty.

 

Windows 10 može da se dobije legalno sa komplet računarom za 17499 dinara (bez monitora, doduše)

 

http://www.winwin.rs/racunari-i-komponente/desktop-racunari/desktop-racunari-sa-os/racunar-a-comp-lite-10-intel-celeron-dual-core-2gb-ddr3-320gb-dvd-win-10-4763714.html

 

Ista konfiguracija sa Win8.1 košta 500 dinara više...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ja sam kupio  (upravo)  OSX sa Apple. 18$

 

sad sam Hrvat za Apple Store,  posto nema  Srbije na listi  

 

Yosemite radi na ovoj maloj ploci malte ne OOB (Out of Box )

 

kakav Windows, kakav Linux , kakvi bakrachi .     :buehehe: 

 

 

Eto ti sad...

 

Pretpostavljam da Appleov OS ne prosleđuju tvoje razgovore sa Siri?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ja sam kupio (upravo) orginal OSX sa Apple. 18$

 

sad sam Hrvat za Apple Store,  posto nema  Srbije na listi  

 

Yosemite radi na ovoj maloj ploci malte ne OOB (Out of Box )

 

kakav Windows, kakav Linux , kakvi bakrachi .     :buehehe: 

 

 

sme li OSX da se koristi na ne aple računarima?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

A šta radi, mislim, čime se bavi? :buehehe:

 

w10 čini mi se kod mene brže šljaka nego w7 ali još nisam probao šta se dešava kad malo nagazim po hardveru... Ima i svoje glupe momente, nije prepoznao Open Office kao aplikaciju za baratanje *.doc fajlovima pa sam ga morao k'o magare na povocu da sprovedem, nema više klasičnih igara (sa kartama i šah) u offline paketu... Ima tako... Nije da se ne mogu navići. I na ženu sam se navik'o pa nisam umrijo... :rofl:

 

edit: kanta pregazila nvidia drajvere... i Skype... Kako vidim, biće tu apdejtovanja i reinstalacija... još ćemo se mi ćerati...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Miko...

 

De mi molim te, ovom duduku jadi, objasni situaciju... Nedavno sam prešao (for the first time in my life) na Mac mini (na poslu). Ne uspevam da instaliram ništa sa App Store-a. Napravio sam nalog, međutim traži mi credit card da bih "verifikovao" nalog. Iako imam Payoneer karticu, čiji je domestic bank u USA, opet mi neće verifikovati, čak i kada otvorim neki random USA nalog... Apsolutno ništa nisam uspeo da napravim da bih imao nalog preko kog mogu da downloadujem čak i besplatne aplikacije. Instaliram nešto tako što zovnem gazdu da se uloguje, jer on ima nalog koji je verifikovao pre nekoliko godina, kada je Apple bio pustio jedno vreme verifikaciju bez kreditne kartice...

 

Ako ima neki način, a probao sam već mnogo toga, mnogo bih bio zahvalan...

 

 

 

p.s. i kako si kupio samo yosemithe legalni...?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Miko...

 

De mi molim te, ovom duduku jadi, objasni situaciju... Nedavno sam prešao (for the first time in my life) na Mac mini (na poslu). Ne uspevam da instaliram ništa sa App Store-a. Napravio sam nalog, međutim traži mi credit card da bih "verifikovao" nalog. Iako imam Payoneer karticu, čiji je domestic bank u USA, opet mi neće verifikovati, čak i kada otvorim neki random USA nalog... Apsolutno ništa nisam uspeo da napravim da bih imao nalog preko kog mogu da downloadujem čak i besplatne aplikacije. Instaliram nešto tako što zovnem gazdu da se uloguje, jer on ima nalog koji je verifikovao pre nekoliko godina, kada je Apple bio pustio jedno vreme verifikaciju bez kreditne kartice...

 

Ako ima neki način, a probao sam već mnogo toga, mnogo bih bio zahvalan...

 

 

 

p.s. i kako si kupio samo yosemithe legalni...?

probaj ovo:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...