Jump to content

Windows 10, Windows 7 i ostala WIN familija


shonne

Preporučeni Komentari

@Alex, možete napraviti aple ajdi i BEZ kartice, imate opciju skip.

Drugo možda neće da ti registruje zbog lokacije ZATO ti ne prihvata tvoju američku karticu

a možda to i nije "kreditna" nego neka tamo kartica?

 

Moja đeca imaju ap_id na svojim aj uređajima...

 

 

i da napišem i jednu ON TOPIC rečenicu, i za vin10 vam treba M$ nalog i račun da bi mogli kupovati u njihovom

storu aaaaaaaaaaahahahahahaha kako je ovo sve kul...

 

@štajn - sretno s vin10 i pazi možda ti počne uklanjati nelegalne programčiće sa računara...  upozoreni ste svi više

puta u ovoj temi  :wild:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Čuj kad ni nemam nelegalnih programa na kompu na kojem radim. Što mi puno da platim, a ja uzmem freeware... (Open Office, IrfanView, Firefox, Skype, Foxit, Foobar, BS Player, Paragon Infra Recorder, Wise Cleaner...) Diablo II & III, Total Commander i SolidWorks uredno plaćeni :P

Tako učim i ćeru - koji će joj moj fotošop kad su i u školi učili da rade sa Gimp-om...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Čuj kad ni nemam nelegalnih programa na kompu na kojem radim. Što mi puno da platim, a ja uzmem freeware... (Open Office, IrfanView, Firefox, Skype, Foxit, Foobar, BS Player, Paragon Infra Recorder, Wise Cleaner...) Diablo II & III, Total Commander i SolidWorks uredno plaćeni :P

Tako učim i ćeru - koji će joj moj fotošop kad su i u školi učili da rade sa Gimp-om...

 

Ako je tako onda zaista nemaš šta da brineš  :wink2:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nije da nemam o čemu da brinem, imam briga k'o i svi ostali.

 

ali...

Dok nisam mogao da sebi opravdam trošak na kojekakav softver, nisam ga ni ja plaćao (da ne bude da sam ja sad tu neki čistunac) a licenciranje SW i TC je svakako išlo na račun firme. U principu, samo sam tri tj četiri licence u životu platio iz svog džepa: Prvo Diablo II kad sam kupio po sniženoj ceni full paket (igra plus expansion set za nekih cca 20€) u Hu, potom i Diablo 3 kad sam skontao da nema ništa od bezbrižnog igranja za dž, potom licencu za Here Drive (1480 rsd) dok mi na fonu bio win8.0 - posle su sa update na 8.1 počeli da ga daju za dž i ćeri sam platio doživotnu licencu za Star Stable da se igra bez ograničenja... Sad malo-malo pa snima kojekakve scene iz igre, edituje, dodaje muziku i tekst i trpa na YT... Ko zna, možda umesto veterine upiše neki informatički smer... (možda bi joj to bilo bolje kad već voli a i konta...)

 

Ja volim da mi se pošteno plati za pošteno odrađen posao. Ako ja zaradim dovoljno, ne vidim zašto ne bih platio za stvarno dobar program koji mi značajno olakšava da odradim nešto (dobro, igre baš i nisu nešto posebno korisna stvar ali su dobar ventil)

Za razna sranja koja me više iznerviraju no što su korisna ne dam ni cvonjka. Zato sam i prešao sa Androida na winfon. Oba puta sam platio praktično upola manje za winfon nego za Androidfon a sa oba androida sam samo imao probleme a ni sa jednim winfonom još uvek nisam, osim što mi je zbog vida onaj prethodni postao malo premali pa sam uzeo jedan broj veći ekran... Androide sam još pride morao svako veče da bodem na punjač (ako bi izdržao do uveče) a ovaj Lumia 640 punim tek svaki treći ili četvrti dan. Na letovanju je pregurao sa jednim punjenjem u apartmanu i tokom puta kući u autu... E, za to sam uvek voljan da platim... Ako mogu... Razumem i one koji to ne mogu... I ne krivim ih.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

meni je računar prepun nelegalnog softvera i nemam nikakvih problema. sve radi ki singerica.

@m4

ako si u nekakvoj misiji borbe protiv ms-a, odustani, jer se win10 nezadrživo širi i uskoro preuzima primat :whistle2:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

meni je računar prepun nelegalnog softvera i nemam nikakvih problema. sve radi ki singerica.

@m4

ako si u nekakvoj misiji borbe protiv ms-a, odustani, jer se win10 nezadrživo širi i uskoro preuzima primat :whistle2:

 

Slažem se stobom da je to moguće u srbiji rusiji kini i sl. no da živiš u evropi i da ti vin10 skenira sve diskove i servere vido bi svog boga tj naplaćao bi se kazni za ceo život! Pokušavam samo objasniti kako stvari stoje i da je teški pederluk to što sada rade ili šta su već ranije radili snama korisnicima...   jednog dana će zaista imati potpunu kontrolu svuda po svetu a ja iz prve ruke dobro znam šta sam sve nelegalno radio (što se softvera tiče) od kaseta do mobilnog interneta :buehehe:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Regulaciono siguronosni :D

 

(za dane kad bi najradije uzeo govnjvu motku pa sve redom, bez diskriminacije... onda uzmeš pa siđeš dole bliže pakla i mlatiš...)

 

barbarian-guide.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Slažem se stobom da je to moguće u srbiji rusiji kini i sl. no da živiš u evropi i da ti vin10 skenira sve diskove i servere vido bi svog boga tj naplaćao bi se kazni za ceo život! Pokušavam samo objasniti kako stvari stoje i da je teški pederluk to što sada rade ili šta su već ranije radili snama korisnicima...   jednog dana će zaista imati potpunu kontrolu svuda po svetu a ja iz prve ruke dobro znam šta sam sve nelegalno radio (što se softvera tiče) od kaseta do mobilnog interneta :buehehe:

oduvek sam živeo u evropi, ali pošto ti misliš da je zapadna evropa jedina evropa, nadam se da nikada i neću

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

E pa ja sad neću koristit vin10 jer si ga ti stavio :nonono: , njanjanja moj tata je jači od tvog :buehehe:

 

koliko ste igara piratizovali i napakovali parica trebalo bi da odgovarate za to :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

koliko ste igara piratizovali i napakovali parica trebalo bi da odgovarate za to :)

 

hehehe zastareo slučaj moliću ljepo ali i nisam tu uzo najviše...   internet je bio pravi goldmajn naročito za vreme sankcija  :wink2:

ali šta je to naspram recimo pinka koji je puštao najnovije blokbastere ponekad i pre svetske premijere sa trulih vhs snimaka...  

to vreme je bilo totalno ludilo...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ja sam kanda napravio eksperiment i nisu mi se dopali rezultati.

 

Da, Win10 je brži u praznom hodu od 7edmice. Primetno i naočigled. Mnoge se aplikacije aktiviraju (podižu) brže, ali avaj, stekao sam utisak da se nešto (loše) dešava a vezano za najvažniju aplikaciju koju imam (SW) i to obe varijante - 2012 i 15.

 

2012 je opstala pod upgrade verzijom ali je (već tokom instalacije) krahirala u clean install verziji. To se podudara sa iskustvom onih koji su pokušali da je instaliraju/koriste pod win8-8.1.

2015 šljaka tehnički korektno.

 

Problemi nastaju kod ozbiljnijih opterećenja. Očas se okupiraju svi hardverski resursi i dođe do otezanja i čekanja na program k'o da je barski voz...

 

Probao sam na dva SSD-a "paralelno" (Patriot Blaze i Patriot Pyro, oba 120G) i iz nekog meni totalno neobjašnjivog razloga, SW u win10 očas zapadne u stanje "not responding"... Kod WinXP je setovanje u OS bilo namešteno da se ta poruka pojavi nakon 30 sekundi, u win7 već nakon 3 sekunde. Proverom u Task Manageru bih konstatovao da SW zapravo šljaka, samo mu treba više od 3 sekunde da obradi ono što treba da obradi ali sve dok se zauzeće memorije menja, sve je u redu. Kod Win7 treba pričekati nekoliko minuta i komunikacija između OS i aplikacije se naprosto stabilizuje i nastavi. Kod Win10 ne iskače prozorče samo od sebe, ali proces izlaska iz tog "ošamućenog" stanja traje večnost. Bukvalno. Očigledno nešto nedostaje u komunikaciji... Za sada, na sajtu SW nema nikakvih zvaničnih izjava/podataka o tome da je bilo koja verzija SW pogodna/podržana za rad na Win10, tako da sam "prisiljen" da se vratim na win7. Bar što se tiče SW...

 

Nvidia je uradila svoj domaći, imaju verziju drajvera za Quadro kartice prilagođenu za win10 (353.82) ali to nije dovoljno...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Going back to my roots :)

 

Otprilike.

 

Nije mi baš osmeh od uveta do uveta sa instalacijom friške 7edmice... Instalacija još ajd... ali update-i... Neverending story. Prvo SW2012 pa onda update pa opet, pa opet sve dok ne budu svi MSXML, Visual C++ 2005, C++ 2008, MSO web components, SP1... na gomili. E, tek onda posle gomile restarta može SW2015... Al' dobro...

 

Po ovom pitanju, desetka je X puta efikasnija i praktičnija i brža. Sve je već u paketu sa sve mašnicom. Samo povučeš kraj mašnice i gotovo.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...