Jump to content

Beyma koaksijalac - tannoy alternativa ili nešto sasvim drugačije


chakija

Preporučeni Komentari

  • Odgovora 530
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Bio danas da ostavim da se seče od ivere...dve table trebaju :S

Kada sam čuo cenu za sečenje i materijal mal me nije šlag strefio.

Moraću da probam da procunjam po nekoliko prodavnica koje rade sa pločastim materijalima.

 

Što se tiče diskusije u vezi ukrućenja-pročešljaću još malo na tu temu šta bi valjalo činiti. U svakom slučaju, daleko je lakše napraviti 2 police umesto ovih kosih ploča zato što je kutija relativno uska.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nisam siguran, ja sam mislio da jesu ali poslao sam pitanje pa cemo da vidimo. 

 

Da se ovo prebaci u neku drugu temu? Trujemo i pravimo zazubice, mozda se i chaki predomisli pa krene na ovu varijantu ;-) ... a i Grozni ce da se zapali :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Zanimljiva ideja, vladac. Sa malo blue tac-a ili UHU Patafixa je brtvljenje garantirano. Sa Patafixom sam zabrtvio spoj između drivera i FB na svojim/Zenovim zvučnicima i osjetila se razlika.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Bio danas da ostavim da se seče od ivere...dve table trebaju :S

Kada sam čuo cenu za sečenje i materijal mal me nije šlag strefio.

Moraću da probam da procunjam po nekoliko prodavnica koje rade sa pločastim materijalima.

 

Što se tiče diskusije u vezi ukrućenja-pročešljaću još malo na tu temu šta bi valjalo činiti. U svakom slučaju, daleko je lakše napraviti 2 police umesto ovih kosih ploča zato što je kutija relativno uska.

 

U stillesu su cene univera relativno ok, a sečenje je besplatno ako kod njih kupiš materijal.

Mislim da je sirovi univer (bez teksture) oko 4000 tabla.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pozdrav Vladac,

 

Hvala na predlogu-videću još kako i šta pa ako se to rešenje pokaže kao korisno biće usvojeno ;)

 

Luka, bio sam u stillesu.

oko 8k izađu dve table sa sečenjem.

Ne bih da ulećem u priču grlom u jagode (kao što sam nameračio) i da sečem ploče, a da nisam 100% siguran da je to najbolje (ili približno najbolje) rešenje...

 

U vezi kosih i srednjeg ojačanja-da li ona mogu biti sa rupama ili je potrebno da budu čitave? Da li je postojanje tih ojačanja neophodan uslov da bi kutija svirala kako MJK program predviđa?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ajd za početak Ti pročitaj post manje formalno, i pokušaj shvatiti poentu

sto se posta tice sve ok, pojma nemam dal' je tacno al' ima smisla, samo treba obratiti paznju na sitnice zbog svih koji citaju.

molim ne mesati filingse i cinjenice gde nije potrebno... :wink2:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...