Jump to content

Trenutno na gramofonu ...


Preporučeni Komentari

Pre sat vremena, Zen Mod reče

Admin nije ni za qrc, odavno

:smesna: 



A kako preslikavanje krece odozgo ka dolje, nemojte se nesto oslanjati niti na moderaciju. Mi smo tu samo da vam dizemo tlak. :D 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nije ovo ništa novo za nikog od vas, ali da se pohvalim.
We want Miles, 1982. CBS, Europe/Holland.
Opasno dobro!
Mislim, opasno dobar album iako je iz osamdesetih koje mnogi ne smatraju najboljim Milesovim periodom (Halo??? Miles nema lošeg perioda! :D ), ali i produkcija je baš kako treba.
Sve na svome mjestu, nije onako audiofilski obojana kako to moderne produkcije znaju biti, a najbolje od svega je što nije bio niti skup.

Komšiluk se okupio pod balkonom kao na koncertu, samo što umjesto upaljača gore baklje.
Lijepo je vidjeti da ljudi uživaju i da su još uvijek sposobni se okupiti oko nečega što im svima čini zadovoljstvo.
Dragi Slavonci, evo vam Miles! :D 

WWM.jpg 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ispostavilo se da je publiku ispod balkona, sjećate se, ona što je došla s bakljama umjesto upaljača, teško zadovoljiti, pa sam ih nakon Milesa umirio sa Sunny Murray triom, "Live at Moers". :D 


1979, Njemačka, Moers Records
Sunny Murray Trio.jpg 

Ništa bolje za opuštanje tenzija kod unezvijerene rulje od malo free Jazza s kraja sedamdesetih. 
Ako ih ovo ne umiri, morat ću popustiti i dati im nešto više main stream poput Cecila Taylora ili Erica Dolphyija.
Mislim da će sve biti u redu. Evo vidim da dolazi i Andrija Jarak. :D 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Opet ništa novo, ali zato svejedno spektakularno:

Miles Davis & John Coltrane - "Live in Stockholm 1960"
Švedski label "Dragon", izdanje 1985.
Snimanju su sudjelovali švedski radio inženjeri i, napravili su opako dobar posao!
Ovako se trebaju snimati ploče!
Nego, vratimo se na samu ploču - iako nije na prvi pogled posebna po izboru numera, to kako je odsvirana je perfektno. Bolje nego i sam "Kind of blue" (Da znam, blasfemija! "Kind of blue" je, uz niz drugih naslova, Sveto pismo svih nas koji smo malo zagrebali po površini Jazza).
Uobičajeni sumnjivci su i na ovom albumu:
Davis, Coltrane, W. Kelly, P. Chambers, J Cobb...nedostaje samo Cannonball.
Mislim da su se Coltrane i Miles nakon ovoga razišli i Coltrane je kasnije radio samostalno.
Album je poslastica za slušanje. Neće vam zapravo zamjeniti Kind of blue, ali će doći kao nekakav epilog.
Vrijedi imati!

Ladies and gentleman,
please put your hands together and give a warm welcome to Miles Davis and John Coltrane in Konserthuset Stockholm! :D 

live in stockholm.jpg   



Edit:
Pa zaboravio sam! 
Na albumu ima i interview sa Johnom Coltraneom, što mu, daje i dodanu vrijednost.
 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 47 minuta, asimze reče

"Miles Davis & John Coltrane - "Live in Stockholm 1960 by @zerowaf! Hvala! Mnogo divan kompletić, plus kvalitet snimka što si i sam promjetio. Samo tako nastavi na radost nas iz zadnje klupe.


Hvala!
Rado! :phil_04: 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...