Jump to content

Trenutno na gramofonu ...


Preporučeni Komentari

On 12/27/2023 at 6:29 PM, Doktor said:

. . . 

Jbga, izgleda sam sam vec uleteo u predpraznicko veselje . . .  sutra kacim ovde moje licne poklone ispod jelkice . . .  obecavam. 

Skupljalo se to od pocetka decembra, onako tiho, spokojno, sigurno . . .  u mojem ormanu na poslu . . . stoji sto sve u tami i dalje. :)

Upravo sam spakovao poveci ceger u ranac za posao  i to dovucem nekako sutra kuci .  .  . naravno slikam . . . postujem . . . a ima finih naslova. B)

:Viannen_loungelizard:

b1.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Stavio sam prvo Joan Armatrading, The shouting stage, ali sam skinuo prije kraja albuma. 
Nisam bio raspoložen za 80's Joan Armatrading iako je na albumu imala pola Dire Straitsa (M. Knopfler i A. Clark). 
Što bi bilo potpuno suprotno?
Naravno, lik koji je žanr sam za sebe - Zappa, ali jedan od konvencionalnijih albuma. (Nisam ih sve ni čuo, pa nemam što puno laprdati o tome)
Je li Zappa znao svirati? O da!
Sjeo kao kec na desetku.
Niskozemski WB, berba 1976-ta.
Meni dovoljno dobro. :) 
 

zappa.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Napisano (izmenjeno)

bese ovo..razlog ?...dobre ploce,volem ih ko lebac i danas:happy64:...ali nosio ih na UZ pranje,u radnji mi poznanik,nakon pranja,zamoli me covek,da poslusamo Ellington/Hawkins-a,posto trazi i on isto...

MJQ/Fontesa USA izdanje

Ellington/Hawkins USA izdanje

Bad Company DEU izdanje

sistem u radnji Unison Research Simply 845,Trenner&Friedel Osiris,Thorens 124 prva generacija,Schopper AG upgrade kit (donji tanjir),Jelco TK850,Denon DL103,Canor PH 2.10,SUT Auditorium ,kablaza X (al sumnjam da smo bili ispod jedno 5-6000 eura)...poslusali smo sva 3 LP lepo u radnji+ dodatno Speakers Corner izdanje MJQ "Fontessa"...not my cup of tea:o

 

dosao lepo kuci,pustio sve na svojim skalamerijama,sa sve Shure M9ED...milina :D

konkluzije?

-hebes vise ove novotarije,drz se lepo ko pijan plota svojih spravica,i uzivaj...prolupao sam 100%..:hot:

-necem uzimati MJQ "Fontessa" od Speacer Corner-a,odlicno svira i ovo sto imam

-skinuo sa tapeta definitivno zelju da posedujem ponovo Denon DL103/103R

-Atlantic 75th anniversary izdanje Bad Company nije lose,ali staro svapsko izdanje izuva,ono bas iz gaca,i to tacno tako treba i da bude...:guitarplayer:

IMG_5403.JPG

IMG_5404.JPG

IMG_5406.JPG

IMG_5405.JPG

Izmenjeno od paja959
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, paja959 said:

bese ovo..razlog ?...dobre ploce,volem ih ko lebac i danas:happy64:...ali nosio ih na UZ pranje,u radnji mi poznanik,nakon pranja,zamoli me covek,da poslusamo Ellington/Hawkins-a,posto trazi i on isto...

MJQ/Fontesa USA izdanje

Ellington/Hawkins USA izdanje

Bad Company DEU izdanje

sistem u radnji Unison Research Simply 845,Trenner&Friedel Osiris,Thorens 124 prva generacija,Schopper AG upgrade kit (donji tanjir),Jelco TK850,Denon DL103,Canor PH 2.10,SUT Auditorium ,kablaza X (al sumnjam da smo bili ispod jedno 5-6000 eura)...poslusali smo sva 3 LP lepo u radnji+ dodatno Speakers Corner izdanje MJQ "Fontessa"...not my cup of tea:o

 

dosao lepo kuci,pustio sve na svojim skalamerijama,sa sve Shure M9ED...milina :D

konkluzije?

-hebes vise ove novotarije,drz se lepo ko pijan plota svojih spravica,i uzivaj...prolupao sam 100%..:hot:

-necem uzimati MJQ "Fontessa" od Speacer Corner-a,odlicno svira i ovo sto imam

-skinuo sa tapeta definitivno zelju da posedujem ponovo Denon DL103/103R

-Atlantic 75th anniversary izdanje Bad Company nije lose,ali staro svapsko izdanje izuva,ono bas iz gaca,i to tacno tako treba i da bude...:guitarplayer:

IMG_5403.JPG

IMG_5404.JPG

IMG_5406.JPG

IMG_5405.JPG

nek se nadje u zapisniku..

20240102_115746.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pocelo lagano sa otpakivanjem poklona od "deda mraza". :)

Prvo pustena Joni Mitchell - Don Juan's (2 x LP ) . . .  US izdanje ( imam ex-Yu poodavno za Suzy koje ne zvuci toliko lose, ali . . . .  ovaj US press komad ubiva na mesto ).

Vinili Ex+, omot(i) ex- ( ima onu recku sto vole u US s/h radnjama vinila da klipuju i oznace kao polovan komad ). Tvrd karton. Asylum izdanje.

Pastorijus neverovatan, W, Shorter, l. Carlton, Akuna&Bandrena ( Weather Report ) gostuju na par numera, Bernie Grundman mastering.  

Davno nisam preslusavao ovaj album. Eksperimentalni iskorak Dzoni, podeljene su reakcije/utisci  . . . . generalno, iz 2024 god. , a ovo uradjeno 1977 god., daleko ispred vremena. 

 

j1.jpg

j2.jpg

j3.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Napisano (izmenjeno)

. . . nastavljamo iz onog paketa . . .  na redu su The Whispers. Grupa koja ima SegaMega Hit - And The Beat Goes On koji je ostao jedan od mojih udarnih hitova odrastanja. Zauvek prva numera na B strani TDK SA-X 90 koja se rabila po automobilima koji su nas s kraja 70-tih i prvom polovinom 80-tih prevozili do Dubrovnika.

A tamo, u Exodus diskoteci ( Babin kuk ) se cekalo na numeru ! :jump:

Pa eto, upravo zbog te numere, cekano na snajperu, posrecilo se u vidu RCA US izdanja . . . . :Viannen_loungelizard:

w2.jpg

w3.jpg

w1.jpg

@Miloš 1210 - javi se ! :dance2:

Izmenjeno od Doktor
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Soundtrack Son of Dracula sam skip ( za kcerkinu kolekciju, pa neka ona slusa/slaze u police ). :)

Otvoren drugi paket - samo jedan LP ( ali vredan ). :thumbsup:

Grand Funk Railroad - We're an American Band - US press. Totalno lud'lo i haos u slusaonici . . . . :punk:

Odjavljujem se do daljnjeg . . . .  atm, ide Creepin'. 

gfr-1.jpg

gfr-2.jpg

gfr-3.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

^

Posedujem ( sto bi reko' moj predobri drug Crv, "gadan" kolekcionar vinila&CD-a , plus, veliki poznavalac opskurnih muzickih pravaca ). :Viannen_loungelizard:

MUSIC.YOUTUBE.COM

Provided to YouTube by Universal Music Group Movin' · Brass Construction Brass Construction ℗ A Capitol Records Release; ℗ 1975 Capitol Records, LLC Rele...

:dance2:

Br1.jpg

Br2.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Uvek se setim njega na Bozic, 2 slave koje slavim. Od kad sam ga upoznao, nikada nisam mogao da ga izbacim iz glave. Pokusavao da ga razumem, a mozda i zbog toga sto nema nikoga sticajem okolnosti 😔

Volim da cujem ovu stvar 🙂

Pa da docekamo novu godinu 😁

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

On 1/7/2024 at 10:36 AM, Miloš 1210 said:

Uf... kako se ubacuje YouTube link???

 

dobro si ti ubacio YT link, ali svaki YT kanal može da ograniči prikazivanje videa na platformamqa mimo YT, reklama zbog

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...