Jump to content

RS1003 amp


bata bane

Preporučeni Komentari

E pa dragi moji, dosao je i taj dan da Vas bb kaze da ova sprava radi  do JAJA.(dizvinete)  :wink2:

 

Upikani naponi, upikane struje, 6P1PEV na ulazu sa pojacanjem 10x puta radi bez zamerke. Prikljucio sam pojacal na moje Cabasse,napravio setup kao za GE amp .... i to je jednostavno TO. Detalji, dinamik, bas, sve ima. Jos je prijatniji od Ge ampa, doduse malo slabiji 2-3W ali to mi nije ni bitno sada.

 

Jos se moze poigrati sa sperznim kondom, oces malo vako , jali onako...oces sladju, oces gorcu.... :guitarplayer:

Trebalo bi se prikluciti na osciloskop da se proveri imali kakvi osclacija ili ti sta vec ja znam i evetulano podesti procep na osciloskopu da se ukrade jos mozda koji cika Henri . :whistle2:

 

Jos da nadjem pedantnu zrtvu da mi sve to upakuje u kutueju , pa ako bog da ponesem na sledci FAK  :acute:

 

:phil_04:  

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Znači, happy end of the neverending story...!Bravo Bane, čestitamoooo!

 

Da mi je neko reko da cu travo da naucim da racumenjam reko bi da je lood, ali kad rusi naucise mecku da vozi motor,  naucih i  ja taj  travo... :wink2:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nema se vremana za gubljenje mora se raditi nesto  :whistle2:

 

Elem zbog velikih komponeti narocito u u napajanju i isprvaljackom delu, zamisao je da kucista budu koncipirana kao mala tower kucista za PC.

 

Naravno monoblok varijanta, i da se bocne stranice skidaju kako bi se omogucio pristup lepetronici.

 

Slikica u prilogu je Al kuciste (polozeno) ono sto je poskupo su prednjica i zadnjica od debelog aluminijuma, mozda bi drvene bile pristupacnije.

 

Druga slicica je kroki crtez gde bi bocne stranice bile od drveta a "ram" metalni, mozda bi to bilo jos lakse za izradu.

 

Treca, PC kuciste  kao primer

 

Ako imate slicica na datu temu, obavezno postavite.

 

:wink2:

post-62-0-83805900-1451899649_thumb.jpg

post-62-0-20795500-1451900085_thumb.jpg

post-62-0-09221100-1451900729_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ovakve toress kutije ima da ga kostaju koliko sve ostalo od pojacala...

 

Pa ne verujem, konceptualno vec postoje takve kutije u maloprodaji , razlika je u zaobljenim ivicama.

 

Meni treba bas tako nesto sa tim sto bi ja imao na dva sprata, donji napajanje, a gornji samo signalni deo, lanpe i OPT.

 

Obicno krenem minimalisticki,a onda na pola puta i ovo, pa ono....hebiga alav pa to ti je :whistle2:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Naravno, figurativno sam opisao cenu.

Na probijacici se ovo ne isplati raditi nikako.

Ako ces laserom da aeces (tu onda nema ovih bocnih skrga) znam da se za Al secenje krece oko 40e sat, mada sam ja pre mesec dana dobio ponudu za Al oko 1.5e minut.

Za laser je ovo veoma kratka operacija bilo da je celik bilo da je Al.

Onda ide priprema; peskarenje, farbanje ili plastificiranje.

Sta znam, ali cenim da ispod 100e neces da prosdjes.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

U pripremi za instalaciju ulaznog drivera i postojeci power driva  spremio sam plocice za CCS

 

Posto se to kod mene cesto trosi, napravio sam baterije CCS/a  pa samo seckam koliko mi treba.... :wink2:

 

Shema je klasicna za deplition mode mosfet , u ovom slucaju DN2540, a uskoro stiyu i IXYS IXTP08N100D2 za napone do 1000V :guitarplayer:

 

Otprilike ovako to izgleda.... malo crno u podnoziju mosfeta su perlice , da ne kazem kurtoni... :whistle2:

 

Da ne kazete da nista ne radim.. :blackeye:

BataBane, 

ostali,

GDE si nabavio perlice/kurtone da izvineš?

Treba i matorom keši na visokotranskonduktansne cevi da proba jadnik!

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 2 nedelje kasnije...
  • 2 nedelje kasnije...

Na temu RS1003  -ovaj retro long life SE-amp. sam napravio pre tri godine radilo oko 1500h. 2XRS1003, 4Xc3g (SRPP) i ZZ1040 bez da pokazuje znacajno habanje lampi. Mozda posluzi kao ideja.

 

 

post-1666-0-42986800-1454357084_thumb.jp

post-1666-0-49035300-1454357303_thumb.jp

post-1666-0-49438300-1454357406_thumb.jp

post-1666-0-45147500-1454357583_thumb.jp

post-1666-0-95726000-1454357643_thumb.jp

post-1666-0-17081800-1454357857_thumb.jp

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

guk guk

Ukratko : ZA 1003 -Ua=400V/130mA za SRPP sa stabilnih 360v, c3g vuku po 14mA. ZZ1040 je redna sa tranzistorskim stabom 260V. Bias canceling od 195 do 250v u mrezi drzi od 128 do 134mA na RS. Dizajn Atenic Cacak ploca (skupa ko otrov) ostalo je moje. Na 10W dolazi do 1,7% thd, a na 5W 0,81%.na 7kHz. Srpp je klasika dole i gore triodni spoj, ma da kada gore radi tetrodni spoj na jednom naponu, a to se vidi iz grafa c3g moze se znatno smanjiti THD. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Izvinjavam se za ovako iznenadni upad u temu posle dosta vremena. I ja sam ovaj amp dugo radio kao i bata Bane i uporedo jos neke lampaske drangulije, pa se to otegne. I jedno objasnjenje lampa c3g je u Al kaputu, ali kada se alu cevka pazljivo odstrani vidi se jedna lepa octal cevka.

Pozzz!

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

malo mi je konfuzan post #438 , moram da se vracam da skontam gde sta i kako :rofl: ......... na momenat sam cak pomislio da je SRPP izlazni stepen ..... :)

 

ako je moguce , pojasni sa semom i ostalim podacima (koji izlazni trafo i slicno ) .........

 

li ovde ili otvori svoju temu ,kako ti volja

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...