Jump to content

RS1003 amp


bata bane

Preporučeni Komentari

Iskra je bila jedina multinacionalna kompanija  ex YU sa profitom od tadasnjih 220 mile $ ( kao bar tri kompletna izvoza fiata iz Srbije danas). Osim za tf centrale gde je bila pocetno Svedska licenca a kasnije ITT, imala je sopstveni razvoj od 1972. Bio sam vise puta na seminarima za tf centrale u Kranju i Ljubljani, posto sam vecinu radnog veka proveo u telefiniji analognoj i digitalnoj. Imali su fantasticne laboratorije i inzinjering.(90% para im je bilo od telefonije). Nisu bili pod licencama za analognu elektroniku i za njih su tada razni razglasi i pojacala bili mala maca. Telefonija je vec mnogo kompleksnija i tu je bila prvo Svedska licenca, pa ITT, a od 1972 imali su sopstveni razvoj.

 

Trafoi za razglas od 200w su klasicni slojeviti (6xEL34) + 100v linija. Jedan sam premotavao u proslom veku. Solidno jezgro ali kao namotani ne spadaju bas u audiofilski rang. Vec zvucnici jesu bili Goodmans licence, a od 1972 njihovi.

 

Koliko sam ja video VTL bifilarci stvarno ostvaruju izvrsnu spregu, ali kako navodi koliko se secam ing Radenkovic  motani su zicom sa cpec lakom velike probojne moci. Posto sam otvarao jedan  sa 4EL34 rekao bih da su dve bifilarne zice za ocekivati je lak zice  (oranz i plava!?) kojima je motan OPT plastificirane.

 

Manley je bio u Nisu u vise navrata zbog lampi, ali i tu se umesao socijalizam i upropastio sve. Jedne godine su izvezli izmedju 60 i70 mile $ lampi u USA Najvise KT90, i posle sve manje pa kolaps klasika.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

e dobro

 

sve rece , samo ne rece da li si imao iskustva sa izlaznim trafoima od bioskopske serije :)

 

mada kontam , ako nisi rekao , onda i nisi ..........

 

za Manleya u Nisu znam , po pricama Bukumire Juniora ........ celu pricu oko KT90 i gomilu anegdota

 

jbga , nekad bilo ........ a sad ku nas 'be .

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

sta je bre ovo.....GRLOM U JAGODE..... :buehehe:

 

nema me 5 minuta i oma sentis.... :wink2:

 

pade mi napamet da napravim od drveta \metala kopiju segmenta toroida sa demontaznim stranicama tela kao recimo neku "modlu"

 

tako bih mogao da namotam kalem i odma ga "zalepim"  i kasnije skinem modlu a kalem samo nataknem na torus i redjam ko perla na ogrlicu

 

of cours izvucem izvode i lemim spolja.....

 

npr...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

sta je bre ovo.....GRLOM U JAGODE..... :buehehe:

 

nema me 5 minuta i oma sentis.... :wink2:

 

pade mi napamet da napravim od drveta \metala kopiju segmenta toroida sa demontaznim stranicama tela kao recimo neku "modlu"

 

tako bih mogao da namotam kalem i odma ga "zalepim"  i kasnije skinem modlu a kalem samo nataknem na torus i redjam ko perla na ogrlicu

 

of cours izvucem izvode i lemim spolja.....

 

npr...

Ideja zanimljiva ali samo ako torus ima dve polovine.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 4 nedelje kasnije...

Ma divno,

jedino šteta što ga učenje drži podalje od kutijanja mada će biti interesantno ako napravi amp tako da se na preklopnik može birati hoćeš jedan ili drugi set izlaznih trafoa?

 

 

 Moram priznati, ovo mi nije palo na pamet....vrijedi razmisliti..... :wink2:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ma divno,

jedino šteta što ga učenje drži podalje od kutijanja mada će biti interesantno ako napravi amp tako da se na preklopnik može birati hoćeš jedan ili drugi set izlaznih trafoa?

 

 

to kad ti uvedes par pacemakera na pacijentima , sa sve preklopnikom

 

:smesna:

 

pusti ga - mlad je , ima energije

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

...nisi daleko od suštine, u principu se neke kliničke studije i rade tako da se ugradi isti tip ali sa različitim programiranjem elektrostimulacije...

Zato mislim da bi bilo interesantno uraditi in vivo poređenje pa nek bolji ide pod haubu...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 2 nedelje kasnije...

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...