Jump to content

Novopridosle skalamerije


Preporučeni Komentari

Malo i ja da se pohvalim.

Od pre par dana vlasnik a od sinoć i zadovoljni korisnik i uživaoc zvučne kartice ESI Juli@.

Kupljena od kolege forumaša Mlaje, prošle nedelje.

Obaveze mi nisu dale priliku da je odmah aktiviram iako sam je sa čežnjom gledao zarobljenu u kartonskom pakovanju.

Juče se zgodi prilika da je ugradim u računar i instaliram drajver.

Iz nekog razloga instalacija nije potekla lako pa sam se oslonio na pomoć prijatelja " 'alo Sipi, 'alo Djole " i...I !

Uživanje može da počne.:hipi:

Kombinacija u kojoj Juli@ radi je - Win7/32 Ultimate>Juli@>Dig.integr.amp. Akai AM-55>Dayens Studio monitori ( Boki crossover tuning )

Sada bih mogao da krenem da kitim kao Mika u vezi Cabassica, ali to će biti neka druga priča. :hi:

post-11-0-00831800-1301901573.jpg

.

:good:

Eksterna Juli@ mi je bila u najužem izboru za DAC, u privremenom pustinjskom sistemu. Pošto sam bio ograničen vremenom, a ništa nije bilo u tom trenutku u ponudi, završih sa Uzvarb-ovim Sony MDS-JE510 (au, naziva :heat: ) MD plejerom i Sir Oliverovim konvertorom :siroma: . Okreni-obrni, osetan dobitak u odnosu na dosadašnji Pro-Ject USB Box (aka BB PCM2702E)... :headphone:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ponosni vlasnik: http://www.diyaudio.rs/topic/3310-projekat-svaja/page__view__findpost__p__68322 ...System je (skoro) sav hand-made in ex-YU. Ako se izuzme DAC (Apparatus-audiofil.net) onda je system (skoro) sav hand-made in Serbia... Izuzetak je jedan od DAC-ova (Parasound D/AC-1000)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Onda da ostajem pri modelu 1600, koji ima PCM63K-P ?? :lol:BTW, D20400A se koristio u priličnom broju (nekada) skupih uređaja. Evo liste nekih firmi koje su ga turale u svoje Top modele:AUDIO RESEARCHAUDIO SYNTHESISCLASSECOUNTERPOINTKRELLMANLEYMARK LEVINSONPARASOUNDPS AUDIOSONIC FRONTIERSSPECTRALSTAXMogao bih još neko da prokomentariše CD playere i DAC-ove više klase, ali malo matorije koji su koristili Ultra Analog D20400A.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Boki, pa zar mislis da brandovi uopste testiraju zvucno (a sumnjam i neke druge bazicne stvari...)modele? To odmah sa papira ide u proizvodnju...Zbog toga i vecina koristi gotove fabricke predloske okruzenja chipova....A sigurno ti je bolja platforma sa PCM63to je odlican dac 20bita je i podrzava HDCD format i ostale 20bit formateto je ustvari dupli dac 2 sistema u paraleli u kolinearnom rezimu radaposto je 1 chip po kanalu moze se i odvojiti napajanje za L i R kanala odlicno radi i u NOS moduchip je ou DIP kucistu pa mu se moze dodati mali hladnjak odozgoako se koristi R-IV konverzija manjih vrednosti R.odlicno radi i sa PMD100 chipom ispred, mozda najbolje...itd.. u sebi ima i odlican OP amp koji se moze koristiti (ja mislim da je unutra nezsto pout ad797...).Ubedjen sam da sa tvojim poznavanjem tehnologije i elektronikea uz malo rucnog rada mozes i sam da sklopis osnovnu verzijuDACa cak point to point na experimentalnoj PCB... :coffee:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...