Jump to content

Novopridosle skalamerije


Preporučeni Komentari

Izvinjavam se unapred ako je pitanje glupo.

Interesuje me:

Zašto svi kažu da nije lako npr. napraviti dobar cevni pojacavac u Srbiji (zato sto je on zvučno dobar onoliko koliko je dobar njegov izlazni trafo), kao da se u Srbiji ne može realizovati-proizvesti dobar trafo?

Ovo pitam zato sto mnogi od nas kupuju vintage cevne pojacavace koji su kao zvučno odlični (tehnologija trafoa stara bar 50 godina) kao da na trafoe tehnoloski napredak nije imao nikakav uticaj. Bar su valjda proračuni verujem lakši, precizniji i dostupniji (racunari, internet). I motanje trafoa sadasnje mašine verujem da ipak mogu preciznije da odrade nego nekada. Takođe mislim da svega toga ima u Srbiji dovoljno svega (postovi ispred sa slikama).

Da li je zato moj zaključak da se u Srbiji može naručiti-kupiti odličan trafo za novi projekat ili zamenski ako nekome crkne ispravan ili ne?

Vidim da mnogi tako ne misle i da za sebe kupuju poznate trafoe tipa Cinemag i sl.

U čemu je greska u mom razmišljanju ako je ima?

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

postoji nekoliko proizvodjaca cevne amplifikacije u Srbiji ......... neki su izvanredni , a neki nisu

e sad , dovoljno da ima izvanrednih , pa smo resili pitanje mogucnosti pravljenja ...... jer bas ti prave svoje trafoe

ovde na forumu - znam da Daudio pravi vrhunski trafo kad se pogode sve kockice ..... a kad se ne pogode on g ai ne pravi

Bata Bane je opsednuto proucavao problematiku i posle godine i vise dana rada i zanimanja - izracunao trafo , nabavio jezgra kurentne proizvodnje i dao motacki list pouzdanom motacu i dobio vrhunski trafo za RS1000 ili kako se vec zvase ta njegova lampa

msm ..... ako se prica o komadnoj izradi (par) za svoju dusu ..... radi se

ako se prica o komercijalnoj proizvodnji , radi se

zamena vintage trafoa - da li je problem ili nije ....... jeste problem zato sto nema u stalnoj ponudi ;

napolju ima dovoljno trzista da mozes naci u stalnoj ponudi repliku nekog izlaznog trafoa ...... ima slucajeva da su dovoljno blizu originalu da ne moras menjati par ako ti je crkao samo jedan

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

mda ..... pomenut Cinemag - konkretno kupovani za SissySIT i slicne projekte - jeftinije je kupiti isti nego praviti zamenski

cak i da neko udje u posao da pravi zamenski - dzaba nabavke kolicine jezgara ( napolju!) , dzaba razvoja ( gotovog recepta nema) ...... kad se trziste svodi na 4 dede i jedne babe

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...