Jump to content

Novopridosle skalamerije


Preporučeni Komentari

S.A.R.A.

Small acoustic reproduce apparatus

 

Utisci su za sad vrlo vrlo svezi, uglavnom Sara je stigla posle fantasticnih proac tablette 3, sve u odnosu na Proac je x 3 veceg i jaceg inteziteta, posebno low fekvencije, malo nedostaje Proac-ova bistrina i svezina, otvorenost odsviranog tona, ali se to ,barem po meni moze zanemariti, zbog toga sto Sara daje izuzetno preciznu zvucnu sliku,  veca i sira stereofonska baza, raspored muzicara je definisan, precizan, x3 velicina u odnosu na Proac.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

32 minutes ago, parabolis said:

S.A.R.A.

Small acoustic reproduce apparatus

 

Utisci su za sad vrlo vrlo svezi, uglavnom Sara je stigla posle fantasticnih proac tablette 3, sve u odnosu na Proac je x 3 veceg i jaceg inteziteta, posebno low fekvencije, malo nedostaje Proac-ova bistrina i svezina, otvorenost odsviranog tona, ali se to ,barem po meni moze zanemariti, zbog toga sto Sara daje izuzetno preciznu zvucnu sliku,  veca i sira stereofonska baza, raspored muzicara je definisan, precizan, x3 velicina u odnosu na Proac.

Ma sve je to OK, samo membrane visokotonaca, tako se smežuraju i Dynaudio, izgleda da je svila previše tanka pa grejanje vremenom devastira membrane.:crying:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

11 minutes ago, parabolis said:

MOguce.

Da li to utice na zvucne kake?

Sta kaze iskustvo vas starijih vukova.

Pa sve utiče, ali pitanje koliko, ne verujem da ima recone za to da se kupi.

PS

Ima replacement tweeter-a, recimo Scanspeak D2008 (mada sam ja slušao taj davno i nije se nešto proslavio)

https://www.falconacoustics.co.uk/drive-units-1/linn-isobarik-replacement-drive-units.html

A ima i ovaj

http://www.hiquphon.eu/linn_speakers.html

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

3 minutes ago, parabolis said:

Cisto price radi, koliko sam uspeo saznati oni su koristili scan speak drajvere, koji model je u pitanju ako znate?

Nije Scanspeak nego izgleda Hiquphon, pogledaj link iznad tu tvrde da je to taj visokotonac i da su ga pravili za Linn.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kad sam stigao u nedelju kuci, hteo sam odmah sare da prikljucim na sistem, medjutim jedan od dva kenona koja sam  dobio sa njimaje imao polomljen + kontakt na strani gde se leme zvucnicki kablovi, na moju srecu imao sam negde u zalihama hilzne, taman su pasovale na muski kenon koji je na kutiji, doduse to mi je samo za prvu ruku, narucio sam nove kenone, pa cu to napraviti kako bog zapoveda.

 

IMG_20181224_185923.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

21 minutes ago, parabolis said:

Kome da se obratim za zamenu, u slucaju da odlucim da menjam volim da imam sve informacije.

 

hvala na linkovima....

Nekome ko je servisirao visoke ovog tipa i  ima prciznu ruku da nabode dijafragmu u magnet i ne ošteti je.....

Ove dijafragme treba pazariti dok ih još ima... i ovo je čudo da ih ima....

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

21 minutes ago, parabolis said:

Kome da se obratim za zamenu

Ja u Bgd znam za servise Sinevoice i Bin, oba u Zemunu, ima i drugih puno ali nemam iskustva sa drugima. Ne znam u Novom Sadu koga bi preporučio, ima jedan dobar čuo sam, ali sam zaboravio ime firme.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, Mikorist said:

još samo tri komada.... da imam taj zvučnik kupio bi sve tri.... čuj i 4 .... da se nađe....jbg svileni....

Možda se više isplati nov zvučnik, manje je posla (tri šrafa i dve buksne ili dva lema). Pošto li su ti novi zamenski?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

41 minutes ago, NIXIE said:

Možda se više isplati nov zvučnik, manje je posla (tri šrafa i dve buksne ili dva lema). Pošto li su ti novi zamenski?

Ako sam dobro zapazio cena je oko 50 funti komad.plus dostava.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

10 minutes ago, sax.hifi said:

po meni je bolje kupiti nove membrane.

originalne, naravno.

zamena je veoma prosta.

ali

muka je skinuti visokotonce zbog lepka.

a lepak drzi, bogami.

Ima tih lepljenih visokotonaca, tako im verovatno dođe jeftinije za proizvodnju, a posle kad zatreba servis onda je mučenje. Ja volim SEAS i slično, par šrafova i mož se igraš do mile volje.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...