Jump to content

Novopridosle skalamerije


Preporučeni Komentari

Sad ja kapiram šta je... Dolazi vreme praznika pa se malo opuštate... Ajd, sprdajte se, dosadiće vam :)

Jbga, nisam znao šta bih drugo kao poklon za praznike... Osim toga, ovako bar znam gde spiskam šolde...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pa ko ti je kriv kad si upao u Technics 12xx zamku i dusu dalo za posalice :)

... prvo ga uzmes pa pocnes da mijenjas jedno i eto te u vrtesci koja se sve brze okrece i na kraju kazes da imas Technicsov motor a sve ostalo je ... Rega :)

Trbao si ga ostaviti origi ;)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Trbao si ga ostaviti origi ;)

+1

 

Videćemo...

 

http://forum.audiogon.com/cgi-bin/fr.pl?eanlg&1205866194&read&keyw&zztechnics

^

" Having owned a Rega RB-250 arm and now owning a SL-1200MKII with Cardas rewire done by KAB I will say I find little to no quality difference in overall performance between an SL-12xxMKII arm and the RB-250 in fact with the Cardas rewire I suggest my SL-120MKII arm performs better. "

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

http://forum.audiogo...keyw ^ " Having owned a Rega RB-250 arm and now owning a SL-1200MKII with Cardas rewire done by KAB I will say I find little to no quality difference in overall performance between an SL-12xxMKII arm and the RB-250 in fact with the Cardas rewire I suggest my SL-120MKII arm performs better. "

 

Pošto imam sve vreme ovog sveta da se igram sa ovim, a izmena/zamena ručice ne traje dugo (ništa se na bazi nije seklo niti kasapilo) imam divnu priliku da probam poslušati i jednu i drugu kombinaciju pa sam proceniti i odlučiti koja mi se više dopada.

Gde god sam čitao o razlikama, (stock Technics vs Rega) mišljenja su blago podeljena na približno 50:50 pa nema nekog definitivnog zaključka.

 

Ono što je mene ponukalo da se u ovo upustim su neki sitni, radije tehnički detalji kao što je konstrukcija ručice - Technics ima ručicu iz više delova na relaciji headshell - pivot, dok je Rega iz jednog dela (što bi trebalo da bude bolje rešenje - pitanje je samo da li se to i u praksi čuje). S druge strane, kod Technicsa je praktičnije menjanje zvučnice i implementirana je opcija podešavanja visine cele ručke "on the fly"... Moja Rega ima Van Den Hull ožičenje, Technics je za sada "stock" ožičena.... U Regi mogu da zamenim ležajeve kvalitetnijima, npr sa nekim ZrO2 dok je kod Technicsa tako kako je i nema prostora da se to poboljša... Odnos snaga je definitivno prilično ujednačen pa ostaje da se zabavljam i sam dođem do zaključka koja mi više paše. Naravno, sa izmeštenim napajanjem kao nepromenljivom, testovi će biti prilično subjektivni ali okej. Uvek mogu da Rega ručicu prebacim negde drugde - jedina investicija u prilagodbu na Technicsa su bila dva komada aluminijuma koje sam već imao i nekoliko vijaka i matica - pride, kako sam već spoznao, isti adapter se može namontirati i na SL-1500 pa je igralište postalo još veće :)

 

Apropo priče o ručici koja je kompaktna (jednodelna), postoji, siguran sam, veoma dobar razlog zašto SME u serijama 3xx, IV i V svoje ručice radi iz jednog komada. Mnogi se slažu da su te ručice nešto što spada u sam vrh i da su među najboljima na svetu... (u pitanju je princip, ne konkretna izvedba, detalji itd, pa tu ne želim da sugerišem da je jednodelna ručica automatski superiorna ručici koja nije)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

. . .

Pošto imam sve vreme ovog sveta da se igram sa ovim, . . . .

Tvoje vreme, tvoja igra .... :)

 

Naravno, uporedjivanje ove dve rucice ce ti biti dobro iskustvo.

Podelices to sa nama kada budes dobio zakljucke.

 

Moj navod, tj. link ka forumu, je bio iz jednostavnog razloga sto su te dve rucice vec uporedjivane 1 na 1.

Imas jos neka misljenja, zakljucke od drugih, za komparaciju sa tvojim.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Tvoje vreme, tvoja igra .... :)

 

Naravno, uporedjivanje ove dve rucice ce ti biti dobro iskustvo.

Podelices to sa nama kada budes dobio zakljucke.

 

Moj navod, tj. link ka forumu, je bio iz jednostavnog razloga sto su te dve rucice vec uporedjivane 1 na 1.

Imas jos neka misljenja, zakljucke od drugih, za komparaciju sa tvojim.

 

Kako rekoh, mišljenja su podeljena... na primer ovde: http://www.head-fi.org/t/241647/technics-sl1200mkii-upgrade je Rega donekle favorizovana... Upravo je iskorišten argument o (jednodelnom) odlivku kao metodu za formiranje tela ručice.

Ova kombinacija zamene originalne ručice Reginom na SL-1200 je izgleda urađena nebrojeno puta i previše je različitih mišljenja da bi se čovek mogao osloniti na to, a koliko sam uspeo da profiltriram, odnos je manje više pola-pola za i protiv. Kabusa radi upgrade (sećam se kad su to u SAM-u radili na SME3009) sa uljanom kadicom ali to meni nije na listi opcija - ako ću da se uljim, onda će to da bude klon WTA... Ovaj gramofon želim/planiram/mislim da bude neka vrsta no-diy izvedbe (na stranu činjenicu da sam pri kraju sa izmeštenim transformatorom i filtracijom za napajanje)

Tu planiram da stavim neku heavy duty zvučnicu (uslovno rečeno) za novopridošle a "sumnjive" korištene ploče (namerno sam izbegao da iskoristim HD kao skraćenicu) a na drugom gramofonu (sa WTA klon ručicom) planiram da imam neku zvučnicu koja će da vrti samo proverene vinile. Mada, možda i ne bude tako, možda se uloge promene... Ko će ga znati... Trenutačno pola od vinila koje imam u potkrovlju nisu provereni (u smislu da sam ih vizualno proverio i izgledaju okej ali uvek postoji šansa da ima neki gecrkt segment na njima...)

Sad se bavim rešavanjem kablaže...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

U ručici je Van Den Hull, ne bih to za sada dirao. Treba da dodam komad sa konektorima pošto na SL-1210 nema mesta (teoretski može i to da se izmajmuniše ali ne bih sad) dakle, treba da se nadostavi na relaciji od same ručice do RCA konektora koji se bodu u RIAA...

Goshini kablovi su mi u pričuvi. Za sada, njih sam koristio za onu WTA klon ručicu i tangencijalnu. Trenutačno nemam slobodnih "natikača" za zvučnice koji se leme na kraj žice pa će to malo da popričeka...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   1 član

×
×
  • Kreiraj novo...