Jump to content

Novopridosle skalamerije


Preporučeni Komentari

A ja da konačno stavim oba cirklotrona u funkciju!

 

Postavljena slika

 

Nekad ja ovo imao pa sam smislio da ja sam napravim pa posle to prodao i evo me nazad na početak. Osim što sada već znam gde treba da stavim reznu frekvenciju...

 

Ganz new, never used. Ko mi ponudi nešto bolje (al' ja da ne moram ništa da radim osim da pozabadam konektore i uključim) u zameni 1:1, možemo i da se džoramo. :)

 

 

Skretnica?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

A ja da konačno stavim oba cirklotrona u funkciju!

 

Postavljena slika

 

Nekad ja ovo imao pa sam smislio da ja sam napravim pa posle to prodao i evo me nazad na početak. Osim što sada već znam gde treba da stavim reznu frekvenciju...

 

Ganz new, never used. Ko mi ponudi nešto bolje (al' ja da ne moram ništa da radim osim da pozabadam konektore i uključim) u zameni 1:1, možemo i da se džoramo. :)

 

 

nemam da ponudim za dzoranje, sem kao prijateljski savet kolegionetu svajseru:

 

http://www.waf-audio.com/index.php?lang=en

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Lepa alternativa al' ne može da stane u cenu od 70€ koliko me ovo unazadilo... Kupljeno od osobe koja radi uslužno opremanje razglasima. Neki posao je trebalo da se odradi pa palo u vodu. Uređaj postao višak a bukvalno nije nikada ni uključen na struju. Novije od ovoga ne može a usporedbe radi cene:

 

 

MitrosMusic 18.058,45 RSD

Player: nema na lageru

Parts Express: US$149.99

ThomannUK/DE: 104GBP ili 125€

ebay.com: kao u P.E pa naviše (za novo)

 

Paše mi što ima sve lepo XLR konekcije, ne sviđa mi se što se signal procesira kao nebalansiran a pre i posle procesiranja konvertuje iz balansiranog u nebalansirani a na izlazu obrnuto.

Ako tj jednog dana kada dođem u posed bolje skretnice, ova će se uvek moći prodati za uloženi novac :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Rekao sam da neću više ništa da pravim. Završiću to što sam počeo, a ništa novo neću da započinjem dok sve ovo ne završim a mislim da neću ni posle. Sad imam novi cilj. Kad otplatim sve kredite, sredim sve započeto po kući i oko kuće, sagradim garažu i kotlarnicu, e, taman će da im padne cena i onda kupim sebi ovo:

 

Postavljena slika

 

(trenutačno cena za novi je 25k€ - plus PDV a za jedno šest, sedam godina biće ispod pola toga, možda čak ispod 10k€...)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ne znam šta će to normalnom čoveku... I know I want one! Ima i manji i jeftiniji, CLA-180 taj je sada oko 21k€, tek će taj za jedno sedam godina da bude ispod 10 hiljadarki. Baš sam gledao C klasu, 2008/2009 godište ispod 8 hiljada evra.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Dragi moj Stajne, i ti i ja imamo toliko na zalost dahija, toliko stvari da sredimo,  da tesko da cemo  se provozati  u takvom jednom cudu.  Dok ja skupim lovu za tako nesto, proci ce me kriza srednjih godina. E onda cu brinuti o mekinjama za probavu i onako stipkati negovateljice iz kolica. Be careful what you wish. Pozdrav kolega

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Zbog krize srednjih godina...mlade sponzoruše se baš ne pale na A klasu. Više ih pali S klasa ili tako nešto. ;)

 

Tačno. Ali nije zbog sponzoruša. To je zbog ove moje matore. Ona hoće Fiat 500 Abarth (otprilike pod istim uslovima) a ja neću više u mali auto, hoću limuzinu gde nema mesta nazad da nosam dede, babe i unučiće, hoću mali gepek jer ionako nikada ne idem na kampovanje i hoću da izgleda kao otmena limuzina... BTW, ima isti međuosovinski razmak kao A klasa - dakle, Mercedes, limuzina, a nije velika mrcina... 1595ccm 156KS ili dizel 1.8 sa 136 konja što je isto ok.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

taman će da im padne cena i onda kupim sebi ovo:

 

Daj ti meni reci kako se ubedjuje matora da se dozvoli tako neshto. Ja sam se namerachio na ovoga:

 

Postavljena slika

 

Godinama se ne proizvodi, a cena im samo raste. :(

 

Dva sedala, motor maltene ispod tebe. Milina. Ni audio sistem mi ne treba.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Matematika je jednostavna. Prosečan nervozni srpski pušač podimi (podeli, izgori mu u pepeljari) dve pakle na dan. Neka je cena jedne, recimo 200 dinara (Winston npr) to je brate, 400 dinara dnevno koje em baci, em se truje a i okolinu. 365 dana po 400 dinara je 146 hiljada za godinu dana (ne treba smetnuti s uma da svako malo cigarete poskupe i to im cena raste ne samo u dinarima već i u evrima ali ćemo računati kao da je cena fiksna u evrima) To je trenutačno 1270 evra godišnje bačeno samo u dim... (plus, jel', urušavanje zdravlja) a govorim ovo ne kao nepušač, ili bivši pušač, nego kažem kao neko ko puši a ne bi trebalo. Za nekih, recimo sedam godina, na cigare tako može da ode 8890€ a za te pare može da se kupi sedam godina stara mečka par ekselans. Već sam jednom ostavio pušenje a ne znam koj mi kur bi da ponovo počnem. Možda mi falila stimulacija, neki dobro definisan cilj i neki konkretni razlog da batalim... Možda sad batalim? Verovatno ću svakako da batalim (puno je i za normalnog dve kutije na dan), ali ne verujem da ću da te pare uštekam, ali ću u tom periodu bar moći da kupim mnogo drugih stvari za pare koje ovako shebem u dim...

Poenta je da nije nemoguće skupiti te pare. Da li je pametno kupovati takav auto? Pa ne znam, da li je bilo pametno kupiti elektrostatike? Čuj, baš me briga, meni lepo, ja ispunio sebi želju... A niko zbog toga nije ostao uskraćen za nešto što treba da ima...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Da li je pametno kupovati takav auto? Pa ne znam, da li je bilo pametno kupiti elektrostatike?

 

E pa ako ćemo živjeti samo za hranu i sklonište od zime onda se i nismo baš odmakli od brončanog doba. Zar ne?

 

Ne da nemam ništa protiv da si bilo tko uljepša život sa bilo ćime što mu se sviđa, nego baš to podupirem s kim god da pričam.

Zato što se mene tiče - samo naprijed!

 

(dok se zbog toga ne ode u nekakve financijske nebuloze zbog kojih se djeci otima iz usta da bi se vidjela limuzina ili westminsteri ili shindo - svejedno.) 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

E pa ako ćemo živjeti samo za hranu i sklonište od zime onda se i nismo baš odmakli od brončanog doba. Zar ne?

 

Ne da nemam ništa protiv da si bilo tko uljepša život sa bilo ćime što mu se sviđa, nego baš to podupirem s kim god da pričam.

Zato što se mene tiče - samo naprijed!

 

(dok se zbog toga ne ode u nekakve financijske nebuloze zbog kojih se djeci otima iz usta da bi se vidjela limuzina ili westminsteri ili shindo - svejedno.) 

 

Definitivno se slažemo. Poenta CLA klase (sada je to potpuno nova serija iz Mercedesa) je u tome da su to zapravo, "mali" mercedesi, ali izgledaju tako kako Mercedes treba da izgleda. http://www.mojnoviauto.com/novi-automobili/2013-mercedes-benz-cla-cla-180

Računam da sam sada platio 3900€ za Modusa sa 150k km starog osam godina. Nov je bio preko 20.000€ Ne nadam se, ali neka bude matematika da će za sedam godina ovaj Mercedes sa 150.000km koštati nekih 5-7000€... To još uvek nije previše kilometara a cena mislim da nije bolesno visoka... Ukusi su različiti ali ovako nešto je baš lepo, bar u mojim očima. Jedan od razloga zašto mislim da će im cena ubrzo početi dobrano padati je činjenica da se ne sastavljaju u Nemačkoj nego u Mađarskoj i nekako je postalo uobičajeno da auti koji se ne sklapaju u matičnoj zemlji proizvođača nego u nekoj drugoj, mnogo brže gube na tržišnoj ceni nego auti istog proizvođača proizvedeni u matičnoj državi istog... Modus se recimo, sklapao u Španiji... Ja sam prezadovoljan autom... Nadam se da će to tako biti i u godinama koje slede...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

 Već sam jednom ostavio pušenje a ne znam koj mi kur bi da ponovo počnem. Možda mi falila stimulacija, neki dobro definisan cilj i neki konkretni razlog da batalim... Možda sad batalim? Verovatno ću svakako da batalim (puno je i za normalnog dve kutije na dan),

kupi tabakeru.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...