Jump to content

Novopridosle skalamerije


Preporučeni Komentari

JA SAM HTEO TAJ !!! ...jedino što sam još uvek tanak za šuške, ali će gi ga ukebam jednom, već... Polovan C.E.C.? Šta je bilo sa East Sound?

Da, ja sam odrasto covjek i ne kupujem nove igracke,to pustam omladini pa kad im dosadi, tu sam :-)ES je davno prodat, mislio sam digitaliju preko kompa ali mi je tako previse konfuzno i stokasticno, nemam mira tako slusajuci.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

 

Sutra ce se pokaze. Danas sam nesto zauzet.

 Blue Heaven..hmmm,cist do 00 sonicno,dobra transparencija,ali zna da bude iritirajuci na duze staze,nemo se upecas na prvu loptu..negde u nekom cevnom okruzenju mozde dobro da se pokaze gde treba "utegnuti ili prosvetliti zvuk"...ako je nov,usviravanje je duuuuuuuugooooooooo.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Zahvaljujuci dragom Prijatelju i clanu foruma Ninja, ispunjena je moja visegodisnja zelja ! :preved:

Vrhunska Vintage Ortofon MC zvucnica koja ce se uvek u Ortofon servisu moci reparirati !

Hvala ti Ninja ! :shakehands:

Dubok naklon ! :respect:

 

http://www.ortofon.com/products/historical-products/mc-rohmann

 

 

U zdravlju da je potrosis. Ninja je car.

 

I u zdravlju da je repariraš pa opet trošiš :)

 

Ninja je car međ' Ninjama :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nije muzikalija ali jest novo: http://accessories.us.dell.com/sna/productdetail.aspx?c=us&l=en&s=dhs&cs=19&sku=320-2676

Zamenio sada već stari ViewSonic http://ap.viewsonic.com/za/products/lcd/VA2413wm.php

 

Prednosti koje sam procenio (kao opravdanje za zamenu i trošak)

IPS LED panel

odnos stranica 16:10 namesto 16:9

bolji kontrast, življe i vernije boje, bolji/brži odziv.

DVI konekcija namesto VGA spoja sa gpu (koja i nema klasičan vga izlaz)

 

Naravno, više je i koštao. Onomad je ViewSonic bio oko 160€, a ovaj DELL trenutačno 227€

 

Posebna prednost je zamena starog 17" (4:3) Fujitsu Siemens monitora u ćerinoj sobi većim, sada može i u svojoj sobi da gleda crtiće i svoje omiljene filmove a ne da stalno cupka u spavaćoj sobi da bi pogledala neki film. Neposredno pre ovoga je dobila i noviji (doduše još uvek "mator") PC (Intel dvojezgarni CPU i 2G DDR2 + GeForce 7200 GS/7300 SE) i nakon što smo namontirali i monitor, lepo sam je poljubio, poželeo joj srećan rođendan i rekao da me ostavi na miru... Bar do božićnih praznika...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

vezano pomalo za prethodni post kolege mi - prihajali transformatorici na lokalnu musemu

 

namenjeni za Babelfish SIT-2 monoblokce (buduci se navedeni trafoi nikako drugacije i ne daju ubaciti u kutiju iole normalnih dimenzija )

post-2-0-49323200-1380299785_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

S obzirom na to da sam video kako u stvarnosti izgledaju kolege nam s foruma, mislim da prosečan ljubitelj muzike/samograditelj ne bi trebalo da ima bilo kakvih problema da podiže i premešta bilo koji deo svoje audio opreme, pa makar koliko ista kabasta i teška bila. Ja ispadoh najsitniji i najžgoljaviji (od prisutnih na FAK-u) a bez problema se uspevam izboriti sa skalamerijama do nekih 30 kila... Ako bude problem, zvaćemo kolegu Groznog. On ima da pogledom pomera stvari s jednog mesta na drugo, toliki je... :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   1 član

×
×
  • Kreiraj novo...