Jump to content

Novopridosle skalamerije


Preporučeni Komentari

Danas bio Dragan Rupic. Na Bubingama,  Sansui 10" bas helper zamenjen sa vintage CTS ( preteca Jensena) alniko 10". Svira onako iz prve mnogo bolje.  Svileno vesanje, laki za teranje, ma milina. Nisam fotografisao sam drajver, a Bubinge su vec slikane na susednom forumu ( Srpska pamet s(y)stem). Veseli  i bolesni ja ode da slusa muziku. Veliki pozdrav

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Danas bio Dragan Rupic. Na Bubingama,  Sansui 10" bas helper zamenjen sa vintage CTS ( preteca Jensena) alniko 10". Svira onako iz prve mnogo bolje.  Svileno vesanje, laki za teranje, ma milina. Nisam fotografisao sam drajver, a Bubinge su vec slikane na susednom forumu ( Srpska pamet s(y)stem). Veseli  i bolesni ja ode da slusa muziku. Veliki pozdrav

-1.

Kao i obicno ne slusas sta ti se kaze. :crying:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

na testiranju

Postavljena slikanordost.JPG

 

 

I kako je prosao ?

 

 

 

 

Blue Heaven..hmmm,cist do 00 sonicno,dobra transparencija,ali zna da bude iritirajuci na duze staze,nemo se upecas na prvu loptu..negde u nekom cevnom okruzenju mozde dobro da se pokaze gde treba "utegnuti ili prosvetliti zvuk"...ako je nov,usviravanje je duuuuuuuugooooooooo.

 

 

Za cevke ga meracim. Ke vidime i cujeme. Kraj ce kaze.

Zbog nekih porodicno poslovnih obaveza i hronicnog nedostatka vremena, testiranje je bilo tek danas.

Bio je to A-B-C-D test. Moj dosadasnji interkonekt ( Sonos Audio--jle cuo neko?), dva interkonekta domace produkcije ( ne bih  detalje jer ovo nije komparativni test niti reklama, vec samo iznosenje mojih utisaka) i Nordost Blue Heaven.

@Pajo  Potpuno si u pravu. Nordost je pravo otkrovenje i odlicno je legao u moj sistem. Utegao je bas, procisto visoke a srednjim doneo definiciju.Upravo je ispravio one mane mog sistema koje su mi smetale.

Live snimci su utrcali u sobu, gitara je vristala ( u pozitivnom smislu), scena se prosirila i razlucila. Klavir ( Engleske svite - Pogorelic) je zvucao vrlo autoritativno. Najveci napredak sam primetio u interpretaciji vokala.

Definitivno ce Nordost biti udomljen.

Interesantno da je od dva domaca kabla meni bolje "legao u sistem" onaj jeftiniji. Oba su dobra ali je Nordost ubedljivi pobednik. Sonos na dnu.

Oprema na kojoj je slusano i testirano ( amplifikacija sa KT90 , CD Sony CDP x505ES, SCOTT PRO 100 zvucnici. Na kraju se umesao i Vdac)

 

Test je zatim ponovljen na drugom setupu. Acuphaze pojacalo ML audio zvucnici SONY CD entry level.

Ovde je zacudo razlika izmedju  kablova bila mnogo manja i poredak je bio razlicit. Sonos se odlicno drzao a Nordost nije onoliko prednjacio. Mislim da je razlog bio neadekvatan kvalitet izvora.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Slika podosta vara, puno je vece nego sto se moze predpostaviti iz slike. 'Dubok' je nesto preko 60cm ....

 

@Ninja Zašto napajaš pojačalo preko letve? 

 

Nije još ništa novo stiglo ali sam već u fazi dogovaranja i naručivanja zvučničkih kablova  :whistle2:

koji će zameniti stare kineske iz lunara i elemente (Subotičani će ovo poslednje razumeti).

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Siguran sam da će Ninjin odgovor bit otprilike ovakav: "zato što bez struje ne radi" :buehehe:

Taj razvodnik mi ne izgleda kao jeftina turska konfekcija koja samo čeka da se dovoljno zagreje zbog loših kontakata da dostigne tačku paljenja tj samozapaljenja...

 

...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Siguran sam da će Ninjin odgovor bit otprilike ovakav: "zato što bez struje ne radi" :buehehe:Taj razvodnik mi ne izgleda kao jeftina turska konfekcija koja samo čeka da se dovoljno zagreje zbog loših kontakata da dostigne tačku paljenja tj samozapaljenja......

Nije esoterija, Supra DB-06 ;-)
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ne čuješ razliku zato što ti ne valja strujni kabel :-) ima i ja letvu i takođe nisam čuo razliku ali...

sada je čujem i više letvu ne koristim za audio (letva farba zvuk, ubija visoke = bačene pare).

Ovo je samo moje iskustvo i moje mišljenje/savet. Ne moramo se složiti oko ovoga :-)

Samo pokušavam pomoći.

Pozdrav

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ne čuješ razliku zato što ti ne valja strujni kabel :-) ima i ja letvu i takođe nisam čuo razliku ali...

sada je čujem i više letvu ne koristim za audio (letva farba zvuk, ubija visoke = bačene pare).

 

 

 

sta si radio s tom letvom, udarao se po glavi?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kaže: (letva farba zvuk, ubija visoke = bačene pare)

Čuje se jer je kabl kvalitetan.

Jel ima neka kvalitetna letva koja to ne radi, ne degradira zvuk?

To ti i kazem.

Strujni kabl koji "ne ubija visoke" kao sto to radi/rade strujna letva/strujne letve. ( post #3840 ).

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Sta ja znam, probavao sam sa proslim BATom direktno u zid, pa u razne letve i izgleda da imam srece ..... ne cujem razliku ;-)

 

Ti si moj čovek ;) Nadasve racionalan.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ne čuješ razliku zato što ti ne valja strujni kabel :-) ima i ja letvu i takođe nisam čuo razliku ali...

sada je čujem i više letvu ne koristim za audio (letva farba zvuk, ubija visoke = bačene pare).

Ovo je samo moje iskustvo i moje mišljenje/savet. Ne moramo se složiti oko ovoga :-)

Samo pokušavam pomoći.

Pozdrav

 

Joj, samo nam nemoj pomagati na taj način! ;)

 

Ako mora da se kupi kabel koji košta toliko koliko i uređaj/zvučnik samo da bi uređaj/zvučnik svirao zadovoljavajuće onda je to jako veliki problem. Ja onda preferiram da kupim/napravim bolji uređaj jer šta ako sutra premestim muzikalije u neku drugu prostoriju pa mi tamo ne bude sviralo kako mi se dopada? Kome ću da prodam (uvalim) skupi komad kabela? mmm...ne...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ja pitao Victora o kablovima, kaze uzmi dovoljno debel i ako ne znas sta ces sa parama radije daj nekome kome treba .... Uz BAT dolazi Belden, ja imam 'bolji' Ölflex a bogami i varijantu sirmanog Beldena. Sreca pa sam sisao sa krova i poceo da spavam u krevetu i BATman odijelo sam bacio zauvijek :-)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...