Jump to content

Novopridosle skalamerije


Preporučeni Komentari

Dobar proizvod je dobar proizvod bez obzira na godinu izrade ili primjenjenu tehniku. Nemoj misliti da ikoga hoću uvjeriti da su razvoj i istraživanje nepotrbni ili uzaludni. Samo potvrđujem što si i sam napisao i što sam iz svog iskustva shvatio - novo ne mora biti bolje. (a niti staro samo zato što je staro ;) )

Ma rado bih ja pristao na sve starudije, al' samo ako mi se uz to omoguci da imam isto godina kao kad sam ih prvi put slusao - eh kad se setim kako mi je dobar bio Unitra trakash pre 30-ak godina... :buehehe:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Odem iz radoznalosti danas kod komsije da cujem Cabasse full range iz '70-e i toliko sam se prijatno iznenadio da sam morao da ih pazarim. Zvuk sirok, neposredan, ziv, jako precizan i cist ali bez trunke shout-a i bez, sto bi Vladac rekao, "brasnjavih" visokih. Takodje neuobicajeno za ovu felu driver-a, prezentacija ostaje precizna i jasna i kod kompleksnije, orkestarske, muzike.Konstrukcija kutije je "kompresija s rupom", znaci otvor nema tunel, nego je u pitanju tek "rupa" na prednjem panelu. Bass naravno, nema ekstenziju i volumen kao 12"-15" kompresija (al' opet, sta ima? ;) ) ali je ton cist, brz i definisan.Sve u svemu, iznenadjujuce zabavan zvucnik - obzirom na stabilan 8-omski modul impedanse i solidnu osetljivost (92.5dB/W/m), idealno za zabavu sa pojacalcima u A klasi od nekoliko Watt-i ...

:guitarplayer::oldtimer::inlove:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

... :wink2: naravno...tako je nekako u mojoj glavi...

Jeste, al' sve pogresno... :buehehe:Nit' je mene Zika ubedjiv'o, nit' sam ja gajio nevericu - slus'o sam te velike Cabasse kod Zike skoro od prvog dana, i to je sasvim razlicit koncept od ovih maleckih... ;)
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Odem iz radoznalosti danas kod komsije da cujem Cabasse full range iz '70-e i toliko sam se prijatno iznenadio da sam morao da ih pazarim. Zvuk sirok, neposredan, ziv, jako precizan i cist ali bez trunke shout-a i bez, sto bi Vladac rekao, "brasnjavih" visokih. Takodje neuobicajeno za ovu felu driver-a, prezentacija ostaje precizna i jasna i kod kompleksnije, orkestarske, muzike.Konstrukcija kutije je "kompresija s rupom", znaci otvor nema tunel, nego je u pitanju tek "rupa" na prednjem panelu. Bass naravno, nema ekstenziju i volumen kao 12"-15" kompresija (al' opet, sta ima? ;) ) ali je ton cist, brz i definisan.Sve u svemu, iznenadjujuce zabavan zvucnik - obzirom na stabilan 8-omski modul impedanse i solidnu osetljivost (92.5dB/W/m), idealno za zabavu sa pojacalcima u A klasi od nekoliko Watt-i ...http://www.cabasse-f... ZEF 121 GB.pdfpost-20-0-00285700-1349885846_thumb.jpg

imao sam takve iste malecke nekada davnozanimljivo izgledju sa tim crvenimsecam se da je korpa plasticnazvuk, simpaticankoliko me pamceje sluzi
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Jeste, al' sve pogresno... :buehehe:

Znam, znam, idem u cosak....a onda za domaci hiljdu puta u svesci sa malim i velikim linijama definicuju Omovog zakona. :wink2: Neka si ti nama kupio taj sirokopojasni drajver, valjda ce klavir da prosfira najzad :guitarplayer::drinks:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

E vodicu ih jednom na klavirski koncert u Kolarac, samo da mi ne zvocaju vise... :D

Koga? Cabasse?To bi bio zanimljiv tweak. Kao stvoren da nadje mjesto na stranicama naseg audiopulsa."Dajte svojim starim kutijama priliku da cuju kako to treba zvucati":buehehe:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...