Jump to content

Novopridosle skalamerije


Preporučeni Komentari

  • 2 nedelje kasnije...

Hvala Zenu na trudu :)

....

akcija ruka ruku mije obraz obadvije , posle ihaj vremena , zavrsena na opste zadovoljstvo

play it again sam , this time with phenolic keys .......

(na slikci - let's pretend da je, umesto Zeljkove, moja ruka )

post-2-0-15466600-1348318059_thumb.jpg

post-2-0-53214200-1348318060_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

a jel se zna od cega je ovaj goodmans kopija? tesko mi je da poverujem da ovo njihov drajver, u to vreme je sve sto je radjeno u engleskoj na temu kompresionog drajvera bilo kopija necega.... ovo ne znaci nista lose, naprotiv (vitavox S2 je bolji drajver od alteca 288 po kome je napravljen), samo pitam

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pokusao sam da sazanam nesto na tu temu ali mrka kapa. Za taj goodmans skoro da i nema podataka. Bilo bi lepo naci basice koji idu uz njega u Iskra kutiji.

a jel se zna od cega je ovaj goodmans kopija? tesko mi je da poverujem da ovo njihov drajver, u to vreme je sve sto je radjeno u engleskoj na temu kompresionog drajvera bilo kopija necega.... ovo ne znaci nista lose, naprotiv (vitavox S2 je bolji drajver od alteca 288 po kome je napravljen), samo pitam

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ne postoji nikakav info , sem nasih postova ovde i mojih na diya.comako se dobro secam - fragma je negde oko 2"izlaz - manji od 1" ; polepljen mediapan za izradu adaptera na 1"

Ye Zen-e !Yesi 100% siguran da je to bas Goodmans Zvucnik ? , meni na prvi pogled vise lici na neki Bendix anlasera od starijih Belarusa ! :buehehe::BeerMugCheers:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

provericu Prophet...imam i basove i aktivnu skretnicu ali rekoh, ti basovi nisu ''klasicni''@BTV: mislim da ce ipak prvo biti probana neka Hi-Eff varijanta...sa onim Sonidom ili nekom drugom 12"...Probacu da nadjem i taj projekat sa Seasom samo mi je malo greota gusiti EMT...ako se ne varam, ima preko 95db...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

@BTV: mislim da ce ipak prvo biti probana neka Hi-Eff varijanta...sa onim Sonidom ili nekom drugom 12"...Probacu da nadjem i taj projekat sa Seasom samo mi je malo greota gusiti EMT...ako se ne varam, ima preko 95db...

Projekat koji sam naveo je eff. oko 90 dB/1W/1m. Ako bi se merilo sa 2,83 V bilo bi bar 4 dB više, jer je impedanca niska na delu koji pokrivaju mid-basovi. Sva 3 su u paraleli, s tim da su 2 u D'Appolito, a jedan je niže sečen i služi da "poravna" frekv. odziv na dole do 30 Hz. S obzirom na neku srednju efikasnost i vrlo nisku impedancu, trebalo bi pojačalo koje ima mogućnost isporučivanja prilične struje, mada snaga ne mora biti velika. 2x40/80 W na 8/4 Ohma je dovoljno za prosečne čak i nešto veće sobe, ali je potrebno "opako" pojačalo sa full naponskom und strujnom stabilizacijom, stabilno ko stena i na 2 Ohma.Hi-Eff varijanta može, naravno. Treba pažljivo osmisliti šta i kako.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...