Jump to content

Weiss dac 202 ... zasto ???


Anubis

Preporučeni Komentari

Šucili,

dobro dođe pojavljivanje ovakvih novih članova poput @Anubusa da malo provetre učmalu atmnosferu na Forumu i odnose Bibliotekar/Član Biblioteke (uključujući i i mene) ma kolko promaja koja duva iz glave novih članova pravi turbolenciju u glavama starijih članova, sve u svemu bitno je da se nešto dešava a da to nije samo još jedna rasprodaja delova za pojačalo projektanata iz silikonske doline podano kule Sibinjanin Janka!

Bajdvej, koji DAC po tvom mišljenju zavređuje CACIB (Certificat d'Aptitude au Championnat International de Beauté) a da ima dovoljno kila i dovoljnu količinu Sabre čipova, a i ne odgovori mi na pitanje šta meću u Čivavu a da ispadne Čivava a da ne bude Mastif pupupu, nedajbože, proverio među naučnicima, čipset za Čivavu i Mastifa se ne razlikuje, imaju isti broj somatskih i polnih hromosoma, opet izgledaju veoma i upečatljivo različito, da li bi ti to mogao da objasniš molićufino

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Došlo je do genske mutacije koja nije bila štetna po organizam (niti mastivof niti čivavin).iRNK nije svoj posao uradila na uobičajen način ali je ipak odradila posao do kraja :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Šucili,

dobro dođe pojavljivanje ovakvih novih članova poput @Anubusa da malo provetre učmalu atmnosferu na Forumu i odnose Bibliotekar/Član Biblioteke (uključujući i i mene) ma kolko promaja koja duva iz glave novih članova pravi turbolenciju u glavama starijih članova, sve u svemu bitno je da se nešto dešava a da to nije samo još jedna rasprodaja delova za pojačalo projektanata iz silikonske doline podano kule Sibinjanin Janka!

Bajdvej, koji DAC po tvom mišljenju zavređuje CACIB (Certificat d'Aptitude au Championnat International de Beauté) a da ima dovoljno kila i dovoljnu količinu Sabre čipova, a i ne odgovori mi na pitanje šta meću u Čivavu a da ispadne Čivava a da ne bude Mastif pupupu, nedajbože, proverio među naučnicima, čipset za Čivavu i Mastifa se ne razlikuje, imaju isti broj somatskih i polnih hromosoma, opet izgledaju veoma i upečatljivo različito, da li bi ti to mogao da objasniš molićufino

:rasta: ???

:laugh1: :laugh1: :laugh1:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Šucili,

dobro dođe pojavljivanje ovakvih novih članova poput @Anubusa da malo provetre učmalu atmnosferu na Forumu i odnose Bibliotekar/Član Biblioteke (uključujući i i mene) ma kolko promaja koja duva iz glave novih članova pravi turbolenciju u glavama starijih članova, sve u svemu bitno je da se nešto dešava a da to nije samo još jedna rasprodaja delova za pojačalo projektanata iz silikonske doline podano kule Sibinjanin Janka!

Bajdvej, koji DAC po tvom mišljenju zavređuje CACIB (Certificat d'Aptitude au Championnat International de Beauté) a da ima dovoljno kila i dovoljnu količinu Sabre čipova, a i ne odgovori mi na pitanje šta meću u Čivavu a da ispadne Čivava a da ne bude Mastif pupupu, nedajbože, proverio među naučnicima, čipset za Čivavu i Mastifa se ne razlikuje, imaju isti broj somatskih i polnih hromosoma, opet izgledaju veoma i upečatljivo različito, da li bi ti to mogao da objasniš molićufino

Yes , dobro zboris - slazem se ali kad bolje razmislim nekako ne volim kad me neko lozi tendenciozno i sistematski. Anubis ni malo nije naivan sa hi - fi znanjem i to meni ama nema teoretske sanse da promakne a i malko voli da se pravi :wink2: Tosa ali nebitno unosi to sto kazes i to je ok.

Evo ja licno cu da se potrudim ako covek postoji :wavecry: pod nekim oblikom a i naveo je da bi nekog upoznao da mu demonstriram razlike u dac - ovima i to od LM - DAC - a 3 od 150 - 200 e , preko Klasse - a cdp.5 upgrade - ovan ( kostao 3.000e )) pa do Burmestera 001 ( 12.000e ) Pisao sam ja ovde dosta o tome - vidim vec su neke kolege kacile neke moje linkove pa da mu ne prepricavam.

Dozivljeno iskustvo u direktnim sudarima ili ti A -B testovima komponenti su od neprocenjivog znacaja i automatski i stava pa i komentara da li nesto valja ili ne valja za xxxx eura

By the way ................Cekam jednog tvog zemljaka iz ZR da mi donese na probu u sistem Kuzmin grmofon Stabi Stogi mk2, covek se zove Boban . Jel ga mozda znas :oke:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ja mislim da su mnogi razumeli sta sam hteo da kazem (slagali se ili ne) bez obzira na, sto bi nasi politicari rekli zamenu teza i besmislicama tipa : koliko kila treba da ima DAC da bi bio dobar, anlogijom pasa i DAC-ova, civava, mastifa i ostalo ...@succa U Utorak idem za Nis ali preko Kosova, zao mi je, ne mogu da ti tamo garantujem bezbednost.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Razlika u zvuku je veća od razlike u ceni. I pogled na zadnju ploču govori dosta toga:

Postavljena slika

Taj Audiolab je, ako sam dobro informiran, dizajnirao jedan od članova big diya i prodao Audiolabu svoj dizajn.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

M-DAC je dizajnirao John Westlake.

Meni ime ne znači ništa, ali ja ionako ne pratim kultove ličnosti. Ima tome već dosta vremena da sam na bigdiya čitao postove čovjeka koji je pisao kako je Audiolabu prodao dizajn tog DAC-a, ali da je nekoliko caka ostavio za sebe jer ima namjeru komercijalizirati svoj brand. Sasvim moguće da je to baš John Westlake.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

@Anubis

Ne znam što si se nakačio baš na Daniel Weiss-a i njegove proizvode al' ajd malo da pripomognem i to dvojako:

1. Lepo je čovek nazad na uređaju napisao "Opasnost od šoka ne otvaraj!"

post-9-0-07124700-1350907902_thumb.jpg

2. Ako ti se cifra od 6.000 eura baš toliko ne sviđa, kod mene ga možeš pazariti za 4.000. Jeura, moliću fino.

Odmori se, razmisli natenane. Pa možda otvoriš neku lepšu temu, npr 'Moji prvi utisci o zvuku Weiss 202'

:drinks:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

@Anubis

Ne znam što si se nakačio baš na Daniel Weiss-a i njegove proizvode al' ajd malo da pripomognem i to dvojako:

1. Lepo je čovek nazad na uređaju napisao "Opasnost od šoka ne otvaraj!"

post-9-0-07124700-1350907902_thumb.jpg

2. Ako ti se cifra od 6.000 eura baš toliko ne sviđa, kod mene ga možeš pazariti za 4.000. Jeura, moliću fino.

Odmori se, razmisli natenane. Pa možda otvoriš neku lepšu temu, npr 'Moji prvi utisci o zvuku Weiss 202'

:drinks:

Ne znam zasto si se ti nakacio da meni prodas Danielov DAC za 6 ili 4000 eura, ali ajde da ti pomognem dvojako :

1. Imaces mnogo vise uspeha ako reklamiras svoj DAC na nekom drugom forumu.

2. Na ovom i na jos nekoliko DIY AUDIO foruma mozes da nadjes detaljno opisano kako su ljudi pravili DAC-ove koji mogu da stanu rame uz rame sa WEISS-ovim, za mnogo manje pare.

Odmori se, razmisli natenane. Pa možda otvoriš neku lepšu temu, npr. "Kako su mi drugovi pomogli da shvatim gde sam pogresio".

:drinks:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

2. Na ovom i na jos nekoliko DIY AUDIO foruma mozes da nadjes detaljno opisano kako su ljudi pravili DAC-ove koji mogu da stanu rame uz rame sa WEISS-ovim, za mnogo manje pare.

Pa to je sjajno!! Ne samo da su napravili vrhunski DAC, i opisali proces izrade, već su i, koliko sam razumeo, uporedo testirali te DAC-ove sa Weiss DAC 202. Daj link(ove) za te uporedne testove.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...