Jump to content

Weiss dac 202 ... zasto ???


Anubis

Preporučeni Komentari

Mislio sam na ovaj novi Model S.

taj model s je ozbiljna sprava i ozbiljno kosta, ali je jos uvek vise od duplo jeftinija od tog nesretnog weiss-akod mene svira d-09 i za 440e kolko sam ga platio nema sanse da nadjes bolje i ako se ne palis na semplove od vise stotina herca, nikad ti vise nece ni trebati
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nije bas najtacnije da da "delovi" kostaju toliko koliko je navedeno ovde u temi...Tu je DICE chip digitalno okruzenje pa onda sabre dacovi, display i dosta delova koji nisu jeftinii nema ih u svakoj trafici... Da ne spominjem hardware PCBTako da je cena osnovnih delova sigurno preko 2000EU, sa svim placenim taksamaA to je bez strucnog rada, projektovanja i razvoja..Tu dolazimo do jos jednog velikog izdatkaa to je objavljivanje u medijima, reklama, design, profesionalna fotografijanaravno sa svim mogucim dodatnom taksama....To su ogromni izdatci za zapocinjanje proizvodnje uopstepa vecina firmi najverovatnije uzima kredite da bi to sve i pocelaSa odredjenim prethodnim garancijama i verovatnocom uspesnosti citavog projektakoji bi trebalo da vrati te kredite sa kamatama i da donese nekakvu dobit?.posto ne porucuju sigurno jedan po jedan DICE komplet recimo nego sigurno se radi odesetinama ili stotinama...kao i sa svim drugim pratecim delovima kojih ima od zice do srafaa svako ko je video neku proizvodnu knjigu sa kompletnom listom delova zana o cemu se radi.I naravno plate za osobljeprocenat za distributereITD.Kada se to sve uzme u obzir, tu je sve potcenjeno, i uredjaj u tom smislu sigurno malo vise kosta....Kod nas se nista ni ne proizvodi sem korupcije, bolesnih ambicija, i zavistitako da nasa sredina i mi sami nismo merodavni da komentarisemo i dajemo misljenje o bilo cemua ponajmanje koliko sta vredi. Zato sto nemamo veze sa zivotom....No hard feelings? :sleep1:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

...Kod nas se nista ni ne proizvodi sem korupcije, bolesnih ambicija, i zavistitako da nasa sredina i mi sami nismo merodavni da komentarisemo i dajemo misljenje o bilo cemua ponajmanje koliko sta vredi. Zato sto nemamo veze sa zivotom....No hard feelings? :sleep1:

Nas osecaj za biznis i proizvodi domace radinosti itekako prate trendove i tendencije.Dobijes proizvod konkurentan u potpunosti PO CENI sa zvucnim imenima u plasticnoj vreci za djubre i polu-poispadalim srafovima, iskrzanim coskovima i limom savijenim na nakovnju... Lemna mesta ne bih da komentarisem... Ulagalo se i u marketing, cini mi se cak i na ovom forumu... O profesionalizmu se pise velikim slovima, u praksi jad i beda. Dakle nije bas da ne znamo kad znamo kako se i sta radi...niti da se ne radi...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nije bas najtacnije da da "delovi" kostaju toliko koliko je navedeno ovde u temi...Tu je DICE chip digitalno okruzenje pa onda sabre dacovi, display i dosta delova koji nisu jeftinii nema ih u svakoj trafici... Da ne spominjem hardware PCBTako da je cena osnovnih delova sigurno preko 2000EU, sa svim placenim taksamaA to je bez strucnog rada, projektovanja i razvoja..Tu dolazimo do jos jednog velikog izdatkaa to je objavljivanje u medijima, reklama, design, profesionalna fotografijanaravno sa svim mogucim dodatnom taksama....To su ogromni izdatci za zapocinjanje proizvodnje uopstepa vecina firmi najverovatnije uzima kredite da bi to sve i pocelaSa odredjenim prethodnim garancijama i verovatnocom uspesnosti citavog projektakoji bi trebalo da vrati te kredite sa kamatama i da donese nekakvu dobit?.posto ne porucuju sigurno jedan po jedan DICE komplet recimo nego sigurno se radi odesetinama ili stotinama...kao i sa svim drugim pratecim delovima kojih ima od zice do srafaa svako ko je video neku proizvodnu knjigu sa kompletnom listom delova zana o cemu se radi.I naravno plate za osobljeprocenat za distributereITD

Sve to isto vazi i za sve druge firme, npr. Audiolab i W4S koji imaju DAC-ove sa slicnom konstrukcijom, pa kostaju MNOGO manje.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Sve to isto vazi i za sve druge firme, npr. Audiolab i W4S koji imaju DAC-ove sa slicnom konstrukcijom, pa kostaju MNOGO manje.

Stvar ne bi trebala da je komplikovana sa stanovišta konzumenata. Staviš nekoliko DAC-ova u direktno poređenje, i izabereš onaj koji ti je naj za sumu novca.Sve ostalo je kukanje jer ne možeš da platiš onaj najbolji. Ako W4S DAC-2 zvučni jednako dobro kao Weiss DAC 202, naravno da ćeš izabrati njega i platiti 1500$ a ne 7000$ za Weiss.Ali, ti to ne znaš, a pišeš svašta...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Sve ostalo je kukanje jer ne možeš da platiš onaj najbolji.

Mogu da platim, ali necu, neka muceni konstruktori uzmu 5000 e od nekog drugog. Vec sam se bio kao odlucio i onda sam slucajno naisao na sliku unutrasnjosto Weiss-ovog DAC-a, sto me je navelo da razmislim jos jednom i da proucim malo bolje trziste DAC-ova, tako je nastala ova tema.

a pišeš svašta...

Ne znam cemu ovo ...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Sve to isto vazi i za sve druge firme, npr. Audiolab i W4S koji imaju DAC-ove sa slicnom konstrukcijom, pa kostaju MNOGO manje.

Istine radi, Weiss Minerva (stariji model od 202) je zvučno vasionski brod u odnosu na Audiolab 8200. Tu se svaka sličnost završava.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Istine radi, Weiss Minerva (stariji model od 202) je zvučno vasionski brod u odnosu na Audiolab 8200.

Jesi li zaista imao prilike da ih uporediš u istom sistemu 1 na 1, ili si nekim drugim metodom došao do takvog zaključka? :scratch_head:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Istine radi, Weiss Minerva (stariji model od 202) je zvučno vasionski brod u odnosu na Audiolab 8200. Tu se svaka sličnost završava.

Weiss Minerva/202 bi trebalo da se porede sa Audiolab-ovim M-DACom a ne sa 8200 CD-om, M-DAC je mnogo slicniji 202-ci.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Mislim da W koristi DICE platformu koja je pro platforma

nisam siguran koliko samo ti moduli kostaju ali sigurno nije jeftino (ugodno na slovenackom...)

evo i nekih linkova a mislim da whave front ima i gotove module spremne samo za kuciste

mozda je to jeftinija varijanta?

http://www.tctechnologies.tc/archive/downloads/designing_with_dice.pdf

DICE II – Digital Interface Communications Engine - What's Best Forum

i profusion takodje

http://www.profusionplc.com/pro/gex/pcatdtl0?ipartno=DICE-audio-monitor-2

itd google

platforma je prilicno stara ali je pro orijentisana i proverena i dobra

w koristi master clock i z dice modula posto se pored dacova ne vidi nikakav oscilator...

uzdravlje

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Jesi li zaista imao prilike da ih uporediš u istom sistemu 1 na 1, ili si nekim drugim metodom došao do takvog zaključka? :scratch_head:

prophete, izvini se firstu sto si doveo u sumnju stav da je audiolab 8200 najbolji digitalni reproduktor svih vremena, proslih, sadasnjih i buducih.

Izvinjavam se :D

First-ovo pitanje je naravno na mestu. Odgovor je: da, slušano u istom sistemu ali ne u isto vreme. Ovo je naravno samo moje mišljenje.

Sa druge strane pomenuti Weiss, po mom mišljenju da naglasim, svojom zvučnom prezentacijom dosta podseća na Burmester 001 i Denon DCD SA-1. Svi imaju identičan zvučni potpis u visokom spektru, vi procenite da li je to dobro ili ne. Od pomenutih, samo sam Burmester slušao u drugačijem sistemu.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

prophete, izvini se firstu sto si doveo u sumnju stav da je audiolab 8200 najbolji digitalni reproduktor svih vremena, proslih, sadasnjih i buducih.

Moraće izgleda jedino tebi da se izvinjava,... obzirom da si izneo takav (foka) stav. :hot:

First-ovo pitanje je naravno na mestu. Odgovor je: da, slušano u istom sistemu ali ne u isto vreme. Ovo je naravno samo moje mišljenje.

Hvala, na ogovoru.Zanimala me je malo ta razlika ,,kao vasionski brod''ali obzirom da još nisam čuo tu Minervu, ostaje mi jedino da ti verujem.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...