Jump to content

Weiss dac 202 ... zasto ???


Anubis

Preporučeni Komentari

....Poenta je, cini se, da se zadovolji sujeta i uziva ne u muzici, nego u ponosnom vlasnistvu dac-a od 5000 eura.

Ako te to bash toliko uznemirava - eto ti pozitivne motivacije: napravi bolji uredjaj i ponudi ga trzistu po nizoj ceni i osecaces se mnogo bolje...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ako te to bash toliko uznemirava - eto ti pozitivne motivacije: napravi bolji uredjaj i ponudi ga trzistu po nizoj ceni i osecaces se mnogo bolje...

Jašta. :thumbsup:

Ne, ne, ne ... Nisu dac-ovi sumo rvaci, pa sto tezi i puniji, to bolji. Nema sumnje da ovaj dac radi odlicno, vise nego odlicno ako je verovati profesionalcima sa gearsluts.com, ja samo ne mogu da shvatim zasto kosta 5000 €. Mislim da bi svi ti takozvani hi-end uredjaji od 5000, 6000, 10000, 20000, 30000 € mogli da se prodaju po mnogo nizoj ceni i da budu zadovoljni i prodavci i kupci. Nazalost, da bi to bilo moguce, ljudska svest mora da bude na visem nivou.

P.S. Ne pada mi napamet da dam 5000€ za par chipova, op-ampova, toroidni trafo i crvenim slovima ispisano Weiss na obicnom aluminijskom kucistu.

State of the art custom elektronika i software u digitalnom delu, koji malo ko na svetu zna da uradi i implementira, i na kraju se dobiju ponajbolji rezultati na merenjima i slušnim testovima. Ko misli da može bolje, neka izvoli. Uostalom, razvoj vrhunske digitalne tehnike su ranije radili i Wadia, Krell, Mark Levinson, Nagra, Burmester i mnogi drugi, i to je tada više koštalo nego Weiss DAC 202 danas.

Ono što je mnogima na ovim prostorima teško za pojmiti - plaća se znanje koje je iznedrilo vrhunske rezultate. Dobar deo cene proizvoda je razvoj, a to je mnogo više od basic implementacije 9018 DAC čipa.

Ko hoće jeftinije da prođe, ima npr. Yulong D18 DAC (Sabre 9018) za samo 700$.....ako misli da je to isto što i ovaj Weiss.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

gledam Weiss-a i čitam nezadovoljstvo pojedinaca sa kalorijskom vrednošću elemenata ugrađenih u kutiju koja ne opravdava cenu (em malo čipova od 25EUR/kom, em pritiskivač trafoa nije centriran, itd...), em je iz Švajcarske gde traže i za kilo mesa ko da nije meso no ratluk sa beharom...Ne tako davno je bila žustra rasprava u forumaškim krugovima i oko kalorijske vrednosti čamovine na koju je zašrafljen Altmann-ov DAC: em jeftino drvo, em sa čvorom na kritičnom mestu kraj mehaničkog prekidača, vadi ga jedino to što treba da se otvoriš i za dodatni akumulator -po mogućnosti traktorski- da bi sve to prosviralo kako treba...post-36-0-30713600-1350230588_thumb.jpgWeiss-a nisam ni video ni čuo, Altmann-ov DAC jesam, sa sve UPCI/JISCO dodatkom, to je meni bio najbolji zvuk iz digitalije koji sam čuo, a nije mi falila ni fensi kutija ni pozlaćeni šraf za tranformator.Ako Charles Altmann misli da treba da se naplati njegov proizvod 800-1000EUR, to je njegovo pravo.Tržište će da proceni da li može to da ostvari ili ne. Mislim da je slična situacija i sa Weiss-om, kao i sa ostalim skalamerijama koje se pojavljuju na tržištu.Činjenica je i to, da Altmann-a nema baš često u second-hand prodaji a ako ga i ima, veoma brzo nađe novog vlasnika i to po dosta visokim cenama.P.S. ako neko nađe Altmann-ov DAC sa UPCI/JISCO modulom u mint stanju a jeftinije od 400EUR iliti u pola cene, neka mi javi.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pa na primjer da jeste, sto onda kruh ne kosta ko 1 kg brasna?

Zato sto nekim ljudima treba vise... Nebitno, ne kontam polemiku... ovaj misli da "oni" uzimaju mnogo... "oni", direktno-indirektno prozvani ili samo-poistoveceni solidarni... kako god... misle da je bas tolko kolko treba ili malo... a svede na lep osecaj dok se puni svoja guzica sto nije nikakvo cudo u ovom slucaju jer to rade svi i svuda... Da je postavio pitanje sto advokat naplacuje 200E za "kuc kuc, dobar dan..." popljuvali bi ste ga svi zajedno :) jer se to razlikuje od "ovoga" ...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ili ja ne umem da dobro prenesem sta mislim ili vi necete ili ne zelite da me razumete.Vec sam rekao da niko nije lud da razvije dac i uradi odlican posao, doda 100 eura na cenu delova i da ga u prodaju, ali isto tako mislim i da je cena od 5000 e previsoka ne samo za ovaj konkretni dac, vec i za sve druge od 5000+ eura.Kada bi ljudi koji kupuju takve sprave, profesionalci i audiophili imali vise postovanja prema sebi i svom novcu, i kada bi se zapitali da li je neophodno da za kvalitetan dac u 2012 godini, kada se manje-vise sve zna i o dac chipovima i o implementaciji i o famoznoj analognoj sekciji, daju 5000 e, mislim da bi stvari bile drugacije. Taj isti dac, sa sve razvojem i delovima kostao bi mnogo manje.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ja bih nekad voleo da sam bravar ; kulturan posao - sve resis u glavi , napravis radionicki crtez , uradis posao , naplatis .onda , da sam pametan kao sto nisam , otisao bih da budem bravar u Svajcarskoj .ovako , iz Srbije , svaciji rad mi je i skup i precenjen ......... :rofl:da li ti je poznato koliko advokatski sat vredi na Zapadu ?zasto bi sat vremena elektronicara konstruktora trebao da vredi manje ?i - koliko sati mislis da se utrosi u takav jedan proizvod ?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ne znam zasto sada mesate Srbiju i Svajcarsku i zapad ... Uopste nije bitno da li je Weiss iz Svajcarske ili je iz Turkmenistana, Amerike ili iz Srbije. Kad smo vec kod toga, ovde U srbiji jedna firma prodaje svoj dac sa sve mukotrpno razvijanim lampama za 10-20 000 eura i ja isto mislim za taj dac kao i za ovaj Weiss-ov.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ili ja ne umem da dobro prenesem sta mislim ili vi necete ili ne zelite da me razumete.Vec sam rekao da niko nije lud da razvije dac i uradi odlican posao, doda 100 eura na cenu delova i da ga u prodaju, ali isto tako mislim i da je cena od 5000 e previsoka ne samo za ovaj konkretni dac, vec i za sve druge od 5000+ eura.Kada bi ljudi koji kupuju takve sprave, profesionalci i audiophili imali vise postovanja prema sebi i svom novcu, i kada bi se zapitali da li je neophodno da za kvalitetan dac u 2012 godini, kada se manje-vise sve zna i o dac chipovima i o implementaciji i o famoznoj analognoj sekciji, daju 5000 e, mislim da bi stvari bile drugacije. Taj isti dac, sa sve razvojem i delovima kostao bi mnogo manje.

Anubis dali smatras da je cena pojacivaca BFA Tulup (12000 eura) je razumnija?
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

...Nebitno, ne kontam polemiku... ovaj misli da "oni" uzimaju mnogo... "oni", direktno-indirektno prozvani ili samo-poistoveceni solidarni... kako god... misle da je bas tolko kolko treba ili malo...

Odgovorit ću samo u svoje ime.Nisam niti direktno niti indirektno prozvan niti sam samopoistovjećen... (ovo naprijed je izjava i neka se kao takva shvati)...niti mislim treba li ili ne treba toliko koštati. Ako oni koji su uključeni u distribuciju i proizvodnju mogu pronaći dovoljno kupaca da stave kruh na stol svojim obiteljima onda je cijena dobro odmjerena.Moje je mišljenje da dobar broj ljudi koji se čude takvoj cijeni zapravo izražava negodovanje jer ne mogu lakonski istresti tu količinu novaca za nešto tako trivijalno u stvarnom življenju kao što je jedan DAC. Mnogi imaju automobile skuplje od 5k€ i to govori da se do 5k€ može nekako doći, ali da su prioriteti drugačiji. A u ocjenjivanje nećijih prioriteta se ne bi trebali miješati.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ne znam zasto sada mesate Srbiju i Svajcarsku i zapad ...///////

bitno je , zato sto ti iz Srbije postavljas takvo pitanje ;

jednostavno - takvi su zakoni trzista i to moze toliko da kosta , ali je lakse razumeti kad shvatis da na Zapadu sve kosta vise , pa i sat vremena rada konstruktora

sat vremena kineskog konstruktora - koji nama izgleda sluzi kao baza - ne moze biti relevantan ......jer evidentno na Zapadu nije relevantan

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Anubis dali smatras da je cena pojacivaca BFA Tulup (12000 eura) je razumnija?

Naravno da ne smatram. Ajde sad ti meni reci da li ti iskreno verujes da je konstruktor tog pojacala proveo mesece i godine na razvoju, pa je sada odlucio da naplati svoje vreme sa 12000 eura i to na uredjaju o cijoj se konstrukciji sve zna vec jako dugo. Nije gospodin konstruktor iz BFA izmislio i konstruisao pojacalo od 0, za boga miloga ...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ja bih nekad voleo da sam bravar ; kulturan posao - sve resis u glavi , napravis radionicki crtez , uradis posao , naplatis .onda , da sam pametan kao sto nisam , otisao bih da budem bravar u Svajcarskoj .ovako , iz Srbije , svaciji rad mi je i skup i precenjen ......... :rofl:da li ti je poznato koliko advokatski sat vredi na Zapadu ?zasto bi sat vremena elektronicara konstruktora trebao da vredi manje ?i - koliko sati mislis da se utrosi u takav jedan proizvod ?

.Onima sto pokazu dupe kad se okrenu ledjima i kleknu da uzmu meru je najbolje. Glava ih uopste ne boli a bas takav zivot vode "drugima pokazuju dupe" . Cele prosle nedelje ih gledam i zavidim im. Advokatski sat kosta od 80 do 250E. Nagadjam 6 meseci, jos bolje tim od 2 konstruktora ukupno 3000 radnih sati? + 1500 za testiranje = 2 godine rada.Za 200E/h treba 180 uredjaja po ovoj ceni da se isplati razvoj. I cela ova racunica je naivna i banalna isto ko cela diskusija, a to samo i kazem.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

bitno je , zato sto ti iz Srbije postavljas takvo pitanje

Verujem da postoje ljudi i u Svajcarkoj koji postavljaju slicna pitanja.

Moja poenta je da su zakoni trzista takvi kakvi su zato sto ljudi glupi pa placaju toliko na zadovoljstvo "namucenih" konstruktora iz Weiss-a, BFA, Krell-a ... koji trljaju ruke i sapucu "samo nek' potraje".

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Moja poenta je da su zakoni trzista takvi kakvi su zato sto ljudi glupi ....

E ovde cemo malo da se zaustavimo. Nov si pa ne znas neke stvari o ovom forumu - nema vredjanja, pa cak ni u ovom kontekstu.

Bitna stvar: svako trosi svoj novac na nacin koji ga zabavlja i ne moze sa ovog foruma zbog toga biti nazvan glupakom. OK ?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

...nije ni gospodin Enco Ferrari izmislio i konstruisao auto od 0, za boga miloga...

Tacno, ali u vreme kada je je Enco konstruisao prvi Ferrari nije se znalo sve sto ima da se zna o motorima

E ovde cemo malo da se zaustavimo. Nov si pa ne znas neke stvari o ovom forumu - nema vredjanja, pa cak ni u ovom kontekstu.

Bitna stvar: svako trosi svoj novac na nacin koji ga zabavlja i ne moze sa ovog foruma zbog toga biti nazvan glupakom. OK ?

Nisam ja imao nameru da vredjam nikoga konkretno. Pod "ljudi" ubrajam i sebe. Na kraju, ovo je DIY audio forum.

Izvinjavam se svima koji su tu moju recenicu shvatili licno.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

...Nisam ja imao nameru da vredjam nikoga konkretno. Pod "ljudi" ubrajam i sebe. Na kraju, ovo je DIY audio forum.

Izvinjavam se svima koji su tu moju recenicu shvatili licno.

Niko ovde nece da se uvredi licno zbog tvoje sekiracije oko cene i pristajanja na nju. Prosto ne zelimo da se takvi stavovi emituju sa ovog foruma.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...