Jump to content

Weiss dac 202 ... zasto ???


Anubis

Preporučeni Komentari

Dal' sam naivan, to ne znam, ne trolijem sigurno, to znam. Citajuci po net-u o DAC-ovima (jer sam u potrazi za jednim) razumeo sam da se vecina budget DAC-ova sa relativno malim intervencijma na PSU-u i analognom delu moze doci vrlo blizu zvuku koji izlazi iz ovih HI-END DAC-ova. To me je i navelo da pokrenem ovu temu, a nikako da trolujem i "pljujem" po EE i elektronicarima.

pa onda konkretizuj stvar , ne obilazi kao kisa oko kragujevcana diy forumima obicno se presipa suplje u prazno na sasvim druge teme , a o pravilima ekonomije retko ......sama cinjenica egzistencije DIY pristupa predstavlja formiran stav prema onome sto tebe zulja od pocetka teme
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pa onda konkretizuj stvar , ne obilazi kao kisa oko kragujevcana diy forumima obicno se presipa suplje u prazno na sasvim druge teme , a o pravilima ekonomije retko ......sama cinjenica egzistencije DIY pristupa predstavlja formiran stav prema onome sto tebe zulja od pocetka teme

Ha, ha ... konkretna pitanja za modifikaciju jevtnijih DAC-ova cu postaviti kad za to dodje vreme, jos nisam skupio dovoljno novca za sve sto mi treba.Zanimalo me je sta vi, "strucnjaci", mislite na ovu temu, jer sam bio frapiran kada sam naisao na sliku unutrasnjosti DAC-a od 5000 e.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

batalisve ti je recenoako ti se zabavlja , ili nadji nesto sto je svima zanimljivo , ili koristi drustvene mreze ........ :rofl:

Nemam ja puno vremena za zanimaciju, ni ovde a ni na drustvenim mrezama. Ne zelim da se stekne pogresan utisak o meni jer cu vrlo verovatno sa nekim/a od vas da se i vidim kad krenem u kupovinu. :respect:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

.... jer sam bio frapiran kada sam naisao na sliku unutrasnjosti DAC-a od 5000 e.

Ako ti je već toliko teško da razumeš zašto Weiss košta koliko košta, razmisli malo o dve osnovne činjenice (mada ih ima više od toga) i biće ti

sve jasno, ako uopšte hoćeš da ti bude jasno. U suprotnom, neće biti od pomoći ni da ti neko ovde celeu knjigu napiše.

1. Vrednost svake ozbiljnije audio komponente se pre svega procenjuje po zvučnom kvalitetu, a ne po količini upotrebljenih

delova i elemenata. Dakle, ako si imao prilike da čuješ i uporediš pomenuti DAC sa nekim drugim, onda bi sa te strane

eventualno nekim zapažanjem trebao da potkrepiš svoje tvrdnje. Ovako možeš samo da nagađaš o uređaju iza koga ipak

stoji jedan priznati konstruktor (Mr. Daniel Weiss) koji se već odavno dokazao u svom poslu. Teško bi se on u svetskim

okvirima izborio za pozicije kakve ima, da je samo prodavao „maglu“ kao što tvrdiš.

2. Trebao bi takođe da se prisetiš da na ovom svetu nemaju svi iste materijalne mogućnosti i da ima mnogo onih za

koje je prava sitnica da potroše 5.000 € na DAC. Neki će to učiniti zato što veruju da vredi, a neki samo zato što mogu.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ako ti je već toliko teško da razumeš zašto Weiss košta koliko košta, razmisli malo o dve osnovne činjenice (mada ih ima više od toga) i biće ti

sve jasno, ako uopšte hoćeš da ti bude jasno. U suprotnom, neće biti od pomoći ni da ti neko ovde celeu knjigu napiše.

1. Vrednost svake ozbiljnije audio komponente se pre svega procenjuje po zvučnom kvalitetu, a ne po količini upotrebljenih

delova i elemenata. Dakle, ako si imao prilike da čuješ i uporediš pomenuti DAC sa nekim drugim, onda bi sa te strane

eventualno nekim zapažanjem trebao da potkrepiš svoje tvrdnje. Ovako možeš samo da nagađaš o uređaju iza koga ipak

stoji jedan priznati konstruktor (Mr. Daniel Weiss) koji se već odavno dokazao u svom poslu. Teško bi se on u svetskim

okvirima izborio za pozicije kakve ima, da je samo prodavao „maglu“ kao što tvrdiš.

2. Trebao bi takođe da se prisetiš da na ovom svetu nemaju svi iste materijalne mogućnosti i da ima mnogo onih za

koje je prava sitnica da potroše 5.000 € na DAC. Neki će to učiniti zato što veruju da vredi, a neki samo zato što mogu.

Nekoliko puta sam vec pokusao da objasnim svoj stav ... Nikada nisam rekao da Weiss DAC nije dobro uradjen, da za te pare ima bolje, bla, bla ... niti da Mr. Daniel Weiss prodaje maglu. Naprotiv, DAC je po svim parametrima odlican i u to nema sumnje, ja samo mislim da je precenjen kao i svi ostali DAC-ovi od 5000 6000 10000 20000 eura.

Za neke ljude je sitnica da daju 5000 i 10000 i 100000 eura za mobilni telefon, na primer, pa mobilni telefoni ne kostaju toliko, jer nema ni jednog razloga zasto bi bili toliko skupi.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

...., ja samo mislim da je precenjen kao i svi ostali DAC-ovi od 5000 6000 10000 20000 eura.

Vidi se da nisi ni pokušao da razmisliš o činjenicama koje sam ti napisao pod 1 i 2.

Za neke ljude je sitnica da daju 5000 i 10000 i 100000 eura za mobilni telefon, na primer, pa mobilni telefoni ne kostaju toliko, jer nema ni jednog razloga zasto bi bili toliko skupi.

I ovde grešiš mnogo,... ima ih koji koštaju daleko više od toga što pominješ,...

...evo ti link pa pogledaj da li ima razloga ili nema.

http://mob.org/phone/vertu/

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Vidi se da nisi ni pokušao da razmisliš o činjenicama koje sam ti napisao pod 1 i 2.I ovde grešiš mnogo,... ima ih koji koštaju daleko više od toga što pominješ,......evo ti link pa pogledaj da li ima razloga ili nema.http://mob.org/phone/vertu/

Pa da, kostaju toliko zato sto imaju dijamante na sebi a ne zato sto su na njihovom zvucniku srednji otvoreni, bas je utegnut i brz i visoki su kao kod RAAL ribona. To je manje-vise sustina onoga sto sam hteo da kazem.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Slika je od mog psa, koji se zove Anubis.

ne obracaj paznju, pitanje je provokacija i pokusaj uvrede, tipicno za likove sa severa poreklom iz sredisnjeg balkana
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Hvala, ne razumem zasto bi neko hteo da vredja mene i mog psa. :notthinking:

ne vredja tvog psainace, svojim pitanjem mnogima si gurnuo prst u oko iako ovaj forum bas i nema mnogo ljudi koje mozes da uznemiris...da vidis kako bi se proveo kod ljube :blackeye:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ne vredja tvog psainace, svojim pitanjem mnogima si gurnuo prst u oko iako ovaj forum bas i nema mnogo ljudi koje mozes da uznemiris...da vidis kako bi se proveo kod ljube :blackeye:

Zaista imaš bujnu maštu Crni. Obe konstatacije su pogrešne: Ninja ne veđa nikoga i niko ovde nije uznemiren. Tripuješ.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Zaista imaš bujnu maštu Crni. Obe konstatacije su pogrešne: Ninja ne veđa nikoga i niko ovde nije uznemiren. Tripuješ.

da da, bas sam mastovit...to narocito potvrdjuju prethodne 4 strane@anubismozda si primetio, ali pozeljne reci na forumima ovakvog tipa su: care, majstore, super, bravo, nelson, f5, vredi svaku paru...ako se jos i izbljujes na neciji rad ili nedajboze neciji izbor, dobijas vip status, 100%
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ja sam samo hteo da podelim svoje misljenje o preskupim DAC-ovima, nisam imao nameru da pljujem ni po Weiss-u, ni po elektro inzenjerima a ponajmanje na neciji rad. Na istom ovom forumu moze se naci 101 tema kako su ljudi koji znaju i umeju, kupili delove, ulozili svoje znanje, eksperimentisali i napravili odlicne DAC-ove, pojacala, zvucnike bez da razvojni projekat traje milion radnih sati i da se obara teorija relativita. Kad ja kazem da to isto rade i inzenjeri u Weiss-u ... Videli ste kakve sam odgovore dobijao.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...