Jump to content

Weiss dac 202 ... zasto ???


Anubis

Preporučeni Komentari

a sto si se ostrvio na preskupe DAC-ove? zasto ne na preskupe zvucnike. sto je weiss gori od dynaudia na primer?

Zato sto mislim da je mnogo teze napraviti kvalitetan zvucnik, nego kvalitetan DAC. Mada se i tu prelazi mera sa onim od 50-100 000+ eura.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

da da, bas sam mastovit...to narocito potvrdjuju prethodne 4 strane@anubismozda si primetio, ali pozeljne reci na forumima ovakvog tipa su: care, majstore, super, bravo, nelson, f5, vredi svaku paru...ako se jos i izbljujes na neciji rad ili nedajboze neciji izbor, dobijas vip status, 100%

krenulo te ..........
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Da ne zaboravimo ultra high end kablove kao Siltech Emperor Crown (45000$).

Oni su vec ultra high end prevaranti, e sada mi ti reci jel cinjenica da postoje ljudi koji to mogu da plate opravdava cenu tog kabla, jer su zaboga konstruktori ulozili 10 godina na istrazivanje i razvoj, pa je to onda sve moralo da se dobro implementira ?A pri tom i ne radi, sem ako nisu nesto stavili unutra da namerno promene zvuk, (sto se pokazalo kao tacno u mnogim slucajevima) koji kao takav ni slucajno ne moze da bude "bolji", nego samo suprotno.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Oni su vec ultra high end prevaranti, e sada mi ti reci jel cinjenica da postoje ljudi koji to mogu da plate opravdava cenu tog kabla, jer su zaboga konstruktori ulozili 10 godina na istrazivanje i razvoj, pa je to onda sve moralo da se dobro implementira ?

A pri tom i ne radi, sem ako nisu nesto stavili unutra da namerno promene zvuk, (sto se pokazalo kao tacno u mnogim slucajevima) koji kao takav ni slucajno ne moze da bude "bolji", nego samo suprotno.

evo, sada ti kao ljubitelj kerova objasni meni potpunom laiku, zašto štenci koštaju više od 20 EUR? Šta stavljaju u čivave da bi se razlikovale od mastifa? Namerno?

Na kraju krajeva iz mog ugla gledanja uzgajivači ih valjda samo uzgajaju, nisu ih pobogu uzgajivači izmislili, niti su uložili ogromna sredstva u njihov razvoj, verovatno je već sve kao i kod digitalnih čipova odavno izmišljeno i što se tiče njihove vakcinacije, ishrane, čipovanja, parenja, četkanja i šetanja, laju kao i pre 30-40 godina, bogami i ujedaju tu i tamo pa opet kerovi dostižu cene kao i DAC-ovi, a bogami neki i kao po nekoliko DAC-ova:

http://www.ana.rs/fo...?topic=120569.0

Da li treba da odemo na kinološku izložbu sledeći put i da bojkotujemo svaki štand koji prodaje skupe pse ili na HajFajŠou ako tako nešto postoji u Srbiji i devastiramo svaku slušaonicu gde je izložen DAC skuplji od veoma fer kalkulisane cene tipa "cena delova + 100 EUR zarade"?

Kako formirati fer cenu štenca? Cena hrane koju je pojeo do dana kad je prodat iz legla plus 10 EUR zarade?

Već mi se prikazuje kako ministar podržava zabranu hajfaj izložbi i šetanja pasa samo zbog povećanog bezbednosnog rizika akonto razbucavanja istih :crazy:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Šta stavljaju u čivave da bi se razlikovale od mastifa?

Sta reci posle ovoga ... :dontknow:Da pisem na aramejskom bolje bi me razumeli, ne bi niko morao da se slozi samnom ali bi me bar razumeli.Posto se ne razumes u pse, da ti kazem nesto sto sigurno nisi znao. Postoje ljudi koji drze pse iz ciste i iskrene ljubavi a ne zbog zarade na njima, psi koji dolaze iz takvih "odgajivacnica" su PRVOKLASNI i opet, njihovi vlasnici ih poklanjaju drugim iskrenim ljubiteljima, bez obzira na sav trud, vreme i novac koji su ulozili na njih. Mislim da je poredjenje DAC-ova i pasa bez veze i ovo sam napisao samo da bi i vi naucili nesto od mene. :wink2:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Sta reci posle ovoga ... :dontknow:Da pisem na aramejskom bolje bi me razumeli, ne bi niko morao da se slozi samnom ali bi me bar razumeli.Posto se ne razumes u pse, da ti kazem nesto sto sigurno nisi znao. Postoje ljudi koji drze pse iz ciste i iskrene ljubavi a ne zbog zarade na njima, psi koji dolaze iz takvih "odgajivacnica" su PRVOKLASNI i opet, njihovi vlasnici ih poklanjaju drugim iskrenim ljubiteljima, bez obzira na sav trud, vreme i novac koji su ulozili na njih. Mislim da je poredjenje DAC-ova i pasa bez veze i ovo sam napisao samo da bi i vi naucili nesto od mene. :wink2:

i dalje ne razumem, pošto sam poklonio pre par godina DAC iskrenom ljubitelju DAC-ova
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Da li Wais DAC dobro svira? Ne zam, nisam čuo. Možda i verovatno "DA".Da li je WAIS DAC precenjen u odnosu na ono što je ugradjeno u njega.? JESTE. Ali postoji masa stvari koja ni približno ne odgovara ceni koja se traži za njih.Da li se ja treba da sekiram zbog toga? NE. Dokle god ima onih koji će moći i hteti za izdvoje 7300$ za ovakvu nepotrebnu stvar takve stvari će se prodavati po tim cenama. Mogu da se sekiraju samo oni koji ( iz nekog razloga) žele baš ovakav DAC a ne mogu da ga plate. Eventualno malo nelagodnosti dolazi iz saznanja da ovaj hobi postaje plodno tle za uvaljivanje robe po nerealnim cenama. U "ozbiljnijim " oblastima toga nema. Surova konkurencija dovodi cene na realni nivo.Ono zbog čega treba da se sekiram ( a i mnogi od nas) je da NPR kad mi crkne pumpa za hladjenje i zvanični servis mi ponudi cenu od 15 000€ a ja nadjem na sajtu proizvodjača pumpe da košta 500$. I što je još gore kad predložim da se kupe dve za 1000$ ( free delivery) a ne jedna za 15 000€ , šef nabavke me napuši i ladno kupi onu od 15 000€. ( da bi koje li koincidencije otišo na kongres u Barcelonu o trošku "sponzora") Koliko je takvih sitnih a koliko tek krupnih kupovina? Može li ova država da to izdrži? ( objašnjenje, radi se o državnoj instituciji). Izgleda mi da ne može.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ni ja se ne sekiram oko načina formiranja cene Weiss opreme. Nije samo hifi poligon za ostvarivanje enormnih razlika u ceni. A, ono oko tržišta - to je priča za naivne: svaki kapitalista koji drži do sebe monopolizuje tržište. Nema puno razlike ni napolju, samo je to manje uočljivo - monopolisti su preselili kapital u banke, koje drže monopol na novcu.Ja se trenutno sekiram zbog niskog kursa evra. Pojedoh se živ. Znam da je neki od monopolista krenuo u kupovinu deviza na veliko i oborio kurs. Posledica (osim što se devizne rezerve rasprodaju budzašto), je vakum na tržištu - niko ništa ne prodaje niti kupuje. Prodavci misle da su cene male, a kupci da će cene još pasti. Pošto nema prometa, nema ni naplate PDV-a, dakle nema punjenja budžeta.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ni ja se ne sekiram oko načina formiranja cene Weiss opreme. Nije samo hifi poligon za ostvarivanje enormnih razlika u ceni. A, ono oko tržišta - to je priča za naivne: svaki kapitalista koji drži do sebe monopolizuje tržište. Nema puno razlike ni napolju, samo je to manje uočljivo - monopolisti su preselili kapital u banke, koje drže monopol na novcu.

Ja se trenutno sekiram zbog niskog kursa evra. Pojedoh se živ. Znam da je neki od monopolista krenuo u kupovinu deviza na veliko i oborio kurs. Posledica (osim što se devizne rezerve rasprodaju budzašto), je vakum na tržištu - niko ništa ne prodaje niti kupuje. Prodavci misle da su cene male, a kupci da će cene još pasti. Pošto nema prometa, nema ni naplate PDV-a, dakle nema punjenja budžeta.

Da je to tako kurs bi prastao. Nego je država ( Jorgovanka :wink2: ) naredila da se isplate sva dugovanja državi pa su svi sad počeli da kupuju dinare i oborili kurs. ( Država to iskoristila da naštampa pare. Već drugi puta sa automata podižem ganc nove pšare sa sukcesivnim brojevima).

Mene ipak više sekiraju one kradje. ne može bre ova mala država da izdrži ovolke lopove.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

da da, bas sam mastovit...to narocito potvrdjuju prethodne 4 strane@anubismozda si primetio, ali pozeljne reci na forumima ovakvog tipa su: care, majstore, super, bravo, nelson, f5, vredi svaku paru...ako se jos i izbljujes na neciji rad ili nedajboze neciji izbor, dobijas vip status, 100%

Kada smo toliko odvratni i ... (dodajte sami) uvek me čudi potreba samopovređivanja dolaskom o'đe...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Da je to tako kurs bi prastao. Nego je država ( Jorgovanka :wink2: ) naredila da se isplate sva dugovanja državi pa su svi sad počeli da kupuju dinare i oborili kurs. ( Država to iskoristila da naštampa pare. Već drugi puta sa automata podižem ganc nove pšare sa sukcesivnim brojevima).

Mene ipak više sekiraju one kradje. ne može bre ova mala država da izdrži ovolke lopove.

Ih, Sire - stvarno si naivan. Zakoni ponude i tražnje su višeo ono, kao smernice, a ne pravi zakoni :) Kod nas se kurs ne diže kada je uvećana tražnja za devizama, već pada.

Svi ti monopolisti su naši ljudi, kojima treba pomoći da prođu bolje - da se ne istroše :) A, Jorgovankinu moć žestoko precenjuješ - obaranje kursa se desilo zato što je država podelila subvencije najuglednijim monopolistima, tu lovu uzimaju preko banaka u dinarima i kupuju devize po prijateljskom kursu.

Kešovine je malo u opticaju i količina keša ne može da utiče na kurs. I ovo o čemu govorim je u suštini krađa - ovakve stvari se dogode desetak puta godišnje i ojade državu za astronomsku sumu.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Konacno malo konstruktivne diskusije o Weiss dacu... :wink2:

PS

Anubise (sa velikim A), ja se ne cimam zbog tvojih stavova i razumem sta zelis (a volim i kerove).

To se radi ovako:

Prekopaj po forumu o dacovima. Videces da se tu pominju Lampucere, LM dac 3 itd.

Evo teme koju sam ja pokrenuo i jedan konstruktivni odgovor koji mi je razbistrio stvari (preporuceujem da procitas celu temu jer tu imas odgovore na mnoge tvoje dileme).

http://www.diyaudio.rs/topic/4947-koji-cd-plejer/page__st__20#entry112897

(Prica je zavrsila ovako http://www.diyaudio.rs/topic/5156-gigawork-lm-dac3-dac-za-pocetnike/ )

Nadji ljude koji vec imaju uradjene primerke.

Poslusaj ih uporedo u bar dva-tri solidna sistema.

Izaberes ono sto tvoje usi kazu da je dobro i kupis na e-bay elektroniku i trafo (to kosta maksimalno 150€ ako ne ides bas na ekstremne aplikacije).

Ubacis to u kutiju, prikljucis i uzivas.

I nema vise da te boli glava sto neka kutija kosta toliko koliko kosta...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

majke mu ga , ne razumem zasto Feastrex kosta koliko kostaa jos manje mi je jasno zasto WE 755 kosta koliko kosta , a ne svira nista bolje od stare Iskre sa tocirom ........ :buehehe:

Hoćeš reči da WE755 svira skoro kao Iskra? :buehehe:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Konacno malo konstruktivne diskusije o Weiss dacu... :wink2:PSAnubise (sa velikim A), ja se ne cimam zbog tvojih stavova i razumem sta zelis (a volim i kerove).To se radi ovako:Prekopaj po forumu o dacovima. Videces da se tu pominju Lampucere, LM dac 3 itd.Evo teme koju sam ja pokrenuo i jedan konstruktivni odgovor koji mi je razbistrio stvari (preporuceujem da procitas celu temu jer tu imas odgovore na mnoge tvoje dileme).http://www.diyaudio...._20#entry112897(Prica je zavrsila ovako http://www.diyaudio....c-za-pocetnike/ )Nadji ljude koji vec imaju uradjene primerke.Poslusaj ih uporedo u bar dva-tri solidna sistema.Izaberes ono sto tvoje usi kazu da je dobro i kupis na e-bay elektroniku i trafo (to kosta maksimalno 150€ ako ne ides bas na ekstremne aplikacije).Ubacis to u kutiju, prikljucis i uzivas.I nema vise da te boli glava sto neka kutija kosta toliko koliko kosta...

Hvala ti puno, procitacu sve pomno posto cu morati brzo u kupovinu. Ne boli mene ni glava, ni ... za Weiss-ov DAC, a ni za bilo koji drugi od 5 i vise hiljada eura, hteo sam samo da podelim svoja razmisljanja o preterano skupoj digitaliji.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Da je to tako kurs bi prastao. Nego je država ( Jorgovanka :wink2: ) naredila da se isplate sva dugovanja državi pa su svi sad počeli da kupuju dinare i oborili kurs. ( Država to iskoristila da naštampa pare. Već drugi puta sa automata podižem ganc nove pšare sa sukcesivnim brojevima).Mene ipak više sekiraju one kradje. ne može bre ova mala država da izdrži ovolke lopove.

ovog puta fora sa kursem je malo drugacija. kurs je oboren, ali je povecana razlika izmedju kupovnog i prodajnog.obrni okreni, nova kradja je na sceni
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...