Jump to content

Dvosistemski best buy Scan-Speak


Impuls

Preporučeni Komentari

... kad napokon u zemlji imamo svetskog dobavljaca drveta ...

Sper balticke breze, debljine i klase koja god vam treba...nigde cvora i praznina u slojevima.

Derane, a di to ima? Postavljena slika ... a sveca vam dečjeg, pa jel' treba i za ovo Šabića da zovem ? Postavljena slika
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 342
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Dodao bih jedan kvar na temu koji sam onomad izveo a pokazalo se kao jako dobro i daleko jednostavnije, jeftinije a ne manje loše rešenje. Napravljena je kutija od iverice (kvalitetne), danas bih to izveo od MDF-a a ta kutija je obložena po prednje-gornje-zadnje-donjem segentu eko-kožom, a na dve bočne strane nategnuto dve podeblje ploče, lepo obrađene a od čiste orahovine. Lepo izgleda, a svira koliko se dobro pogode drajveri, razmaci, skretnica i sinergija sa pojačalom, izvorom i prostorijom...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Napravio sam jednu desetominutnu prezentaciju jedne daleko ekonomičnije i jednostavnije ideje. nije sve nacrtano po nekim proračunima, ali mislim da je dovoljno jasno kakav je koncept kutije u pitanju. Centar obložen kožom, dodaje se stranica od punog drveta. Ojačanja, lepilo, ispuna, drajveri, sve je to sada nebitno...post-13-044236200 1283888563_thumb.jpgČak sam zarad jednostavnosti stavio samo jednu stranu od prirodnog drveta, gruba obrada, svako može sebi da pusti mašti na volju...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Evo probe sklepane za sat i po vremena. Zvuk za start? tesko je reci. Prva proba nije suva kao sto sam slusao kod Pileta i Gidjge, ima energije. Bas reflec jew stavljen visaton 19.24 i nije odgovarajuci, izdize malo donji bas a ostavlja jednu rupu iznad tog podrucja. Sa tim se treba pozabaviti. Rezom izmedju basa i visokog se treba jos poigrati jer bas ne moze da odsvira klavirsko podrucje lepo kao visoki a zalazi u to podrucje. Sve u svemu prva proba zadovoljila sa dobijenim. Sad ostaje da se pogodi najbolja skretnica a potom i razmak izmedju basa i visokog. Za to je spremljeno jos prednjih ploca. Nastavak sledece nedelje.

post-15-033075300 1284101417_thumb.jpg

post-15-027632500 1284101474_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Treba mi odgovor na pitanje od kog zavisi cena secenja na cnc. Ko je zainteresovan za ovu kutiju da orijentaciono kazem da li da kalkulise na vise komada ili jedan?

.

"Ova kutija" je ona koju je Stein modelirao ? ili grešim ?

Toliko ste natrpali svakakvih informacija ovde da je po malo zbrčno.

.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Da. U pitanju je ta mala 21-slojna kutija od 16,4l visine oko 41cm koju je Stein crtao.

Nemoj da vam zafali litar, dva. Bolje je još malo povećajte.Korpa i magnet bas-a, cevka bas reflex-a, delovi skretnice, možda neko mazanje iznutra.To su sve stvari čiju zapreminu treba oduzeti od ukupne. Ne bih nikako išao ispod 18l.To je verovatno još jedna lamela (donja). Lako je višak skinuti.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nemoj da se zabejete!

Zapremina je spoljašnja!

Sada mi je jako kasno da radim modeliranje i slaganje unutrašnjeg volumena, ali nema ga ni blizu 16 litara!

Bajdevej, Nesic ga je crtao, ja sam samo na postojeće konture dodao visinu materijala (koju Corel kao 2D program ne može da doda) i to je to. Osim toga, sv fajlovi su kod herr Nesic, pa stoga ako vam kalkulacija odgovara, onda od njega tražite, a ako treba prerada, hoću ja, ali kada se naspavam...

Edit: Pospan čovek treba da se naspava a ne da priča gluposti kao što ja to ponekad činim. Nesicu, izvini. Pojašnjenje u postu ispod. 13.09.2010., posle sna... :character13:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ako nema 16L, onda AutoCAD laže. Nisam ja kriv, zaista nije do mene :character13:

Eto, da niko ne bi ispao lažov, a ja nisam bio apsoluto siguran šta je meni SW merio kao zapreminu (da li samo zauzeće prostorne zapremine samog materijala ili sveukupnu zapreminu materijala gledano kao spoljašnji volumen) izradio sam inverzni model unutrašnje zapremine... ;)________________________________________________________________Mass properties of internal volume ( Part Configuration - Default )Output coordinate System: -- default --Density = 0.00 grams per cubic millimeterMass = 15494.26 gramsVolume = 15494256.71 cubic millimetersSurface area = 1937276.42 millimeters^2Center of mass: ( millimeters ) X = -16.24 Y = 1.54 Z = -74.59_______________________________Daklem, interna zapremina kutije bez ispune i zvučnika 15.5 Litara (cifre su iznad)post-13-082774900 1284362559_thumb.jpgDakle, kada se sve popuni, može se pretpostaviti još oko litar umanjenja... Šta ja znam... :scratch_head:PS. Nije Aut-o-CAD pogrešio... Odstupanja ima, ali ništa strašno. ACAD je verovatno uračunao i zapreminu volumena oko visokotonca koji za bas nema nikakav značaj jer je odvojena komora.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...