Jump to content

Dvosistemski best buy Scan-Speak


Impuls

Preporučeni Komentari

  • Odgovora 342
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

lamela / dužina / komada = ukupna dužina za datu lamelu11 - 854mm * 12 = 10248mm22 - 833mm * 12 = 9996mm33 - 839mm * 8 = 6712mm44 - 836mm * 6 = 5016mmgornja/donja - 1130mm * 4 = 4520mm= 36462mmZa povećanje litraže dodati još po dve 22 lamele po kutiji. Dakle + 3332mm= 39794mmDakle 40m reza za obe kutije. Prednja i zadnja ploča i radovi na njima (bušenje rupa za drivere i upuštanje istih) se mogu odraditi i bez CNC-a?Uzgred, zapremina kutije se malo povećala jer su sada prednja i zadnja ploča debljine 25mm, a u prvoj verziji su bile 30mm.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Račun je pogrešan :blush: ... Jbga. Treba duplirati broj lamela :unsure: 11 - 854mm * 24 = 20.496mm22 - 833mm * 28 = 23.324mm33 - 839mm * 26 = 21.814mm44 - 836mm * 12 = 10.032mmgornja/donja - 1130mm * 4 = 4520mmZbirno : 80.186mm /za obe kutije/ ........ :drinks: Lepa cifra ispadne na kraju. Treba dodati i cenu medijapana.---Verzija sa dodatim lamelama 22 i prednjom od 30mm : SS.rar

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nema klonjavanja ali...Ovakava kutija je mnogo ozbiljniji zalogaj nego što izgleda na prvi pogled.Treba imati:ŽeljuVoljuZnanjeAlatNovacaVremena...Kad bilo koji od ovih elemenata zaškripi, izrada staje. Sastavljena kutija je tek prvi deo nečega što nazivamo zvučnik.Od sklopljene kutije, do dobre zvučne kutije...dalek je put.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

A da nacrtamo mi ipak kockastu kutiju :scratch_head:

A zašto. Ovo je jedna lepa pokazna vežba. Ne bi bilo loše da u ovoj temi budu svi potrebni fajlovii unutrašnja zapremina svake lamele, pa nek svako za sebe proračuna kakva mu kutija treba (zapremina i broj lamela).Nije baš realno da se za ovako skup projekat pravi neki GB. Od ljudi koje znam (a da imaju ove drajvere) jedan hoćebaš ovako nešto da pravi, a dvojica idu na trosistemsku varijantu.Može to da se napravi, nije to space shuttle. Kod Lea su fajlovi za šablone za moje nove trosistemce.Četiri različita šablona, sve skupa oko 200 komada. Kako neko reče: biće to gotovo do 2016 godine :)Svaki dan po jedan komad i za dvesta dana sve isečeno :) Ima već skoro godinu dana od kako je tema započeta.Ko je hteo, do sada je već mogao da napravi.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ma šalim se malo... offtopic :DStein napisa V za lamelu u prethodnoj varijanti kutije, čini mi se oko 0,91L. Videću da rešim pitanje zapremine sklopljenih lamela, po jednom nivou slaganja. Na koje fajlove misliš, koji nedostaju?Evo nađoh malu VBA skriptu za Corel koja izračunava površinu zatvorene krive, a samim tim i zapreminu. Malo kasnije ću izračunati i ubaciti ovde.

Izmenjeno od Nesic
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Na koje fajlove misliš, koji nedostaju?

Nisam se udubljivao, pa ti ne mogu odgovoriti.Mislio sam generalno, da bi ova tema bila korisna, mogla da se iskoristi i za x,y godina, ne bi bilo loše da bude kompletirana.Pa kad god neko poželeo da pravi nešto na temu, može naći sva potrebna objašnjenja i elemente.Možda i preimenovati temu ili otvoriti novu, pa u nju prebaciti šta treba.Zaista je na net-u teško naći vektorske fajlove, sa sve objašnjenjima i zapreminama.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

A što se same teme tiče, pravio, napravio, i opet će ako bude sreće :crazyrocker:post-21-044278300 1284804673_thumb.jpg

Nemoj reći da si SVE ovo na slici napravio? :scratch_head: Daj neku specifičniju sliku/fotku baš-baš onoga što si napravio... i nemoj reći da nemaš čime da slikaš... :sarcastic_hand:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nemoj reći da si SVE ovo na slici napravio? :scratch_head: Daj neku specifičniju sliku/fotku baš-baš onoga što si napravio... i nemoj reći da nemaš čime da slikaš... :sarcastic_hand:

Oni u sredini. Do njih je GP, one velike G.TrioIma Impuls, i slike i bolji aparat.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

A što se same teme tiče, pravio, napravio, i opet će ako bude sreće :crazyrocker:post-21-044278300 1284804673_thumb.jpg

Oni u sredini. Do njih je GP, one velike G.TrioIma Impuls, i slike i bolji aparat.

Sada sam već i ja radoznao. Šta rade tvoji zvučnici sa zvučnicima Dejana Dobrina?Ko je šta pravio? Ko šta prodaje? Možda sam pogrešno razumeo, pa bi moglo pojašnjenje.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Dakle, ti nemaš te kutije kod sebe... još?

Te kutije sam napravio još 2006.Imam ih, kod mene su, još uvek ih koristim.Slike su takođe iz 2006. iz faze štimovanja skretnice. Impuls ih je ove godine slikao svojim Hi-Tech aparatom, pa su njegove slike verovatno bolje.Imam i ja gomilu slika, pa mogu napraviti neki izbor, ali to i tako neće niko da pravi, pa i nije bitno...šta i kako.U toku je upgrade, koje će nadam se biti završen do 2016. :)Još neko pitanje :buehehe:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Te kutije sam napravio još 2006....Još neko pitanje :buehehe:

Dakle, dođe mi da zaključim da tvoje kutije nisu na slici koju si prikačio, ali su iste po veličini, obliku i pojavi. Dooobrooo... :aloofandbored12:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pile ce svoje nove kutije da pravi do 2016 i to znaci da on nista ne radi i da samo prepisuje kad nesto napise.

Ne moram da prepisujem. Ovo su test kutije, koje će biti završene (nadam se) za mesec dana.Ne zaslužuju naziv test, ali obzirom da nakon njih kreće izrada finalnih...šta da im radim :)post-21-004989900 1284885560_thumb.jpgpost-21-064103600 1284885629_thumb.jpgTo za 2016. je bila šala.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

nisam nista imputirao. Razumeo sam smisao prepisivanja u raznim temama i sklapanje uredjaja koje je neko drugi sklopio. Ova tema je takva da je sve samograditeljski razvoj i konstruktivni razgovori. Do konacnog rezultata ce se doci ali to ne moze preko noci.Kutija koju sam sklepao od otpada je samo probna jer zelim da pronadjem pravu skretnicu, razmak izmedju drajvera, bas reflex otvor a nakon toga cu da prionem na sklapanje zakrivljene kutije iz ove teme. Kada bih samo sklopio kutiju i umontirao drajvere sa nekom skretnicom sa neta onda bi to bilo prepisivanje. Posto mislim da mogu da napravim zvucno bolju kutiju od ostalih sa neta, onda cu da krenem svojim smerom i da ili ispravljam greske drugih ili da samostalno odradim sve. Sa Damirom je vec pao dogovor o snimanju pojedinacno drajvera i ubadanje skretnice na Beringeru. Posle toga cu imati konkretnije da pisem. Ne vidim zasto bih do tog trenutka morao da pisem kojesta da tema ne bi bila zapostavljena.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...