Jump to content

Dvosistemski best buy Scan-Speak


Impuls

Preporučeni Komentari

  • Odgovora 342
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Stein, ne gađaju ti se dobro lamele u toj kutiji... a i kvačilo :D

Aman zaman, koliko ti je to sada o glavu. I meni je bilo čudno da se ona ispod visokotonca poklapa sa onom ispod (ne talasa kontra nego u ritmu) ali... To je valjda ono što sam radio i sa spoljašnjima. Mislim da ću proveriti kasnije, ne baš odmah. Ko radi, taj i greši. Ako budem manje radio, verovatno ću manje i da grešim ... :Viannen_loungelizard: Svejedno, zapremina nije daleko od procenjene...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Moze li bezbolno da se poveca do 18l kako je Pile naveo, odnosno koliko nosi jedna ploca od 19mm pa da se doda jedna?

Zavisi šta se podrazumeva pod "bezbolno"... materijal, vreme da se uradi ili cena izrade :)Elem, zapremina prostora unutar jedne "lamele" je oko 0.91 L (one donje sekcije, kod bas zvučnika)
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Treba mi odgovor na pitanje od kog zavisi cena secenja na cnc. Ko je zainteresovan za ovu kutiju da orijentaciono kazem da li da kalkulise na vise komada ili jedan?

Ja sam zainteresovan, ako mi cena bude prihvatljiva uzeću.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Mala pomoć.Ne mora sve na CNC-u, u bilo kojoj varijanti će biti skupo.Treba dobar (stolarski, ne ručni) kopir frezer, šabloni uradjeni na CNC-u i komadi koji su isečeni na priibližnu meru.Ovo treće će za dž. uraditi bilo koje stovarište, ako se materijal kupi kod njih.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Informacija je sledeca i ne bas sjajna. Kutija ima sa 21 slojem oko 40 metara reza. Ako bi se uzela koja litra vise to je na dva sloja dodatna, ugrubo, jos oko 4 metra. Na dve kutije to dovodi racunicu na oko 80-90 metara. Cena secenja je vec tu navedena, 300 dinara. Forumski popust bi bio, nezvanicno recen, oko 30% sto dovodi do cene secenja od oko 165-180€ plus materijal oko 60 evra. Dodatna obrada i lepljenje furnira je dodatni trosak. Da cujem ostala misljenja?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Meni je to skupo. Ne kažem da to ne vredi toliko.Kolika je cena dobre ubodne testere? ;)

400 evra.Može i za 30, ali ti si pitao za dobru ubodnu. Moja je mene koštala oko 50 a od prvog dana ide ukrivo (po vertikali) :blackeye:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Može i za 30, ali ti si pitao za dobru ubodnu. Moja je mene koštala oko 50 a od prvog dana ide ukrivo (po vertikali) :blackeye:

O tome ja pricam...Sto je najgore od nekih proizvodjaca i profi serije imaju lufta toliko da na 2cm debelom materijalu zastrane...Al za ovo unutra zaista nije bitno.Kao sto je Pile rekao. Sablon i stoni ruter sa kopir nozem. Ko nema stoni nek fiksira rucnu i montira na deblju plocu.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Mislim da je CNC preteran za ovaj zadatak.Sasvim dovoljna je ona obicna stolarska masina sa ravnom plocom i osov\nom koja viri iz nje na koju se stavi glodalo. Svaki ozbiljniji stolar je ima. Daska ( iverica, panel ploca mediapan..) se gura po stolu levo desno, napred nazad a glodalo sece zeljeni oblik.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Mislim da je CNC preteran za ovaj zadatak.Sasvim dovoljna je ona obicna stolarska masina sa ravnom plocom i osov\nom koja viri iz nje na koju se stavi glodalo. Svaki ozbiljniji stolar je ima. Daska ( iverica, panel ploca mediapan..) se gura po stolu levo desno, napred nazad a glodalo sece zeljeni oblik.

Može i ovako ali se posle odereš da poravnaš španski zid sa spoljne površine.Zadatak uopšte nije lak za ručno sečenje.Mora se imati prilično jak Oberfrezer tj. Ručna glodalica. Vrlo kvalitetan i oštar frezer , još bolje nekoliko ali da su im nazivni prečnici jednaki.Potrebna je dobra veština da se naseče 21 + 21 komad a da se poklapaju u merama.U protivnom kupite odmah i tračnu brusilicu jer vam predstoji ravnanje "dok ne zamiriše na beli luk".Ne duvam u jedra kolege CNC stolara ali znam da svaki metar njegovog reza i vredi toliko.Naravno onom ko voli da se igra stolara držim palčeve i poštujem njegov izbor.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kao pravi DIYeri trebali bi da sami napravimo taj oberfrezer :Viannen_loungelizard:Bez zezanja sad se setih da neki moji drugari napravili koordinatnu busilicu ( XYZ) i koriste je za busenje PCBa. Jedan od njih posle na Z osu stavio jaci motor i frezer pa radi vratanca za kuhinjske elemente i tako neke sare. Na kraju zavrsio sa slikama koje enbosira ( napravio i driver za slike iz CORELa i Photohopa). Ubi se od ikona i svetaca. Ide ko alva.Pa da ga pitam kolko bi bilo metar reza na njegovoj "svajsovanoj" emboserki?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Evo i mene. Malo sam putovao po nacionalnom parku Srbija i odmah da kazem da me kilometar autoputa mojim starim autom dizelasom kosta 19,2 dinara. Usao sam kod Krcedina na autoput i vozio se dobar deo puta po gradilistu u pravcu Novog Sada a autoput sa dve odvojene trake je imao samo 18km. to je litra nafte od 105 dinara i putarina 240 dinara. Da li to ima gde u svetu. Ni put na mesec ne kosta toliko po kilometru.Sto se tice kutije. Ko nije radio glodalicom ne zna koliko je nezgodno obradjivati medijapan. Pusi se na sve strane. Ubodna testera je drukcija, redji zubi, sporije kretanje... Sem toga dobro glodalo kosta i dobre pare.CNC masina mora prvo da obradi spoljasnju ivicu. Jer ako bi prvo obradjivala unutrasnju vakum koji drzi plocu ne bi imao sta da uhvati. Nakon spoljne ivice pravi se kalup na koji se preko montira iseceni deo pa se sece unutrasnji. i tako dalje...Ja sam se samo raspitao kod kolege forumasa za cenu. I njemu je to bilo mnogo i sa popustom koji je dao za tako malu kutiju pa je ponudio opciju da mi kazemo koja je cena nama interesantna a on da odlucuje da li ce da radi. sem toga je naveo da cena moze ici dole ako se radi veca kolicina ali za jedan par je suvise radnji potrebno obaviti da bi se doslo do gotovog proizvoda.Terabte se staviti na mesto vlasnika CNC masine i sve izracunati. Uzeti u obzir i radnika koji ce raditi na tome, struju, glodala, gumene podmetace... i ne znam sta jos. Mozda bi Leonardo mogao da kaze vise o ovome posto je u slicnom poslu pa zna sta je sve potrebno i sta se sve haba.I na kraju morate uzeti u obzir ko od proizvodjaca radi ovakvu kutiju i koja joj je cena na trzistu?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Trebate se staviti na mesto vlasnika CNC masine i sve izracunati. Uzeti u obzir i radnika koji ce raditi na tome, struju, glodala, gumene podmetace... i ne znam sta jos. Mozda bi Leonardo mogao da kaze vise o ovome posto je u slicnom poslu pa zna sta je sve potrebno i sta se sve haba.

I na kraju morate uzeti u obzir ko od proizvodjaca radi ovakvu kutiju i koja joj je cena na trzistu?

Мислим да у овом пројекту нема шта да тражи ручно глодало ( Оберфрезер ), а убодна поготову!

Пребројте само колико сегмената има х 2 ?!

Ја лепо понудих пријатеља који је мени радио пуно дрво ( буковина ), ал неко написа " Хвала лепо"!

Иначе Београд - Пожеревац 190 РСД путарина!

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pokušaću da budem koristan. Evo nekih linkova prepunih slika sa nadom da mogu da ih vide i neregistrovani na diyaudio.com, ali ima i drugih linkova, pa vas molim da prođete kroz linkove i pogledate. Reč je upravo o gradnji slojevitih kutija sa puno informativnih slika!http://members.optusnet.com.au/~gradds55/curved.zip (raspakovano je običan html fajl)http://www.diyaudio.com/forums/multi-way/155739-troels-pms-multilayer-assembly-build-thread.htmlhttp://www.homecinema-fr.com/forum/viewtopic.php?f=1055&t=29913401

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Na ovo bih samo dodao da je sasvim legalan pristup u korelu svaki od slojeva koji je drugačiji snimiti kao zaseban fajl a koliko sam uspeo da saznam, za najveći broj CNC mašina, DXF je poželjan format u koji treba snimiti/exportovati fajl i tada to sve zauzima mnogo manje mesta na disku, emailu a nema potrebe za konverzijom, ili ako ima, onda je to veoma jednostavno jer DXF fajl nosi u sebi sve potrebne podatke za 2D CNC mašine.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ova poslednja varijanta je jako interesantna. Narocito sto se brojem slojeva i sirinom prednje i zadnje ploce moze menjati i litraza. A ima i manje secenja CNC-om, sem toga radilo bi se samo o dva oblika, ostalo (prednja i zadnja) je ravan oblik koji moze iseci bilo koja firma za ivericu. I jos je manje otpada. Odlicno. Stein moze li samo duzina reza za jednu bocnu stranicu.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Stein moze li samo duzina reza za jednu bocnu stranicu.

Na žalost, ne znam kako bih izračunao dužinu linije. Sigurno da postoji neka opcija, ali ne smem da obećam. Pogledaću po help fajlovima pa videti kako to ide... I ide li uopšte... :scratch_head:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Na žalost, ne znam kako bih izračunao dužinu linije. Sigurno da postoji neka opcija, ali ne smem da obećam. 

Зар при цртању 2Д изгледа на левој страни СВ нису исписане димензије?Бочне странице колико сам Ја схватио су део кружнице од које је одсечен део!Зар је проблем израчунати , постоји угао,  дужина полупречника  :Viannen_loungelizard:.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...