Jump to content

GB izlaznih mosfeta za Novi amp sa 2SK2013/2SJ313


dlalkovic

Preporučeni Komentari

ako su stigli tranzistori u Srbiju gde je sad zapelo?

Impulse, rekoh li ti na PP da su paketi spakovani i da nije sve onako kako bih hteo da bude, sto ce reci, da pored mlatnjavine sa GB imam durgih obaveza koje su hitnije, prevashodne i nece da cekaju. Da li ti pada na pamet da mi je neizvodljivo zvati kurira koji ne moze da pridje ulici u kojoj zivim? Cak sam i otisao na mesto na kom se licno predaju posiljke, ali radno vreme prijavnice, nikako ne mogu da uklopim sa svojim. Dakle, da li razumes?
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 2 nedelje kasnije...

I meni stiglo danas. Blagodarim & zahvaljujem na svemu, a znamo da je sve u vezi ovog group buya bilo "above and beyond the call of duty" :good2:Nego, moram ovde da pitam, pošto je ona tema o samom pojačalu zaključana, ako želim da bar donekle, koliko je moguće, približno uparim tranzistore za levi i desni kanal, i ako izuzmemo samo merenje tranzistora (nisam do sada radio, sli snaći ću se), kojom se metodom uopšte uparuju tranzistori na uređajima koji imaju višestruke izlazne tranzistore?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 8 years later...

Podižem ovu temu iz podruma jer mi trebaju tranzistori da bih spasio jedan Sipijev amp...Naime, kupio sam ga na neviđeno..Prodavac ga je dobio u zameni i nikada ga nije pustao u pogon, te mi nije ništa garantovao.O.K. mea culpa... Prethodni vlasnik(koji ga je inače kupio od Sipija) mu je tvrdio da je ispravan. Kada smo otvorili amp imali smo šta i da vidimo...opšta katastrofa, a tako i "svira". 

Verovatno će trebati da se zameni barem jedna grana amp-a pa ako je ko od vas, koji ste nabavljali tranzistore, voljan da ustupi neki komad bio bih neizmerno zahvalan.

Pomozite da se mali-veliki Sipy F5 vrati u život.

Hvala unapred

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 1 minut, shonne reče

uh, mogu da ti dam link na velikom forumu za te tranzistore, ali imaj na umu da su ko bubreg...

Zato i probavam prvo ovde. Možda je neko ko ih je tada naručio, voljan da ustupi koji par. Nemogu da koštaju oni kao bubreg, veći mi je problem kako ih dobaviti od preko...

Ali da,i link ka tome gde ih ima znači u svakom slučaju...Imam trenutno prijatelja u Edinburgu(Škotska), dolazi krajem meseca...Kada bi ih bilo negde na ostrvu, mogao bi da mi ih kupi(ag pusta mašta i nadanja..

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Just now, milan p. said:

Zato i probavam prvo ovde. Možda je neko ko ih je tada naručio, voljan da ustupi koji par. Nemogu da koštaju oni kao bubreg, veći mi je problem kako ih dobaviti od preko...

Ali da,i link ka tome gde ih ima znači u svakom slučaju...Imam trenutno prijatelja u Edinburgu(Škotska), dolazi krajem meseca...Kada bi ih bilo negde na ostrvu, mogao bi da mi ih kupi(ag pusta mašta i nadanja..

covek je iz ITA tako da doprema do Srbije uopste nije problem

on je prodavao uparene, vidi sa njim na PP sta ima od neuparene, vidi za  cenu...malo razgovor kako radi civilizovan svet, pa ces sa svim da budes upopznat :)

evo linka...

https://www.diyaudio.com/forums/members/nicmac.html

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ako mogu da ubacim moja dva  centa: To pojačalo je kod prvog vlasnika "ugasio" moj Babelfish J mini. Nas trojica na slušnom testu, povadili jezike iz usta i piškimo firnajz.

Povadi te pločice, ufuraj mu nešto drugo, i uživaj.

Uz dužno poštovanje Sipiju, čiji rad i delo jako poštujem, ovo pojačalo me nije nikako oduševilo. Pa ni vlasnika, izgleda ni tog posle njega. Da li je do samog primerka, ne znam, moguće.

Ako ipak misliš da povratiš original, ok, ali pazi sada su ti tranzistori skupi, jer su baš obsolete. Svašta nešto može da se celo ufura u taj hardver i da ispadne i jeftinije, a zvučno..... šta znam, diskutabilan mi je zvuk tog pojačala.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 14 časa, milan p. reče

Kada smo otvorili amp imali smo šta i da vidimo...opšta katastrofa, a tako i "svira"

Nije mi baš jasno, pojačalo radi ili ne? Jedan kanal ispravan drugi ne?

Ja bih poslušao Aleksa kad ga je već slušao, vadi napolje i ubacuj nešto drugo. Ako ima tih izlaznih tranzistora ispravnih, prodaj ih kad su već skupi.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...