Jump to content

Sta ste udomili od drajvera i zvucnika u skorije vreme.....


Mikorist

Preporučeni Komentari

ima minimum 5 parova LC1 za koje ja znam1 kod zena1 kod mene1 u muzeju radio beogradaitd...a sto je bio lep par pre par meseci na e-bayuALI + originalni kabineti u fenomenalnom stanju ihhhsuper... naravno otislo za jedno popodne

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre neki dan sam vencao i udomio jedne kompresione jedinice sa nosecim kutijicama

narocito sam vodio racuna da postignem Vermacht sivu boju u unutrasnjosti kutijica

.

prethodno ocisceni gapovi... majko mila sta sam sve tamo nalazio

izvadjeni sundjeri u unutrasnjosti kompresionih komora

a komore otvorene

tako da nisu vise kompesione jedinice vec dipole

i to double dipole u paraleli i sa okrenutim elektricnim fazama

ali rotirani za 180 deg, pa membrane rade sinhrono sa obe strane malih u frame dipola

sada stoje stabilno, i ne moram vise da podmecem letvice, vise se ne klate.

jos samo da dodam konektore za svaku jedinicu...

A male karlson horne sa jedne strane i lenses od furnira sa druge strane sledece nedelje

.

rezultat = nema vise onog neprijatnog pritiska, zrna, i metalnog prizvuka

za sada samo za probu sa shit 6db/oct...

.

post-96-0-30445300-1331810196_thumb.jpg post-96-0-04557600-1331810251_thumb.jpg post-96-0-34373000-1331810516_thumb.jpg post-96-0-84859600-1331810564_thumb.jpg

i jos jedan marrige EMT960ST + Benz Micro (model gold) sa EMT-ovom OPamp riaa-om

i dalje mi se vise svidja moja cevna riaa ali i ova njihova mi sada bolje radi sa MC glavom

i uopste nije losa, charming

morao sam da napravim podmetac od 3 lista furnira za glavu posto

je EMT-ov head shell mali i kratak pa se druge glave izuzev onih koje oni postavljaju

veoma tesko uklapaju u fizicke dimenzije?

podesena i visina rucke i nagazna sila (na prst)

ugao igle na plocu skoro idealan...

post-96-0-98042300-1331810603_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre neki dan sam vencao i udomio jedne kompresione jedinice sa nosecim kutijicama

narocito sam vodio racuna da postignem Vermacht sivu boju u unutrasnjosti kutijica

.

prethodno ocisceni gapovi... majko mila sta sam sve tamo nalazio

izvadjeni sundjeri u unutrasnjosti kompresionih komora

a komore otvorene

tako da nisu vise kompesione jedinice vec dipole

i to double dipole u paraleli i sa okrenutim elektricnim fazama

ali rotirani za 180 deg, pa membrane rade sinhrono sa obe strane malih u frame dipola

sada stoje stabilno, i ne moram vise da podmecem letvice, vise se ne klate.

jos samo da dodam konektore za svaku jedinicu...

A male karlson horne sa jedne strane i lenses od furnira sa druge strane sledece nedelje

.

rezultat = nema vise onog neprijatnog pritiska, zrna, i metalnog prizvuka

za sada samo za probu sa shit 6db/oct...

.

i jos jedan marrige EMT960ST + Benz Micro (model gold) sa EMT-ovom OPamp riaa-om

i dalje mi se vise svidja moja cevna riaa ali i ova njihova mi sada bolje radi sa MC glavom

i uopste nije losa, charming

Mala korekcija u pitanju je EMT 930ST.

Da potvrdim, zvuk je posle opisanog postupka znatno bolji. Magneti na ovim drajverima kao za 15". Vermacht siva se lepo uklopila.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 3 nedelje kasnije...

Da @ZenMod ne ostane usamljen u Tannoy priči - evo pojačanja :), par K3808. Veliko hvala @anubisgrau i vlasniku DIY Westminstera u BP, koji su mi pomogli oko nabavke drivera. :whistle2:

post-205-0-00130100-1333193853_thumb.jpg

post-205-0-72357900-1333193855_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ajd poslusaj ga tako golog - mono signal - pa iznesi utiske :wink2:

Zen-eOvaj Lorenz sto sam sinoc nabavio jeste polu-crkotina za razliku od od onog prethodnog koji je totalna crkotina , jbg ovome je jedan namotaj u prekidu .Sve jedno zakacio sam ga ovako na pola namotaja i poslusao onako iz ruke , utisci su mi sledeci :Odlican Bas !!!Odlicno srednjetonsko podrucje !!!Odlicni visoki tonovi , radi ko da je neki koaxijalac , takoreci da mu podrska visokotonca i ne treba , po specifikaciji LP 312 go dobacuje do nekih 14 Khz , dok moje matore usi ne verujem ni do 12 Khz , imam neki minijaturni oldtajmer par izuzetnih Philips Alniko TV visokotonaca koje vremenom planiram da ubacim u svaki centar od ovih 312 .Sve u svemu : Odlicni Zvucnici u koje necu da zalim para da ih popravim , jer recimo da sa nekim dobrim pojacalcetom od max 15 W / CH ima da sijaju zvukom - Siguran sam 100 % . :cheers:

post-556-0-24280100-1333371051.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...