Jump to content

Sta ste udomili od drajvera i zvucnika u skorije vreme.....


Mikorist

Preporučeni Komentari

Neverovatno je kako covek moze visa puta da otkrije toplu vodu. To se meni jos jednom desilo, pa ajd da podelim sa vama. Znaci, zvucnici sa linka:

http://www.diyaudio....post__p__108252

Koje je svojevremeno Deda Mraz ispustio ispred mojih vrata i utekao...

A posto je jedan od tih zvucnika bio u kvaru, a drugi nije svirao bas najbolje, rekoh da se poigram..

Pretrazim po podrumu, kad ono nadjem dva ispravna basa, Ei-Nis, koji su davnih 70-tih svirali u HSR-48 zvucnicima...

Jos malo pretrazim, i nadjem par Visaton FRS 8 SC (8-cm fullrange) kojih sam kupio pre par godina, ali sam se tada okrenuo vecim FR-ima, a maleni Visatoni ostali zapakovani, zatureni...

I tako...smandrljam nesto na brzaka, skretnica prvog reda na nekih 400 Hz..i...topla voda...

Nisam se uopste nadao da ce to zvucati toliko dobro..mnogo bolje nego sto bi se na pogled moglo reci...

Da li ima basa? Pa, bas i nema. Ima li svilenih visokih? Jok. Ima li Muzike? Ima!

p.s. Onaj papirni visokotonac se ne koristi, ostao je tamo samo da prekrije rupu...

post-40-0-69608200-1331501867_thumb.jpg

Eto jos koja fotka...

post-40-0-42086800-1331501929_thumb.jpg

malo blize..

post-40-0-04363700-1331501998_thumb.jpg

Sta reci, topla voda...

post-40-0-41449400-1331502049_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Stiglo danas !Stara Iskra Zv. Kutija od 16mm Kino projektora .Unutra 10`` Zvucnik Iskra 15 Ohm-a / 10 VA , kod drajvera je sve OK osim ravnog sundjerastog vesanja koje je od starosti istrulelo .

post-556-0-45201600-1331564719_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

siguran da taj sundjer nije samo "pokrivac" (ima svrhu ) za zadnjih par prstenova integralnog papirnog vesanja ?mislim - znas zasigurno ako si ga pogledao sa donje strane

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

siguran da taj sundjer nije samo "pokrivac" (ima svrhu ) za zadnjih par prstenova integralnog papirnog vesanja ?mislim - znas zasigurno ako si ga pogledao sa donje strane

Sad sam pogledo opet ! Definitivno da je taj ravni sundjer bio gornje vesanje jer parirna membrana ne dodiruje korpu nigde nego je odaljena jedno 5mm po obodu i nema znakova nikavog ranijeg kontakta sa korpom i u odlicnom je stanju , rekao bih da nece biti vece komplikacije za njegovu opravku . Ima i malena indentifikaciona plocica na dnu kutije na kojoj pise : Iskra Kranj ,Tip- KO-06 , 15 Ohm-a , 10 W , st 1360 .Rekao bih da je ovaj stari Iskra bio neki Fullranger .
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Jbg Man sad kad pogledam unazad jedno 30 god. dodje mi zao jer sam mogao ladno da spasim jos na desetine takvih i slicnih starih zvucnika od junk yard-a !Ali cenim da se jos uvek mogu naci pojedini takvi stari primerci po tavanima i budzacima .PS: Ima i ceo stari ispravan Iskrin 16mm Kino Projektor na prodaju povoljno , ako nekoga interesuje . :cheers:

post-556-0-35843600-1331567566_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Željko, poludet ćeš od dobrog zvuka :)Hoće li to da dođe na mesto kompresionih drajvera koji trenutno sviraju u JBL monitorima ?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

To je ideja. Medjutim ima dva problema. Moram da nadjem horne JBL 2311 ili H93 (isto ali drugi naziv) sto ce ici tesko i moram da se pomucim da to sve uglavim u kutiju. Kao sto znas 2420/70/le85 je ogroman driver i knap je stao a 2441 je tek uzas. Obrati paznju na sliku

Željko, poludet ćeš od dobrog zvuka :)Hoće li to da dođe na mesto kompresionih drajvera koji trenutno sviraju u JBL monitorima ?

post-83-0-10718400-1331576236_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

odakle ti CN-157?(da ne kazem sta ce ti, sto ne napravis neki ljudski tractrix 150 ili slicno koji ce lepo da ispegla taj levi spektar pri dnu).

Te Vitavox horne sam dobio u nekoj razmeni i njih koristim privremeno dok ne odlucim da li cu da pravim Yuchi ili da kupim JMLC.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ja imam samo neke vrljave horne ( koje svako ima ) i neke vrljave drivere ( koje isto svako ima ) :crying::buehehe:

ama tebi treba pesticid, a ne sirup za kasalj, kolko si nabuvario kojecega sto vise niko nema :haha:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...