Jump to content

Sta ste udomili od drajvera i zvucnika u skorije vreme.....


Mikorist

Preporučeni Komentari

U kojoj radnji ? Ja ni za jedan od njih ne mogoh naći cenu. Svuda su u "not available any more" statusu, a na sajtu Morela stoji da se mora poručiti bar 100 komada da bi se iscimali opet da ih prave.

Pa, ima tu i tamo po radnjama. U svakom slučaju ga je lakše nabaviti nego D-330 Esotar. :lol:69.000 forinti komad (233 €), u Segedinu: http://sound.atctrade.com/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=3368&category_id=1107&option=com_virtuemart&Itemid=53
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pa, ima tu i tamo po radnjama. U svakom slučaju ga je lakše nabaviti nego D-330 Esotar. :lol:

69.000 forinti komad (233 €), u Segedinu: http://sound.atctrad...emart&Itemid=53

Da ga nisi preterao "malo" mnogo. Pogledaj sliku.

post-117-0-69010500-1333741257_thumb.jpg

Ala ga omasti. Po principu, ako je moje, najbolje je :buehehe: Evo ti i prevedeno:

post-117-0-73356200-1333741438_thumb.jpg

More(L), sunce li ti tvoje :acute:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ove kutije se po kakvotji savrseno slazu uz komp, samo da si smirglo jos dan dva, zaoblio BR i ona fora da se ne vide srafovi ;) i bile bi perverzijica, ja bi zaoblio i gornju ivicu pa da vidis :)

O čemu pričaš? Tu su postavljene radi slikanja. Jedino ako misliš da finiš nije dovoljno dobar. Osim vertikalnih ivica koje imaju veći radijus zaobljenja, ostale imaju mali radijus, ali nisu ostavljene oštre ivice.Drugar koji je zvučnike svojevremeno pokupio (na silu :lol: ) izmenjao je sve ostale uređaje, a zvučnici su još uvek u sistemu. Trenutno sa pojačalom Harman Kardon PM-665.Da ih ne komentarišemo više u ovoj temi. Biće posebna.

Da ga nisi preterao "malo" mnogo. Pogledaj sliku.post-117-0-69010500-1333741257_thumb.jpg

Opet si se zaleteo. Da ti kažem gde si se zeznuo, ili ćeš da učiš mađarski? :buehehe:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Opet si se zaleteo. Da ti kažem gde si se zeznuo, ili ćeš da učiš mađarski? :buehehe:

Aj kaži. Ja ne mogu ali može google translate :)Nikad se ja ne zalećem. Ja samo volim mnogo da se zezam (ali ozbiljno) :D Ili sačekam da se neko drugi zaleti pa onda podignem crveni plašt :rofl:Sad bez zajebancije, tamo piše da je cena za jedan do tri para 69000. Ako uzimaš 4 para ili više, cena pada na 55000 forinti po paru.Ne mogu ja da znam kako si ti to skontao ali tako tamo piše.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Aj kaži. Ja ne mogu ali može google translate :)Nikad se ja ne zalećem. Ja samo volim mnogo da se zezam (ali ozbiljno) :D Ili sačekam da se neko drugi zaleti pa onda podignem crveni plašt :rofl:Sad bez zajebancije, tamo piše da je cena za jedan do tri para 69000. Ako uzimaš 4 para ili više, cena pada na 55000 forinti po paru.Ne mogu ja da znam kako si ti to skontao ali tako tamo piše.

Egységár (pár) ---> prevod na Google Translate ---> Price per Unit (Pair)Mennyiség Ár ---> je ---> quantity Price ( 1 -3 ) i 4 i više.OK, nisam 100% siguran. Mislio sam da je cena na jedan komad, a da je to u zagradi napomena da se prodaju samo u paru (jer se prave i pakuju kao matching pair).Nakon modela MDT-33 koji je imao život preko 20 godina, nasledili su ga Supremo serija, čije cene možeš videti kod npr. na europe-audio.(220 €/kom.)Uostalom, možeš da zoveš telefonom u Segedin i pitaš. :lol: Moguće je da je na kraju života modela cena spuštena u odnosu na nekadašnju regularnu, pa onda ne bih bio u pravu za cifru.Imaj u vidu da je pre tačno 20 godina MDT-33 koštao 300 DEM/kom. Evo mi ga tuder katalog firme Open Air iz Hamburga (iz 1992. godine). U tom katalogu je veliki broj firmi sa velikim brojem modela jedinica, i upoređivanjem tadašnjih i sadašnjih cena one su više za 50-90%.Može se tu i tamo po forumima pronaći da je neko direktno (zvučno) poredio MDT-33 i Supremo 110.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

................

Ne znam ja. Ja sam ono prevodio sa Google Translate-om.Dok neko ne potvrdi tvoje tvrdnje (Stein, FFL ili ZFlazar) ja ću da zviždućem melodiju iz X-files :whistle2::buehehe:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

stanovita kolicina Dyna postova prebacena ovde : http://www.diyaudio....y-gheto-garage/

ZM

vrati u ovu temu one Morele sto su skuplji od Bokijevih, i Gheto se pise sa dva t, znaci GHETTO :D iako to sam stavio u zagradu samo za uzivaoce foruma, znaci ne treba to pussy butt i dupeta to se podrazumeva, jer kad ugradim nekome muziku onda to bude uzivo, tange lete a ribe naskacu na haubu i salju avijoncice sa brojem telefona- to se bas danaske desilo jednom uzivaocu moje opreme :lol:

evo ovom

http://www.facebook.com/media/set/?set=a.302698009802615.70178.100001872563714&type=3

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Овде су недавно толико нахвалили Алтек 19 / бас 416 / који је био доста заступљен као маин монитир .....кажу да никад нису толико премотавали звучника као бас код њега ....а успут најгори за премотавање од гај јулија цезара до данас ....и кажу да се данас окачи на модерна појачала нико га више саставио неби

wrong, nije 416 crkavao zbog sebe samog nego zato sto je crkavao crown DC300 koji je pritom spaljivao sve to mu se nadje na putu. bilo koje STABILNO pojacalo, nesklono oscilovanju i klipingu kada ga popreko pogledas je dovoljno za ovaj (da ne kazem i bilo koji drugi) vintage drajver. a da koncept ne valja, ne bi JBL 30 godina kasnije pravio 1500/1501 drajver po filozofiji iz tih dana.... a to im je nejbolji bas drajver ikada.

A ja se čudim zašto se takve stvarčice na ovom forumu toliko forsiraju?Ipak je prosečna audiofilska soba 15-20 m2, pa se eto samo pitam čemu to uopšte služi u malim prostorima?

pa da nas lepo lazu. kakve veze ima kolika je soba ako nam se laz svidja tako lepa i velika?

Analogno tome , i nekadašnji zvučnici , postoje ljudi kojima se sviđa ta prezentacija zvuka , ali u poređenju sa analognim današnjim drajverima / po veličini i ceni koštanja / su otprilike isto kao audi 80 i A4 ......neka nemogućnost da se kupi moderni drajveri , a ima ih i koštaju i nikako ispred oznake nemaju eminence i slično , ne može da generalizuje neke odnose između modernog i starog ......sve što mogu stari mogu i novi , makar dva puta bolje . Stavi dva GOTO drajvera u kartonsku kutiju i radiće bolje od svih tih starih ........naravno nekome se sviđaju oldtajmeri ........nemam ništa protiv sve dok se ne tvrdi da rade bolje od današnjih .....po veličini ...gabaritima .....po čemu se god hoće

cek cek, mozda sam nesto propustio u svom obrazovanju, jel to ima neki novi GOTO drajver koji ima nesto sto njegov predak od pre 20 i kusur godina nije imao? sta? berilijumsku membranu? zlatnu membranu? info molim.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Da ga nisi preterao "malo" mnogo. Pogledaj sliku.post-117-0-69010500-1333741257_thumb.jpgAla ga omasti. Po principu, ako je moje, najbolje je :buehehe: Evo ti i prevedeno:post-117-0-73356200-1333741438_thumb.jpgMore(L), sunce li ti tvoje :acute:

Pre 20g MDT 33 bi sad bio ET 338 [$340 par]http://www.parts-express.com/pe/showdetl.cfm?PartNumber=277-070Verujem da su za 20g nesto vise naucili pa bi ET 338 trebao biti bolji od MDT33. Ali tu je opet ono subjektivno ko voli zvuk MDT33 njemu ce on biti i bolji.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...