Jump to content

Sta ste udomili od drajvera i zvucnika u skorije vreme.....


Mikorist

Preporučeni Komentari

pa sto vec ne napravis nesto od toga, imas sve sto ti treba i za A5 i za A7, kako alah zapoveda: :respect:...............

Овде су недавно толико нахвалили Алтек 19 / бас 416 / који је био доста заступљен као маин монитир .....кажу да никад нису толико премотавали звучника као бас код њега ....а успут најгори за премотавање од гај јулија цезара до данас ....и кажу да се данас окачи на модерна појачала нико га више саставио неби
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pa kad ih je stoka koristilamoji RCA imaju 20W , pa ti vidi .

Ja ću samo da citiram stih iz jedne pesme ......dane bolje prošlosti na tvojoj beloj košulji veš mašina budućnosti nikad neće oprati .....i tu je problem
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

kad cujes domesticated par , onda ces prestati da se cudis

Većina nikada nije čula vrhunske "male" zvučnike u standardnim dnevnim sobama. Kada kažem male, ne mislim na bookshelf od 8 litara, već "male" u odnosu na ove ormare.Ako se nekada desi situacija male verovatnoće da se mogu direktno uporediti takva dva zvučnika, ke videmo. Naravno, podrazumeva se da se podesi isto nivo glasnoće.Mnogi "VAU!" utisci potiču od toga što su neki zvučnici jednostavno bili dosta glasniji od drugih.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

mnogo je toga mnogo

batali vise te price o malim i velikim zvucnicima

niko ne bira da stavi A7 u sobu zato sto su bolji od "normalnih" zvucnika , nego zato sto je prezentacija zvuka sasvim drugacija

to je stvar izbora i ukusa , a ti ga stalno svodis na pitanje nekog univerzalnog kvaliteta ..........

ispada da covek mora da se opredeli za direct radiator princip , zato sto je to Boki rekao

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ja ću samo da citiram stih iz jedne pesme ......dane bolje prošlosti na tvojoj beloj košulji veš mašina budućnosti nikad neće oprati .....i tu je problem

po meni problema nemako sprzi vintage driver u eksploataciji , vintage driver nije za njegako koristi vintage driver sa modernom amplifikacijom u high spl svrhe , taj je stoka ili je stoka neuka ........a o proslosti i buducnosti i kosuljicama .......... ne bih :rofl:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

po meni problema nemako sprzi vintage driver u eksploataciji , vintage driver nije za njegako koristi vintage driver sa modernom amplifikacijom u high spl svrhe , taj je stoka ili je stoka neuka ........a o proslosti i buducnosti i kosuljicama .......... ne bih :rofl:

Hteo sam reći da audi /automobil / 80 iz 80 i neke i dan danas je lep automobil i lepo i ide , ali u poređenju sa današnjim A4 iste klase , nema šta da radi , čak šta više je najobičnija šerpa ......i kad je dobro očuvan onda ga neki zovu i oldtajmer , postoje čak i klubovi obožavalaca ......i naravno niko ne tvrdi da je audi 80 bolji od A4 . Analogno tome , i nekadašnji zvučnici , postoje ljudi kojima se sviđa ta prezentacija zvuka , ali u poređenju sa analognim današnjim drajverima / po veličini i ceni koštanja / su otprilike isto kao audi 80 i A4 ......neka nemogućnost da se kupi moderni drajveri , a ima ih i koštaju i nikako ispred oznake nemaju eminence i slično , ne može da generalizuje neke odnose između modernog i starog ......sve što mogu stari mogu i novi , makar dva puta bolje . Stavi dva GOTO drajvera u kartonsku kutiju i radiće bolje od svih tih starih ........naravno nekome se sviđaju oldtajmeri ........nemam ništa protiv sve dok se ne tvrdi da rade bolje od današnjih .....po veličini ...gabaritima .....po čemu se god hoće
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

batali vise te price o malim i velikim zvucnicima

niko ne bira da stavi A7 u sobu zato sto su bolji od "normalnih" zvucnika , nego zato sto je prezentacija zvuka sasvim drugacija

to je stvar izbora i ukusa , a ti ga stalno svodis na pitanje nekog univerzalnog kvaliteta ..........

ispada da covek mora da se opredeli za direct radiator princip , zato sto je to Boki rekao

Nešto može biti bliže vernoj reprodukciji, ili dalje. Stvar ukusa može biti u tankim nijansama, ali kada su razlike veće, to već nije stvar ukusa.

Naravno, postoji problem objektivnog određivanja toga što je verna reprodukcija.

Prvi problem tih principa rada koje forsirate na forumu je veličina kutija, koja je potrebna da bi se postigla visoka efikasnost, a koja je nepotrebna za prosečne sobe. Pri tome, tu ima mnogo drugih problema koji se ne spominju. Priča je vrlo široka, jer podrazumeva raspravu o zbirno: prostoriji, zvučnicima i pojačalu koje će da ih pogoni.

Mogli smo da pokrenemo temu o prednostima i nedostacima raznih principa rada zvučnika.....jedino ne znam ko bi učestvovao....

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

........Mogli smo da pokrenemo temu o prednostima i nedostacima raznih principa rada zvučnika.....jedino ne znam ko bi učestvovao....

-prvi problem i jeste to sto ti uvek imas nastup kao da u razgovoru o zvucnicima sem tebe niko ne moze da ucestvuje .-drugi problem je taj sto ti ne shvatas motive ljudi koji zele da imaju velike a narocito horn zvucnike - spolovilo im je malo , pa to onda kompenzuju velicinom horne , tezinom drivera i sl.zakljucak - bambara meni za te tvoje superlinearne i uparadjene zvucnike , kad je meni mali i onda lakse to zaboravim kad vidim da mi je zvucnik veliksad jasno - mnogo se bre zevzecis sa vernoscu reprodukcije kad te niko zvao nijeovde se radi o kompleksima .
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

-drugi problem je taj sto ti ne shvatas motive ljudi koji zele da imaju velike a narocito horn zvucnike - spolovilo im je malo , pa to onda kompenzuju velicinom horne , tezinom drivera i sl.zakljucak - bambara meni za te tvoje superlinearne i uparadjene zvucnike , kad je meni mali i onda lakse to zaboravim kad vidim da mi je zvucnik veliksad jasno - mnogo se bre zevzecis sa vernoscu reprodukcije kad te niko zvao nijeovde se radi o kompleksima .

Pa, dobro, javljalo mi se da je to tako, ali nisam hteo ja to da napišem. Ipak nabacim po koji post koji nije u tom tonu, jer možda ima poneko kome ta veličina (zvučnika) nije bitna već ove neke druge stvari....P.S. Accuton c173-6-096e: http://www.lautsprechershop.de/pdf/accuton/accuton_c173_6_096e.pdf i RAAL 140-15D : http://www.raalribbon.com/products_flatfoil_140-15.htm
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

bas mi je bilo interesantno razmisljati u prethodnih nekoliko minuta ........... :-interesantno je pogledati koliko projekata i konkretizovane pameti su pokazali i doprineli dezurni mudroseri** ?**mudroser - donekle podsmesljiv i donekle uvredljiv pojam , ali nikako ne mogu uticati na to ko ce se prepoznatielem - ovo je DIY forum ; ideja je da se nesto radi i podeliako nesto radis - prezentujes drugima da bi naucili nesto , pomogli predlozima , kopirali tvoja dobra resenja itd itdako ne radis nista , eventualno pomazes drugima da bolje urade ono sto oni rade ........ ono sto su oni sami izabrali kao interesantno , shodno licnim afinitetimaako ne znas znanje , onda se bar zezas sa ljudima , u cilju zajednickog dobrog vremena , a ne samo tvogaima li koga kome je ovaj kroki iole blizak?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nemam problem da zatrpam forum temema o nekadašnjim i sadašnjim projektima zvučnika. Što nisi odmah rekao?

Postoje mnogi razlozi zašto to ja nisam radio, a verovatno i neki drugi. Samo neki su: utrošak vremena, nedostatak slika i/ili drugih podataka o ranijim projektima, itd.

Postavljena slika

Biće posebne teme za razne projekte.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

...... Što nisi odmah rekao?.....

sad vec postajes bezobrazan .

otvori temu koju hoces , i mozes biti siguran da ja necu doci u istu da te trpam pametovanjima o Altec ili WE ili sta ti ja znam vec .

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

nemam nista protiv misljenja , forum i jeste napravljen zbog njihali ako sam namerio da napravim ljuljasku i pricam sa nekim o tome , a ti svaki put dodjes da ubedjujes da ljuljaska nicemu ne valja , ali je zato klackalica super ................ i to postaje simptomaticno .......... e- to je vec bezobrazluk i dokaz apsolutnog nedostatka socijalne inteligencije ;kao sto je i napomena da sam ja trebao da ti kazem da otvaras teme , u ovom kontekstu nista drugo do bezobrazluk .ja stojim iza onoga sto sam napisao ; nisam na ovom forumu video ni jedan projekat kojim bi ti pomogao samom forumu-sirem clanstvu .sto bi rekli braca englezi - put up or shut up .

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...