Jump to content

Sta ste udomili od drajvera i zvucnika u skorije vreme.....


Mikorist

Preporučeni Komentari

Zen-eDobar majstor moze sve da popravi ! , pa cak i onaj pocepani LP312 sa drugarovog otpada , jer sada bar imam neku mustru za buducu novu memranu .Interesantno je to sto je na papirnom kalemu precnika Fi 38,5 mm namotan dupli namotaj ( 2x 8 ohma ) zicom ne debljom od 0,08 mm !!!Ko da je to kalem od nekog visokotonca !!! ,Sa tom ultra-lakom i tankom papirnom membranom i papirnom trubicom cenim da mu je osetljivost bar jedno 98 - 100 db , a max. kontinualna snaga koju moze da prihvati bez nekog ostecenja jeste nekih 10 - 12 W .BTW , za ovaj stari zvucnik dao sam sinoc jednu Eminence Betu 15`` ispravnu 100% jednome basisti , tako da je trampa zavrsena na obostrano zadovoljstvo , sto mi je posebno drago !!!

post-556-0-10993500-1333372445.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ako ima 2 x za 8 oma onda se u tom slucaju koristi samo jedan namotaj od ta dvadok drugi ostaje ne-aktivan?dok u druga 2 slucaja kada je na 4 oma tu su oba namotaja aktivna i rade paralelnoa za 16 su redno spojeni?.zar ne?keyword kada radi u 8 oma modu onda je jedan od namotaja nije spojen...


Dobar majstror moze da popravi skoro sve, a ko ce da popravi majstora?
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ako ima 2 x za 8 oma onda se u tom slucaju koristi samo jedan namotaj od ta dvadok drugi ostaje ne-aktivan?dok u druga 2 slucaja kada je na 4 oma tu su oba namotaja aktivna i rade paralelnoa za 16 su redno spojeni?.zar ne?keyword kada radi u 8 oma modu onda je jedan od namotaja nije spojen...


Dobar majstror moze da popravi skoro sve, a ko ce da popravi majstora?
Tacno tako !Sa tim da za 8 ohma varijantu moze da ide i ganjan sa dva odvojena pojacalceta , tako da svako pojacalce ganja po jedan zaseban 8 ohmski namotaj :D !Ipak je LP312 meni najinteresantniji u 16 ohma vezi ! , jos kada bih imao dva para ovakvih , 32 ohma veza bio bi moj izbor !Majstora kad se pokvari ce da popravlja Majstorica ili pak Segrt , a moze tu i neka druga varijanta da padne ! :sarcastic_hand::BeerMugCheers:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pa ne mora da bude 8 solo moze da se pogoni i push-pull2 x 8 CT=0drugi 8 oma namotaj u protiv fazi? To ne znaci da se to mora nuzno koristiti pp ampsamo pretpostavka. :guitarplayer:(recimo LC1 ima 4 namotaja za 15oma ali su povezani interno 2 redno 2 paralelno)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pa ne bih ja ............1000 razlogaako mislis na neki PP sistem drive-a , to je uvek vrsta mosta , a u mostu se uvek bolje osloboditi simetriranja (u odnosu na ct) , bar kod power levela

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

cak pre mislim na SE sa CT sekundarom OT-aa PP samo u slucaju kada je obrtac faze sa TR recimo.Banat spomenu specifikaciju?A jel mozes da posaljes taj dokument ako imasne mogu naci na netu skoro nista o tom driveru sem fotografija....

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

cak pre mislim na SE sa CT sekundarom OT-aa PP samo u slucaju kada je obrtac faze sa TR recimo.Banat spomenu specifikaciju?A jel mozes da posaljes taj dokument ako imasne mogu naci na netu skoro nista o tom driveru sem fotografija....

sve sto sam imao je vec tamo sto je Prophet linkovaoa sto se tice gimnastike sa coilom - dokazano je da je najveca korist kad driver ima naveci BL , bar za ovaj tip drivera
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

sto se tice BL-a to jeste teoretskisve je isto sem sto je duzina zice kalema veca pa je i BL proizvod veciali BL nesto znaci samo u prisustvu struje...anyway najvaznije je da je zvucnik jako mobilanpa se moze koristiti u svim verzijama i vise od toga...sto je izvanredna osobina koju ima malo drivera izuzev onih recimo custom. :drink:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nadjoh ovaj graf sa nekog Japanskog sajta , ali ga bas ne kapiram 100 % : http://www.clipx.co....renz/LP302.html

Jos par detalja ako nesto znace :

Kalem zice duzine 13mm motan je Bifilarno u dva sloja i ukupne je debljine 0.5 mm sve zajedno sa papirnim nosecim kalemom ,

Tacnim merenjem debljine Cu zice mikrometrom utvrdjeno je da je Fi 0,22mm,

Tezina kalema+trubice sa zastitnom mrezicom + skoro celog donjeg vesanja + manjeg dela iscepane membrane + 4 licni izvoda jeste 10g.

Negde na Net-u sam ranije nasao karakteristike Zv.Kutija Heathkit AE-40 gde su LP312 bili ugradjivani

Eto ovih zvucnika u Japanskoj Kotobuki iteraciji :

post-556-0-92012200-1333440194_thumb.jpg

post-556-0-56492500-1333440241_thumb.jpg

post-556-0-45691100-1333440284_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

graf ti ne vredi nesto mnogo , jer uopste nema podataka kakav je box upotrebljen za merenje

Slazem se ! :thumbsup:Ujedno i pitanje za sve kolegione :Kome da se obratim od domacih majstora za opravku ova moja dva crknuta LP312 ?
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

i dada komandoska akcija je uspesno izvrsena, lopovcic je ostao bez mojih Corala hehe :D

photos snipped by ZM

uh al ce to da bidnu cyber oldschool sonic devices :)..................

prefigano ih je slikao pa se ne vidi da je kalota tolko dzigiljigava, al sto kaze- nema uticaja na zvuk :P

http://www.ebay.de/i...984.m1497.l2649

edit: uh sunce ti kalajisano kakvih LiveJasminki ima :eek::hot::lol:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

edit: uh sunce ti kalajisano kakvih LiveJasminki ima :eek::hot::lol:

@Dyna - zjbi vise postavljanje slika na sajtove za kliktanje, zaradjivanje i deviantno snasanje.

Imas milion normalnih servisa za postavljanje slika, predlazem 'Photobucket'.

A sex pocni da praktikujes uzivo, slobodno mi veruj na rec, mnooogo je bolje.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ma J'bes Jasminke, gle Zvucnika! :)

Vix, izgleda ne razumes - klikom na postavljenu sliku mali ************ zaradjuje novac a cena za to je link ka sexi stranicama.

Ni najmanje me ne zanima da to postane uobicajeno. Ima nas matorih i sa decicom pored monitora itd.

******* ZM

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

dj.nik tvoj komentar cu da ignorisem da ne bi letelo perje & katran, jer ovo nije tema jos jedna kap u casi... ako imas nekih problema... resi ih :lol:ako vec treba da se pravdam tako mi je najlakse da odjednom uploadam gomilu slika, ako ti se ne svidja ne klikaj, hvala na razumevanjusule nisam ih jos posluso, al treba da su jedni od najkompletnijih sirokopojasnih jer idu duboko u 80-100L, cak su idealni kao midbassi, a imaju problem tj peak na nekih 2000Hz, al kontam bice idealka u kombinaciji sa TB ako ih fiknem strmo :) al opet taj peak nije frka na nekoj muzici sta znam mozda se da ispeglati sa behringerom, a kutiju sam zamislio da ima saltercic pa da moze da se po potrebi iskljuci TB :DVix videcu mozda je po jedan TB dosta, iako sta znam onda nece moci tako glasno ko sa dva, videcemo treba paraaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa :heh:

Vix, izgleda ne razumes - klikom na postavljenu sliku mali onanator zaradjuje novac a cena za to je link ka sexi stranicama.Ni najmanje me ne zanima da to postane uobicajeno. Ima nas matorih i sa decicom pored monitora itd.

ej ne preteruj, evo suzdrzavam se da te ne odvalim sad istim recnikom koji koristis, ili jos gorim, kakva te zarada spopala?! resavaj probleme mene ostavi na miru, i da ti dam jedan savet: stani pred ogledalo pa vredjaj sebe... sa par reci si odradio: potcenjivanje, klevetu, uvredu i obracanje sa visine u isto vreme, mogo bi da se kandidujes na izborimauostalom mogo si da kazes lepo, onda bi to bila druga prica, ovako si se samo izblamirao

Dina... Brate...Šta ćeš sa tolikim zvučnicima da mi je znati ?

da ih klepam eto sta cu, to mi je business jer sam batalio car hifi polako, tj evoluiram :D
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...