Jump to content

Quad Gastronomique


stein

Preporučeni Komentari

Danas sam malo ranije "zbrisnuo" s posla i obišao sve radnje gde sam procenio da ima neke šanse da nađem neke lajsne kojima bih spojio staklo i metalnu ploču iza. Nix ništa što bi bilo veće od 3mm a manje od 18mm.... Dakle, mozak opet na turbo charger i klikeranje...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 495
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Danas sam malo ranije "zbrisnuo" s posla i obišao sve radnje gde sam procenio da ima neke šanse da nađem neke lajsne kojima bih spojio staklo i metalnu ploču iza. Nix ništa što bi bilo veće od 3mm a manje od 18mm.... Dakle, mozak opet na turbo charger i klikeranje...

.

Kada budeš seckao lim kućišta, iseckaj i ta tri dela sa se rupama ili elipsama, pa ih samo savij.

.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

.

Kada budeš seckao lim kućišta, iseckaj i ta tri dela sa se rupama ili elipsama, pa ih samo savij.

.

Neće moći najmanja prizma je 12mm, potreban razmak između dva savijanja u najboljem slučaju 9mm, fali mi 3mm. Međutim, pošto rezanje sledi tek od nedelje (opet neke promene planova - ne zavisi više od mene) imam dobre šanse da uradim nešto što mi se čini izvodljivo... Nacrtaću, pogledaću pa ću ili da ćutim ili da se hvališem :)

Podsetnik za sebe: Kupi više novu tastaturu, ne rade ti ni zarez ni space...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

nasao sam samsung tastaturu u magacinu - stara kao biblija ;qwerty , valjda se tek pojavio windows buttonrastavio - u kadi oprao sklop tastera i osnove , radi kao nova od milijun dolara :Viannen_loungelizard:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

nasao sam samsung tastaturu u magacinu - stara kao biblija ;qwerty , valjda se tek pojavio windows buttonrastavio - u kadi oprao sklop tastera i osnove , radi kao nova od milijun dolara :Viannen_loungelizard:

Dakle, gori od mene. IBM keyboard iz vremena prvih PC... Tri ili, čak, četiri komada u reserve... Ima i naša slova... Win button tada nije bio ni u project-ima...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

@SteinMali hint (ako već nisi bio): "Mali globus" firma, Dolina lopova lokacija, ćoše Banijske i Kireške, Điđi je čovek za priču... Moguće je da imaju i kojekakvih Al profila. Ne kladim se baš na ovako male dimenzije, ali... Raspitaj se malo, rade i gomilu drugih interesantnih stvari...Pozdrav!

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Otići ću, to mi je taman negde usput kada idem na posao. Hvala ne bi mi nikada palo na pamet... :Viannen_loungelizard: Elem, jedna od mnogobrojnih varijacija na temu sa 6mm alumenijumom (toga imam u komadima...)post-13-096073200 1287761426_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Otići ću, to mi je taman negde usput kada idem na posao. Hvala ne bi mi nikada palo na pamet... :Viannen_loungelizard: Elem, jedna od mnogobrojnih varijacija na temu sa 6mm alumenijumom (toga imam u komadima...)post-13-096073200 1287761426_thumb.jpg

E, na ovom dizajnu bi mogao i da zaradis! Vrhunski!:good2:Nemoj vise nista da diras, vec ako hoces da menjas dizajniraj drugo kuciste! :PPozdrav!
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

E, na ovom dizajnu bi mogao i da zaradis! Vrhunski!:good2:Nemoj vise nista da diras, vec ako hoces da menjas dizajniraj drugo kuciste! :PPozdrav!

Lako je tebi da pričaš tako... Ti već imaš kutiju...Napunjenu.Ja se još uvek nadam da će od nedelje stvarno neko naći malo vremena za moje limarije... :blackeye: Mada, ni to ne rešava sve. To je samo deo epopeje. Moj trenutačni problem je što nemam potrebno znanje i iskustvo da sve uradim sam. Sada već drugi put započinjem praktično isti projekat sa delovima koje sam još onomad bio spremio baš za ovu namenu. U međuvremenu sam ovaj trafo raspakovao bockao, lovio srednji izvod, koristio za svoj prvi F5 potom sve batalio i dugo držao na stand.by modu odustao od već praktično formiranog rešenja sa ECC83 (što mi Zen velikodušno iskalkulisao) ali je istovremeno konstantnim ponavljanjem kako ECC83 niš' tamo ne valja, uspeo da me obrlati pa sam od ECC83 odustao. Pade mi mnogo kasnije na pamet da nisam toliko ni sakat u glavu, 12BH7 mi nekako uvek bila omiljena (od svih duo-trioda sa kojima sam radio) pa sam to predložio i konačno pogodio u nešto što tube-Guru nije nonšalantno ispljuvao (verujem da uvek može svoj stav i da obrazloži što i ne mora - ja mu verujem; do sada se nikada nisam zajebnuo na njegov savet) i tako, sada čekam trenutak pesničke inspiracije svoga gurua, jer valjda jedino što bih sada umeo sam da sklopim je SRPP za koji otprilike dobih isti komentar kao i za ECC83... :blackeye: Dakle jedino gore od ECC83 ili SRPP konfiguracije je ECC83 u SRPP... :buehehe:Pošto sam u životu valjda samo jedan jedini put seo sa graphom pred sebe i vukao linije lenjirom da pogodim radnu tačku (i to za EL34), a i to bilo jako davno, predpostavljam da me čeka neki kinder surprise u formi Mju Followera sa 12BH7, a gledajući u matematiku koja je potrebna da se sračuna adekvatan sklop za ovaj moj amp, shvatam da od toga neće biti ništa dok se kockice ne složa, a to sada sve više, odnosno sve manje zavisi od mene... Zavisi samo od mog strpljenja... Izbor mi je sveden na biti strpljen pa spašen ili ... strpljen i spašen... :bathroom:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Rešio sam da batalim daljnje radove u vizualizaciji. Sledi konkretna izvedba, sklapanje i rad na opipljivom delu. Kada sve sklopim i uključim, onda ćemo se još imati kad zamajavati sa izgledom. Konačna pojava svakako više uopšte ne zavisi od onog dela kutije koju sam konstruisao. Dakle pravac odmaranje vijuga i uključivanje lemilice... prvo laser, naravno pa onda već sve kako je propisano...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Danas sam sa inžinjerom koji je zadužen za pripremu Sicam fajlova ( http://www.controlledautomation.com/Controlled_Automation_Structural_Steel_Fabrication_Equipment-SICAM-Software.html ) za rezanje na laseru i kontrolu kvaliteta pripreme fajlova za savijanje i dobio sam zeleno svetlo. Dakle, sve što sam spremio, može da se izvede tako kako je zamišljeno i projektovano. Tako će i biti. Ne mogu još da znam kada će biti isečeno i savijeno, ali je u procesu, i čim se na laser budu stavljali materijali koji su i kod mene specifikovani, upadam u kolo sreće... :Viannen_loungelizard:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1, 2, 3, proba, testing, testing...Anodno sledilo pa potom katodno sledilo... Čisto da ne brinem oko usaglašavanja impedansi... This is a drill, I repeat, this is a drill... Anodno sledilo iliti Grounded Cathode Amplifier...post-13-061249300 1288023392_thumb.jpgU proveri sigurnosti dizajna, sada je na 40% max struje, 64%max napona i 55% max snage (disipacije, pretpostavljam) Struja = 10mA, napon na cevi 192V (B+ je 250VDC), disipacija anode (plate diss.) 1.92W... Vo max -65/+65.3, V bias -8.12V, W Ra 510mW, V Ra 51V, Vg DC 0V, W total 2.5W...Rk 806Ohm, Ck 37uF...Iza ovog bi recimo išao jedan nice CF... :scratch_head:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

... SRPP za koji otprilike dobih isti komentar kao i za ECC83... ... Mju Followera sa 12BH7...

Sto se tice SRPP-a i "Mu" Folower-a mislim da (po mom skromnom misljenju i iskustvu) naginjes na "pravu" stranu. Ako Guru nema nesto jos "pravije"! :thumbsup:Imao sam predpojacalo sa 6922 cevkama prvo u SRPP konfiguraciji pa zatim prepravljeno u Mju folover... I zakljucak: nema povratka na SRPP. :headphone:Sto se preporuka naseg Gurua tice i tu se apsolutno slazem sa tobom... Kad nisam siguran sta cu znam koga da pitam! :crazyrocker:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Sto se tice SRPP-a i "Mu" Folower-a mislim da (po mom skromnom misljenju i iskustvu) naginjes na "pravu" stranu. Ako Guru nema nesto jos "pravije"! :thumbsup:Imao sam predpojacalo sa 6922 cevkama prvo u SRPP konfiguraciji pa zatim prepravljeno u Mju folover... I zakljucak: nema povratka na SRPP. :headphone:Sto se preporuka naseg Gurua tice i tu se apsolutno slazem sa tobom... Kad nisam siguran sta cu znam koga da pitam! :crazyrocker:

Rek'o Guru ovako nekako (saću da gi para-friziram)... Dok ti skutijaš kutiju, imaćeš i šematiku za tube za cube... :Viannen_loungelizard: Dakle, još jednom, all together now: "...For he's a jolly good fella, for he's a jolly good fella, which nobody can deny, which nobody can deny...."Ajmo svi u glas!

:air_kiss:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Lako je tebi da pričaš tako... Ti već imaš kutiju...Napunjenu.... strpljen i spašen...

Hajde da kazem nesto i apropo ovoga...Ja pre Babela nisam imao pravo pojacalo 3 godine. Tako da mozes zamisliti tog posta...I preziveo sam! :happy64:Tako da ne kloni duhom i naoruzaj se strpljenjem. Kao sto si i sam rekao: "... strpljen i spašen... " :good2:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Hajde da kazem nesto i apropo ovoga...Ja pre Babela nisam imao pravo pojacalo 3 godine. Tako da mozes zamisliti tog posta...I preziveo sam! :happy64:Tako da ne kloni duhom i naoruzaj se strpljenjem. Kao sto si i sam rekao: "... strpljen i spašen... " :good2:

Ja od prošle zime ne da nisam imao pravo pojačalo, nego nikakvo. Beše šta beše, idemo dalje. Još malo treba da se privede kraju ova moja papazjanija sa knauf pločama (jopet sam se pokidao, ali sad bar znam šta je pa me više ne 'vata prpa - znam da neću zaginuti) a pojačalo, iako prilično opasno za dodirivanje, radi, pa se što kaže, snalazimo... Pretpostavljam da će do kraja nedelje limarija biti srezana, savijena, povarena, sklopljena i plastificirana - poklopac i prednja ploča sa natpisom će biti od inoxa (nebrušeno - ogledalo sjajno)... potom prelazimo na fazu izrade aktivne skretnice za koju još nisam siguran, ali ozbiljno razmišljam da skockam neku kockastu kutiju... :buehehe: Možda bude ista osnova a neka druga visina, ne zna se još. Prvo ću morati da sve delove poslažem na pločicu i vidim koliki su gabariti sa napajanjem, pa ćemo onda od toga da krenemo...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 2 nedelje kasnije...

Otići ću, to mi je taman negde usput kada idem na posao. Hvala ne bi mi nikada palo na pamet... :Viannen_loungelizard: Elem, jedna od mnogobrojnih varijacija na temu sa 6mm alumenijumom (toga imam u komadima...)post-13-096073200 1287761426_thumb.jpg

Nice to see something a little more civil than the usual upside down frying pan :Viannen_loungelizard: I think this is the best design. Magura :happy64:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 2 nedelje kasnije...

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...