Jump to content

Quad Gastronomique


stein

Preporučeni Komentari

  • Odgovora 495
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

  :respect:  :good2:  ма види се ко троши СВ   :baklja:.Ма знам да је тешко, јер кад га ротираш увек се по мало губи трећа димензија.И Ја се напатих са тим  :confused1:.

Najlakše ja ako postaviš gore posle editovanja da bude u perspektivi. Sada radim na integruši i tek kada pokrenem PhotoWorks vidim kako izgleda render. U svakom slučaju, najbolje je kada se radi sa vidljivim ivicama... Još bolje je što možeš da prikaz objekta snimiš kao jpg i bez rendera, samo u opciji "Save As..." izabereš JPG umesto *.Part ili *.Assembly :)Evo rezultat snimka na taj način... sada se vidi i nosač hladnjaka koji sam u međuvremenu pripremio.post-13-012018200 1286651514_thumb.jpgSa donje i gornje strane je savijen, savijen je dole bočno i po visini prema nazad, što računam, uz dobro pritegnute hladnjake treba da bude stabilno. Lako je moguće da ču i po dubini kutije ubaciti jednu "šinu" koja će povezati prednju i zadnju ploču i spojiti i ukrutiti sa nosačem hladnjaka. Zlu ne trebalo. Ne vidi se na ovoj slici, ali sam između hladnjaka prosekao jedan slot za provlačenje kablova za napajanje.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pripremljen nosač za elektrolite sa slotovima za vezice i rupama gde će se stavljati odstojnici za zaštitni lim protiv pregrejavanja kondenzatora. Taj lim neću ni crtati jer će biti ručno izrađen...post-13-027078300 1286655791_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Otvori za ventilaciju na dnu kutije. Ima nešto slotova ispod rebara i okrugle rupice sa strane pločice. Gore će biti izdašnije jer nema prepreka kao dole trafo...post-13-087759300 1286657917_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Dimenzije ove su korigovane.Cube-Box.PDFPlan je da kada sve bude gotovo, ista kutija može da se iskoristi praktično za bilo koje pojačalo koje je u redu veličine disipacije i snage kao ovo. Recimo, može savršeno dobro da se uklopi kakav GC ili nešto slično... Čak i neko manje cevno pojačalo, s tim, da se onda za cevke prerade nosači i otvori za ventilaciju. Meni posle svejedno :

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

sto ne nazad , pri vrhu ?

Sa ovolicnom kutijicom, nema smisla vozati kabel okolo. Ovako je na svega par cm od elektronike, a nazad svega ima, samo ne mesta... Posle ćeš opet da mi ispiraš mozak što komplikujem... :)Elem, svakako se mora dodati po neko ojačanje u ćoškove, a ovo onda ima i dodatnu svrhu... Komad lima tamo-vamo... :character13:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

govorim o cistoti forme - baci sve konekcije nazad a ostale vidljive strane cube-a ostavi ciste RCA stavi nazad pri vrhu i povedi kablove preko hladnjaka na ceveja sam ti govorio o vozanju kabela napred-nazad , kako jew to bilo u nekoj prethodnoj iteraciji

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Mislio sam da će ovako biti problem i proverom dokazao da postavljanje ulaznog konektora na zadnju ploču ne valja. Model nema na sebi onaj srednji izvod gde se lemi žica signala, što je dodatnih 5mm i taman što ne dodirne vod napajanja. Višlje ne može zbog preklopa poklopca koji je iovako minimalan, taman da stane vijak za spajanje gornjeg i donjeg dela, a niže ne ide jer onda imam opasno blizu vodove napajanja. Izolacija to rešava ali mi se nikako ne dopada. Kondenzatore mogu da spustim još 4mm da ne dodirnu trafo, a ovaj ima dva milimetra do dna kutije. Dakle, teoretski može, ali mi se više dopada da ih ipak postavim na bočnu stranu. Prvo, neubičajeno je isto koliko je neuobičajeno deluje i dimenzija i proporcija kutije i ne vidim tu nikakvo zlo. Već sam objasnio da ne želim nakon pripreme da bušim rupe ručno, ni pod razno. Ne vidim onda svrhu svega ovog rada na planiranju ako moram naknadno da popravljam i menjam štapom i kanapom. Po dogovoru, izbačena opcija potenciometra, nema nikakvih remote control opcija, dakle, sirova sirovina. Ali mora da bude neobično i u konačnom izgledu savršeno. Na mnoge uređaje već dosta godina unazad stavljaju konektore sa prednje strane što nekada deluje rogobatno, nekada ne. Konektor od napred meni lično deluje nakazno. Sa strane mi je ok. Da imam malo više mesta nazad a dovoljno daleko od trafoa, ne bih ni mislio ništa drugačije nego da smestim utičnice nazad. Pošto sam napravio rešenje koje bukvalno čini konektore nevidljivima kada uređaj nije spojen, onda harmonija samog oblika nije narušena. Ostajem pri rešenju sa konektorima sa strane. Kratki kablovi, nema obilaženja, mimoilaženja, super je ovako :) No hard feelings... :air_kiss:post-13-069134600 1286738376_thumb.jpgSa dodatkom onih pet milimetara za lemljenje izvoda, ostaje mi dva i po milimetra da savijem žicu i obiđem bakarni vod napajanja...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

А што бар мало не продужиш кутију, за толико повећаш и висину ако баш мора да буде "Коцка"?!

Ako sada promenim dimenzije, dođe mi skoro kao da sve radim ispočetka. Vremenom ćeš, ako nastaviš da radiš sa SW, da pokušaš a posle se i "navučeš" na izradu novih delova "u kontekstu" što zapravo znači da kreiraš prvo jedan ili dva dela koji su definisani veličinom i oblikom a sve ostalo uklapaš unutar gabarita i definicija tj ograničenja koja si sebi zacrtao izradom prvog ili prva dva tri dela. Dakle, kreiranje novih delova u kontekstu je kreiranje podsklopova unutar "Assembly" moda. I ne samo to. Možeš bilo kada, bilo koji deo da modifikuješ i prerađuješ, bušiš, sečeš i savijaš unutar okruženja koji čine ostali delovi. Samo treba paziti gde sebi tj novim delovima ili detaljima postavljaš referentne tačke. Ako ih osloniš na neki deo koji ćeš posle menjati po nekoj od dimenzija, a na tom delu se nađe neka referentna mera ili deo, crtež rupe, onda se i to pomera u kontekstu. Dakle, može, može mnogo da olakša kreiranje novih delova, ali ima i svoja ograničenja u slobodi modifikacije... To inače kažu, i jeste prvo pravilo dizajna i inžinjeringa: "Inžinjer/dizajner može da promeni bilo šta, ali nikada ne može da promeni samo jednu stvar"Inače, to se zove "top down modeling" ako ćeš da tražiš po internetu... :Viannen_loungelizard:http://www.solidworks.com/pages/OnlineTour/demos/assemdes/top_down/top_down.html
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Smislio sam i prednju ploču. Sutra ćemo biti malo pametniji što se tiče dostupnosti materijala, a neke detalje ćemo prepustiti na obradu našem cenjenom CNC-Guruu, Leonardu :) Kada dobijem podatak o dostupnom materijalu i dimenzijama, onda ćemo adekvatno doraditi model. Trenutačno računam na 4mm aluminijum sa prorezom za staklo ispred lampi i ispred toga, inox ploču koja će prekriti aluminijum i spoj stakla i aluminijuma, dakle, pokriti procep, pošto ga malo mora biti, ne očekujem da može staklar da iseče toliko precizno tako mali komad stakla... Sada sledi definisanje dizajna za otvore za hlađenje na poklopcu. Imam nekoliko ideja, a ni jedna od njih nije niz običnih okruglih rupa niti niz "slot" rupa... Moram da uradim nešto neuobičajeno... :Viannen_loungelizard:post-13-057755800 1286815862_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Smislio sam i prednju ploču. Sutra ćemo biti malo pametniji što se tiče dostupnosti materijala, a neke detalje ćemo prepustiti na obradu našem cenjenom CNC-Guruu, Leonardu :) Kada dobijem podatak o dostupnom materijalu i dimenzijama, onda ćemo adekvatno doraditi model. Trenutačno računam na 4mm aluminijum sa prorezom za staklo ispred lampi i ispred toga, inox ploču koja će prekriti aluminijum i spoj stakla i aluminijuma, dakle, pokriti procep, pošto ga malo mora biti, ne očekujem da može staklar da iseče toliko precizno tako mali komad stakla... Sada sledi definisanje dizajna za otvore za hlađenje na poklopcu. Imam nekoliko ideja, a ni jedna od njih nije niz običnih okruglih rupa niti niz "slot" rupa... Moram da uradim nešto neuobičajeno... :Viannen_loungelizard:post-13-057755800 1286815862_thumb.jpg

Imam osecaj da ce biti odlicno. Stein, sta mislis na ovakve rupe? http://benchmarkreviews.com/images/reviews/cases/RC-692-KKN2/CM690-II_Advanced_Case_Side_Panel.jpg nesto tipa sace... :connie_nutzo:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Imam osecaj da ce biti odlicno. Stein, sta mislis na ovakve rupe? http://benchmarkreviews.com/images/reviews/cases/RC-692-KKN2/CM690-II_Advanced_Case_Side_Panel.jpg nesto tipa sace... :connie_nutzo:

Već viđeno... :)Planiram nešto manje često viđeno...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...