Jump to content

Quad Gastronomique


stein

Preporučeni Komentari

  • Odgovora 495
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Zamisli, navigacija ima tvoju ulicu na spisku :respect:

Jaka fora, Google ima sliku naše kuće na internetu :)http://www.diyaudio.rs/topic/2757-member-map/page__view__findpost__p__55118Latitude: 46.139717973426855Longitude: 19.674016535282135Otprilike tačno tu mi stolica... :Viannen_loungelizard:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Dobio sam (još u petak, no stalno nešto zaboravljam) okvirnu cifru za kutiju u kockastoj konfiguraciji. Nije rađena kalkulacija u paru/cent, ali okvirno, a u zavisnosti od materijala od kojeg se kutija radi, cena može da varira od nekih 5500 do najviše nekih 7000 dinara, sav materijal uračunat. Razlika u ceni nastaje u zavisnosti od vrste lima koji se koristi, cena rezanja po jedinici/komadu je ista, cena raste sa povećanjem broja elemenata od inoxa. Moram da napomenem i to da sam Al ploču koja je na kutiji radio kod maestro Leonarda i nije u ceni. Ako bi se recimo pravila kutija sa Al ili drvenom prednjom pločom, bez inox komada, cena bi bila malo niža. U slučaju da nekome zatreba nešto drugačija izvedba zbog drugih gabarita konektora za napajanje, hladnjaka, drugačije pozicioniranje rupa itd, to ću rado da odradim kao izmenu gratis. Dakle, ne bi promenilo cenu rezanja+savijanja. Kod moje kutije je došlo do neke greške kod rezanja slova "e" u Cube i napravljena su dva komada, oba sa greškom. Ja to ne smatram za problem jer će biti iza stakla i neće biti napadno, ali bih u svakom slučaju eventualni text sa prednje strane pokušao da izvedem na neki drugi način. Dakle, nije mnogo za ekskluzivu, ali nije ni jeftino.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

cena može da varira od nekih 5500 do najviše nekih 7000 dinara, sav materijal uračunat.

Kako to dodje, 55 - 70 EUR?

Dakle, nije mnogo za ekskluzivu, ali nije ni jeftino.

Slazem se - josh samo da smislim shta da smestimo unutra.P.S. HiFi2000 3U 300mm mi dodje 190 EUR posle transporta, carine i poreza, ali shta chesh... K-1000 trazi F1.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kako to dodje, 55 - 70 EUR?

Malo manje. Kurs je recimo oko 105RSD za 1€, dakle 52-66€, grubo.

Slazem se - josh samo da smislim shta da smestimo unutra.P.S. HiFi2000 3U 300mm mi dodje 190 EUR posle transporta, carine i poreza, ali shta chesh... K-1000 trazi F1.

Rekoh već, može da se uradi prerada, ali mi za to trebaju gabariti/dimenzije elemenata koji treba da se ugrade. Pretpostavljam da je jasno da je jeftinija verzija od crnog lima koji treba tretirati nekom bojom ili plastificirati, a skuplja varijanta bi bila od inoxa koja ne zahteva boju ili antikorozivnu zaštitu. Sve zajedno, skuplja varijanta ispada nešto jeftinija, jeftinija varijanta daje mnogo veći broj mogućnosti za krajnji izgled...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

UUUUUUUUU...   :eek: Ubave škatule   :clap:

Kako je krenulo, mogli bi mi napraviti neku "standardnu" izvedbu koja će većini da bude dobra za većinu projekata, pa da napravimo neki "group buy"... Mislim da mesta ima sasvim dovoljno za mnogo raznih rešenja, integrisane izvedbe, sa manjim filtarskim kondovima ima više nego dosta mesta za ceo dvored RCA konektora ili XLR-a... Na mesto lampi može da se ubaci jedan veliki ili dva manja analogna VU metra ili neki sa nizom LED... Svašta mi pada na pamet... :bathroom:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...