Jump to content

Quad Gastronomique


stein

Preporučeni Komentari

A ovako nekako na poklopcu. Mislim da sam završio sa kutijom do onog dela kada će se još definisati nogice i način pričvršćivanja i pozicije. Nisam skroz siguran kakve će biti nogice, opasno se mislim da iskoristim 4 komada koje imam od kutije od Philipsovog CD plejera koji je ispražnjen... :Viannen_loungelizard:post-13-079984300 1286896770_thumb.jpgSada sledi finalna provera svakog od delova unutar kutije, eventualno dodavanje nekog radiusa (laser baš ne voli oštre ćoškove, isto kao ni glodalica), poneka rupica za pozicioniranje ili kroz koju će se komadi zavarivati unutar kutije i tako...Sledeće slike bi trebalo da budu rađene foto aparatom. Ako nekome treba neki deo dokumentacije a vezano za ovo rešenje, neka mi se javi pa ću okačiti pdf fajlove ovde... :hi:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 495
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Oprezno... Samo si na korak od ovoga:

Postavljena slika

:)

Postavljena slika

Postavljena slika

ili...

Postavljena slika

jednako su dobra rešenja...

Svako je izvodljivo na limu a i omogućava fin protok vazduha. Još uvek nisam 100% siguran kako će da se uradi. Ima milion načina, a samo jedan poklopac samo jedne kutije... :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Još uvek nisam 100% siguran kako će da se uradi. Ima milion načina, a samo jedan poklopac samo jedne kutije... :)

Ја бих се распитао код POTENS POŽEGA.Раде разне перверзије што се тиче перфорација.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ја бих се распитао код POTENS POŽEGA.Раде разне перверзије што се тиче перфорација.

Znam ja to, ali mi se ne mili da plaćam ono što mogu besplatno, tačnije, kao odrađivanje usluge za uslugu... Kod lasera ima jedna prednost, šta god da nacrtam, ne mora se praviti alat za lupanje i nema površinske deformacije materijala. U mom slučaju, biće gotovo isti ili sledeći dan kada predam dokumentaciju. Za sve druge, ova preporuka za Potens stoji kao korisna informacija. Kod mene se sve lomi na tome šta da nacrtam i posle je već svejedno...Pošto je sajt na drugoj strani rezultata Googla, evo linka za ponudu perforacije... http://www.potensperforacija.co.rs/index.php?option=com_content&view=article&id=6:perforacija&catid=2:perforacija&Itemid=18
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Јел ти неко реко да си срећан човек?

Naravno. Sreća je počela kada sam uspeo vlasniku lasera da u život vratim stari CCCP kofer-gramofon (došao kao - "ona je emotivno vezana", grize mi uši, ajd, kumim te ko Boga, pomagaj i spašavaj, treba da se popravi...) i čekam pravi trenutak da ovu uslugu "naplatim"... Njega ne košta ništa ekstra, malo materijala i pet minuta posla koji svakako neće on raditi (zato ima zaposlenike, jel) i svima super... Jedino sam se ja napatio da sve iscrtam... :connie_nutzo:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ја вратио у живот пуно СССР уређаја па ништа.Шта ти је живот,неком мајка,неком маћеха :buehehe:

Ovaj je, siroma, godinama, eonima, tavorio u nekom garažno-smetlišnom ćumezu, i onda se gospođa, 40 godina nakon što je davno zaboravljen, setila da je emotivno vezana... Elem, jedna od stvari (skoro pa zaboravih) koje nije tako lako izvesti pančericom (punch-press) a laserom isto kao i bilo šta drugo, isecanje teksta :) Dvoumim se između Tube-Cube ili samo Cube...post-13-018223600 1286910765_thumb.jpg
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Eto tako... Ja bih sada prepustio kolezi cevnom guru-u da pusti svoje intelektualne kapacitete u rad i formira šemu po kojoj će se izvesti cevni stepen sa 12BH7A. Ostalo je već sklopljeno i radi, a ja, sutra još jednom prekontrolišem crteže, rupe i otvore i šaljem na rezanje. Taman bi moglo da bude izrezano do vikenda... Potom sledi spajanje, zavarivanje gde treba, sačmarenje i plasifikacija, a potom ubacivanje elemenata pojačala i napajanja u kutiju. Onda ćemo ga tako slušati dok ne bude i cevni deo formulisan, pa...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

..................Elem, jedna od stvari (skoro pa zaboravih) koje nije tako lako izvesti pančericom (punch-press) a laserom isto kao i bilo šta drugo, isecanje teksta :) Dvoumim se između Tube-Cube ili samo Cube...post-13-018223600 1286910765_thumb.jpg

Boob cube :buehehe:post-117-053171700 1286912226_thumb.jpgInače, odlično izgleda Stein :clapping:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

А чему то служи сем што не ради?Покушах да упратим целу тему и осим ситнице да правиш неки хибрид нисам више ништа разумео.-Колико појачање треба да да цевни степен-шта га чега на излазу-какве трафое имаш(параметри)-ради се о интегралцу или снагашу :confused1:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

...Шта ти је живот,неком мајка,неком маћеха :buehehe:

E, urek'o si me! :frusty:Danas sam sreo kolezi sas laser i ptam kad može da mu dostavim fajlove... Bemtiboš (Bosch), nešto rade za njih i naredne dve nedelje imam slobodno i od same pomisli da se priđe laseru ili savijačici... :blackeye: Dakle, ostajemo još dve nedelje u reonu maštarija... :(
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

А чему то служи сем што не ради?Покушах да упратим целу тему и осим ситнице да правиш неки хибрид нисам више ништа разумео.-Колико појачање треба да да цевни степен-шта га чега на излазу-какве трафое имаш(параметри)-ради се о интегралцу или снагашу :confused1:

Previše pitanja za moj malecni mozak... :buehehe:Elem, reč je o Quad 405 repliciranju, "A'la Gastronimique"... To je kod Francuza normalna stvar da kis'o kupus ili paprikaš od papaka prepakuju u neki plitak tanjir, razbacaju sastojke i prekrste ga u nešto što oni posle zovu gastronomskim užitkom. E, ovo je otprilike tako nešto. Pošto imam elektrostatike, a F5 sam terao u kliping, para tek tu i tamo, onda sam odlučio da spojim jeftino i praktično. Quad 405 + ESL-i su odlična kombinacija. Moje gastronomsko dodavanje elemenata se svodi na značajno pojačanu napajačku sekciju u odnosu na original, tako da ću ja da teram pojačalo sa 500VA trafoom i 4x22.000uF (namesto nekih cca 250VA + 2x10.000uF) a put audio signala koji kod originala ide kroz OP koji ga obradi, prosledi i istovremeno radi korekciju greške sa izlazne tačke, u mojoj izvedbi signal neće provoditi kroz OP, nego kroz 12BH7A koja je drajverska cev i u prošlosti sam je dosta koristio sa odličnim rezultatima. Za ovaj posao je bolja od ECC81, ECC82 ili ECC83 i mnogih drugih, da ih sad ne nabrajam. Cevni stepen je što se topologije tiče i za mene tajna, napajaće se sa 80VA trafoa, a svi ostali detalji će biti dostupni javnosti tokom realizacije projekta. Suštinski, moglo bi da bude i integrisano a i izlazno pojačalo, jer ako se cevni stepen podesi da ima osetljivost kao i originalni deo sa OP, onda može da se tera sa bilo čega za punu snagu. Ja ću imati samo dva para ulaza, jedan za direktni originalni Quad i jedan par za sistem kao hibrid. Tek fore radi... Veoma je verovatno da će ispred da se nađe i specijalna aktivna skretnica koja je već iskonstruisana, Sipi mi je obezbedio delove, moje je samo da zalegnem i polemim i skutijam...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...