Jump to content

Quad Gastronomique


stein

Preporučeni Komentari

  • Odgovora 495
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

 Evo ga sa staklom...post-13-016487300 1286563727_thumb.jpg

Са стаклом или без  :good2:.Спремам се за Сегедин и морам да свратим да посетим школу за СВ, а уједно да видимо ко је бржи 1 : 1 у Твинго драгу  :sarcastic_hand:.

id u ocin za kuj ga pravis - za gledenje il za slusanje ?

Немој да ми дираш Роберта, имаћеш посла са мојим двојником  :girl_devil:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

a turi caka iznutra ;jedino mi se mene ne svidzi sto ce input signal da oda skroz do ceve , pa onda skroz od ceve do main pcbsku daj bitno da se vidu cevestrpaj ig nazad odmak do main pcbs , i napravi caka on topkuj ce da gleda neka prodzedzi do ampa i pokrivi siju

Do ceve će lako, planiram da ulaze uradim najbliže moguće cevama, a od ceva ima malo do izlaza, cela kutija iznutra nije dublja nego 22cm... tako nekako. Sa nekih par volti nivoa signala na izlazu ceve, tu nema šta da se pokupi đubreta, posebno što će signal da ide oklopljen, uz to velik, pregradom odvojen od svih AC rasipanja... Imam još jednu varijantu, ali prvo ovu, pa od toga ide druga opcija na preradu... Dakle, prvo pravim skelet koji sve drži kako valja, a finale će se moći još filozofirati... Mora da mi bude i lepo :)
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Са стаклом или без  :good2:.Спремам се за Сегедин и морам да свратим да посетим школу за СВ, а уједно да видимо ко је бржи 1 : 1 у Твинго драгу  :sarcastic_hand:.Немој да ми дираш Роберта, имаћеш посла са мојим двојником  :girl_devil:

Najavi se. Sutra radim a u nedelju je hephaj-dečiji rođendan (čitaj: jurnjava)
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Sipi, evo

To - dvotaktni je zakon, turice mu Obika i sulundar ! :good2:

u inat dezurnim nadzakbabama , ...

E, to je znak da je vreme za svastike ! :D

...prvo sam je polomio, a u narednom pokušaju da odvalim preostalu plastiku, odvalio sam boju sa karoserije...

Jesam rek'o da je sklon nasilju ! :buehehe:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Za danas sam završio. Prva faza je gotova, nisam preterano zadovoljan, ali imam još nekih rešenja o kojima ću kada budem imao vremena. Sada je vreme za spavanje, sutra se rano ustaje i ide se na posao...post-13-063938700 1286569538_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

eto = kratak put od trabanta do 'Obikine kockeja inace resoh da cu zvucnjake za dnevni boravci oblepiti istom fancy tapetom kojom su oblozeni zidovi zence prezadovoljno predlogom

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

a da ta kocka bude stvarno samo kocka - bez hladnjaka napolju ?

Sve se može, jedino je pitanje smeštaja i gabarita. Trenutačno je kutija več za nijansu ispala iz proporcije u odnosu širina-dubina (malo je dublje) a visinu isto nisam fiksirao nego je određena kao zbir visine elemenata i visine prostora između... Pogledaću šta se može... Kad stignem kući...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Da vidis, ovo nije lose, svidja mi se - cista forma, tek pendzer s flasicama i 'ladnjak pokazuju sta je :ok:

Imam samo jedan problem, a to je kako spojiti ivice sa prednje strane... zavarivanje će dovesti do diskoloracije inoxa a samo savijen i preklopljen lim nikada neće idealno da legne, potom, voleo bih da se šarafi ne vide... muka... :scratch_head:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

A šta misliš o lepljenju nekim sredstvom na bazi epoxida, ako je u pitanju trajan spoj ?

Problem je u ivici (edge) i sastavu iste... Kada se pogleda segment od četiri površine gde su spojene stranice sa poklopcem, ima savijanje tj radius po ivici koja ide na relaciji napred-nazad, i radius po prednjoj gornjoj ivici, levo-desno, međutim, spoj leva i desna stranica sa prednjom pločom nikako neće biti radius, osim ako se spoji stapanjem, tj zavarom delova. Onda mora da se desi neumitno, diskoloracija i veoma izvesno, deformacija koja se mora mehanički obraditi (brušenje, poliranje...) a to nikada ne ispadne lepo, i uvek ostaje trag na limovima reda debljine kao što je ovde slučaj (1mm)Ostaje opcija da se prednja ploča spoji naknadno, kao na većini klasičnih izvedbi, ali mi onda sleduju šarafi koji će se videti, osim u slučaju koji mi je CNC Guru predložio, ali proverom sam došao do saznanja da to ne mogu ovde da izvedem...Evo kako izgleda detalj spoja prednje ploče i stranice u krupnom planu. Postoji zazor koji se nalazi sa boka a proteže se od vrha do dna kutije. Lepljenje nije opcija. Saviti ga da se idealno poklope površine je isto tako moguće, ali nerealno za očekivati bez ozbiljne deformacije dela u gornjem ćošku, taman da bode oči... :frusty:post-13-041048000 1286625055_thumb.jpgProbaću, ako stignem danas, da izmajmunišem verziju gde su i hladnjaci unutar kutije i da poklopac nekako rešim kako se to i inače rešava a da probam prednju ploču da skrojim da bude za nijansu "jača" od ostatka kutije. Moraću onda da proverim da li Leonardo može da mi nađe komad aluminijuma reda veličine 25x25cm (otprilike) i recimo, jedno 3 do 5mm debljine... Ili da jednostavno uzmem onu moju dasku od višnje i isečem na meru, obradim, lakiram i gotovo :)
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Evo, uspeo sam da strpam sve u kutiju 25x25x25 cm, čak i hladnjaci su stali unutra. Ništa nije precizno fiksirano u prostoru, ali je blizu konačne pozicije. Sada bi trebalo osmisliti nekoliko komada lima da se sve to i namontira na čvrst oslonac, potom, da se izbuše sve rupe za sklapanje, ventilaciju...post-13-005622700 1286636121_thumb.jpgpost-13-065148700 1286636129_thumb.jpgpost-13-067949400 1286636139_thumb.jpgpost-13-041984600 1286636155_thumb.jpgDodao bih, ovako se lampe i pojačala (izlazni stepen) nalaze veoma blizu, malo je gusto iza hladnjaka, ali pošto se pojačalo po navici ne greje previše, ne očekujem da će industrijski kondenzatori prerano izdahnuti. Sa donje strane i na poklopcu će svakako biti obilato prozračno, jedino moram da izmislim dobar način da postavim sve konektore, pogotovo ulazne RCA konektore pošto će verovatno biti unutar kutije, dakle, mora biti izuzetno čvrsto i na poklopcu mora da bude rupa dovoljno velika da se postavi bilo kakav masivni konektor u rupu. Srećom, imam baš takve masivne konektore pa će to biti lako smeriti i odrediti veličinu otvora...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Steine, dobro je ovako. Oko grejanja - obzirom da si F5 naterivao u kliping a nisi bio zadovoljan nivoom zvucnog pritiska, verovatno ce se na tim nivoima snage amp malo vise grejati nego sto predvidjas. Nista zato, bice kao sto kazes, dovoljno luftiguzno - jedino gledaj da ipak turis parce neke termoizolacije (koja je bolji izolator od prosecno vlaznog vazduha - stirodur na primer) izmedju 'ladnjaka i elektrolita u napajanju.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Steine, dobro je ovako. Oko grejanja - obzirom da si F5 naterivao u kliping a nisi bio zadovoljan nivoom zvucnog pritiska, verovatno ce se na tim nivoima snage amp malo vise grejati nego sto predvidjas. Nista zato, bice kao sto kazes, dovoljno luftiguzno - jedino gledaj da ipak turis parce neke termoizolacije (koja je bolji izolator od prosecno vlaznog vazduha - stirodur na primer) izmedju 'ladnjaka i elektrolita u napajanju.

Ja sam, da budem iskren, mislio da postavim vertikalnu ploču između hladnjaka i elektrolita sa odstojnikom, isti fazon koji se koristi na izduvnim granama motocikala i mopeda. Na površini lonca je vrelo da skida kožu s nogu, deset milimetara dalje, noga oseti samo mlakost. Na ploču bih pričvrstio s jedne strane elektrolite, sa druge strane na odstojnike, tanak alu lim koji bi služio kao izolator. Mislim da je to dovoljno jednostavno, jeftino i efikasno rešenje za potencijalni problem. Sada ću krenuti u postepeno precizno definisanje pozicija elemenata. Prvo moram da postavim pozicije konektora za napajanje i izlaze za zvučnike, potom mogu da postavim trafoe na adekvatne razmake, onda sledi napajanje i noseća konstrukcija za hladnjake, a lampe svakako imaju dovoljno mesta tamo gde se nalaze, samo se svodi na najjednostavniji način da se sve smesti.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Napravio sam model kombo prekidača sa utičnicom i nosačem osigurača. Sa unutrašnje strane ima više nego dovoljno mesta da se sprovede ožičenje ka trafoima, a da i trafoi ostano bliže zadnjoj strani.Bude li kome trebalo ovakvih delova u formi 3D modela, sada zna gde ima :)post-13-010154800 1286643598_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...