Jump to content

Udrobljena automobilska tema.


chakija

Preporučeni Komentari

tu cenu placas a porez ti se odbija tek kasnije. Znaci kada vozilo izlazi iz EU uzima se dokument da je izaslo sa teritorije, i onda saljes faksom ili nekim drugim putem dileru i naravno vraca taj porez.

bas naprotiv, trudim se da gledam private sellers, nekako mi najvise ulivaju poverenje. naravno i u ovom slucaju da ne budu neki talibani.

service history pod obavezno...

videcu kako cu da prodjem...avanturica je zagarantovana ako nista drugo :D

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Hint.

Moj komsija nasao na internetu auto koji mu se svidja po dobroj ceni u Dojcland. Pozvao coveka  i dogovorili se da dotera auto na Frankfurtski aerodrom.( Na srecu lokacija auta je bila blizu ).

Avio karta Nis Podgorica Frankfurt ( 10:00 si u Frankfurtu) kosta 176E.

Na parkingu  aerodroma pogledao auto( prethodno dobio detaljne slike), sve se dogovorili, kod notara sredili papire i dovezo se. Ne znam sta je uradio sa retur kartom , dal mu Montenegroairlines refundirao deo para.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

tu cenu placas a porez ti se odbija tek kasnije. Znaci kada vozilo izlazi iz EU uzima se dokument da je izaslo sa teritorije, i onda saljes faksom ili nekim drugim putem dileru i naravno vraca taj porez.

bas naprotiv, trudim se da gledam private sellers, nekako mi najvise ulivaju poverenje. naravno i u ovom slucaju da ne budu neki talibani.

service history pod obavezno...

videcu kako cu da prodjem...avanturica je zagarantovana ako nista drugo :D

 

Želim ti svu sreću :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ako se vec kupuje polovan auto, ja sam pre za "kupljen u srbiji, prvi vlasnik" nego za ne znam kakav iz eu.

mozda je cak najbolja kupovina poolvnjaka kod ovlascenih autodilera ali onih koji su u sistemu staro za novo. garantovana kilometraza, godinu dana garancija na auto, njihova servisna knjiga...sta ces vise.

meni je tako u grandu izmakao za dlaku jedan focus 1.6 benzinac 2010. za 8000e

bila je prilika i za fusion dizelas, ali sam tada vec doneo odluku da idem samo na nove automobile pa sam odustao

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Plan je da se ide tamo, tako da ce sve na licu mesta da se vidi. Iskreno nemam prijatelje koji su dobri u takvim procenama za polovna vozila a i jos da zive u Nemacku. Znaci mozes da zamislis sta me sve ocekuje :)

Vise je da prodjes dobro u kupovini i naravno da se ne sanja puno. Ovo drugo i moze da prodje, cvrsto sam na zemlji,...

Planiram nekog Passata ili Audi da uzmem,...otprilike 2004 godiste.

najbolje da kupis auto od nekog penzionera koji ga je cuvao i lickao i malo vozio, dalje, treba da gledas da auto nije iz brdovitog podrucja gde sole, onda treba da ima uredan Brief sa svakim servisom upisanim i naravno najbolje bi bilo da je i prvi vlasnik, iako je to sad vec izvoljevanje... u koje mesto ides? imam u Schwarzwaldu poznanike koji dovoze auta pa se i razumeju :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

najbolje da kupis auto od nekog penzionera koji ga je cuvao i lickao i malo vozio, dalje, treba da gledas da auto nije iz brdovitog podrucja gde sole, onda treba da ima uredan Brief sa svakim servisom upisanim i naravno najbolje bi bilo da je i prvi vlasnik, iako je to sad vec izvoljevanje... u koje mesto ides? imam u Schwarzwaldu poznanike koji dovoze auta pa se i razumeju :)

Ili penzionerke.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Jedina olaksavajuca okolnost je da imam kuma koji zivi blizu Minhena, ali to nece da me zaustavi da idem gde ja hocu.

Bese ona klinika Svarcvald :)

Ma naravno, kada u mobile.de stavim sve opcije koje mene interesuju, ne izadje puno automobila...dobro je i na tom sajtu sto daju takve informacije jeli ili nije 1 hand...

Imam neku nfo da su na severu jeftiniji automobili nego u tim krajevima, narocito Bavarska, koja je vise turisticko mesto...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Probaj sajt http://www.ooyyo.com/

Razmisli o kupovini u Bugarskoj. Ima ljudi koji ce ti dovesti auto po istoj ceni koja je na sajtu. Sa svim papirima za carinjenje. Dobijaju proviziju od placa a i znaju fore sa carinom. Ako sam ides platices bar 200E vise. (odlazak, rucak, papiri, harac bugarskim carinicima "a bratko novata kolata karas. Ajd da castis...")

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Samo da Vam kažem da ste zlotvori... Ubediste me za CT i odo' ja na isti za sat i po... Drž'te mi palčeve...

I?Ima li išta? Gdje si radio? Prvi dojmovi? Flashanje novog softwarea ili pigyback? Žiiiiiii-leeeee!? U isčekivanju smo!

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

I?Ima li išta? Gdje si radio? Prvi dojmovi? Flashanje novog softwarea ili pigyback? Žiiiiiii-leeeee!? U isčekivanju smo!

http://www.turbotoys.rs/

Ima, ide...

Nema svinj(i)ca, nema leđa, direct-no...

O dojmovima za ned(j)elju dana, najmanje, k'o i za HiFi... HiFi slušam svaki dan po 10+ sati a vozim samo (po)malo u toku dana...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

http://www.turbotoys.rs/

Ima, ide...

Nema svinj(i)ca, nema leđa, direct-no...

O dojmovima za ned(j)elju dana, najmanje, k'o i za HiFi... HiFi slušam svaki dan po 10+ sati a vozim samo (po)malo u toku dana...

 

OK!Ako je sve napravljeno kako treba mora ići osjetno bolje, uz pažljivu desnu nogu trošiti nešto manje, a ako se koristi novostvorena snaga trošit će i nešto više.

Što se trajnosti tiće, korektno urađena mapa je sigurna stvar. Moja je na autu oko 40 000 km, prijatelj ju ima oko 210 000, a znam za jednog čovjeka (poznanik prijateljevog poznanika) koji je također ima preko 200 000 u svom autu.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

OK!Ako je sve napravljeno kako treba mora ići osjetno bolje, uz pažljivu desnu nogu trošiti nešto manje, a ako se koristi novostvorena snaga trošit će i nešto više.

Što se trajnosti tiće, korektno urađena mapa je sigurna stvar. Moja je na autu oko 40 000 km, prijatelj ju ima oko 210 000, a znam za jednog čovjeka (poznanik prijateljevog poznanika) koji je također ima preko 200 000 u svom autu.

Mladić koji je radio je sa svojom Zafira (isti motor kao moj) prešao već 50Kkm sa 145KS...

Ponavljam: meni je naum bio samo da imam reserve snage za preticanja i slična stanja...

Mislim da se punjač ranije „otvara“ i da je nestao/smanjio_se jet-lag... Snaga je na raspolaganju na manjem broju obrtaja... Meni to odgovara jer sam ja najčešće tu, ispod 2500...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...