Jump to content

Udrobljena automobilska tema.


chakija

Preporučeni Komentari

Posle Fiata, bio sam u iskusenju da kupim Alfu. 156 ticu tacnije. Ubedjivao me majstor ko brata, da ne kupim. Ali iskreno, jedina dva auta u kome sam stvarno osecao voznju, Alfa i Bmw. 

S'druge strane, Toyota i Volvo, super auti, ali osecaj u voznji, kao pod anestezijom :risitas:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ono sto mi se kod Alfe oduvek svidjalo je `Twin spark` sistem sa po dve svecice po svakom cilindru, sto rezultira sa +10% povecanja snage motora , ali i ima jako lep neprevazidjen Italijanski dizajn oblika karoserije, ...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 8 časa, zerowaf reče

Vlasnik Alfe nije musterija svom mehanicaru....on mu je sponzor! :D 

Ma nisu ni Alfe tako lose. Znam za nekoliko koje su presle oho-ho kilometara - preko pola milje.
Kvarovi nista veci ili ucestaliji nego sto znam za neke ljude da ih imaju na VAG grupi.

Samo održavanje ;) ! 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Sto se tice elektroautomobila, vremena na Nirburgringu:

Rimac Nevera 2000ks, 2000000 evra, 7:04

Porse 911 GT3 RS 525ks, 300000 evra  6:48

Radio sam dosta na jednoj Alfi 147 SP koja je vozena u nasem sampionatu na krugu i Twin spark sluzi samo tome da se da vise para kad se menjaju svecice

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 2 minuta, black coffe reče

I to je marketing ;) ... 

ako jedno zrno ima cc0,1 g , za 1kg kave potrebno ih je 10 000 ? , e sad ajmo zamisliti koliko je potrebno cibetki da bi popapale , pa pokakale kave koja je pod tim brandom na tržištu ? , pa još "samoupravljači" koji će ju pronaći di su ju pokakale ? , da čak imaju i farme mission imposible ;)  :) 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 5 minuta, NenadNR reče

Sto se tice elektroautomobila, vremena na Nirburgringu:

Rimac Nevera 2000ks, 2000000 evra, 7:04

Porse 911 GT3 RS 525ks, 300000 evra  6:48

Radio sam dosta na jednoj Alfi 147 SP koja je vozena u nasem sampionatu na krugu i Twin spark sluzi samo tome da se da vise para kad se menjaju svecice

Busso ;) , sto se tiče Nevere ima nešto i u kilaži , al i u konceptu i namjeni auta ;) ? , Nevera je "za čiji je veči" :) 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

On 27. 3. 2024. at 16:28, shonne reče

Vala bas 😁

Ali negde skoro citao za tu Corolla,...nemci proglasili za najbolji auto 🤔🤗

Tačno

Čitao sam još odavno, ima 20 godina u nekom auto časopisu, da je u USA Honda Civic proizvodnje 90-95 godište tako nešto, proglašen za najrentabilniji auto svih vremena. Najmanje je trošio, i veoma retko se kvario, a delovi su bili jeftiniji u odnosu na svu ostalu konkurenciju.

Inače trenutno najprodavaniji brend u USA je Toyota...

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 6 časa, black coffe reče

Samo održavanje ;) ! 

I ovo je tačno...

Može Mečka ili Audi da budu koliko hoćeš kvalitetni, ako se ne održavaju i oni će zakazati - primera je mnogo, ali o tome se uglavnom ćuti, sramota jer je Nemac to...

Alfe voze mahom mlađi ljudi, željni brže vožnje i adrenalina, a oni baš i nemaju novaca za održavanje :D

I onda Alfu bije loš glas, a realnost je malo drugačija, pogotovu od kada ih je preuzela Fiat grupacija.

Kvalitet je mnogo poboljšan, a na žalost busso motori su ugašeni i ubačen Fiatov J T D u Alfu brate pa ima li većeg jeresa :(

Kvalitetan motor mnogo nema šta, ali brate J T D u Alfu pa kakva jeres brale  :crying:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Zastava - čak i ako je toliko dugo samo stajala u garaži - auspuh morao da uhvati koroziju eeee :D :D

Inače, sigurno će neko iskeširati za ovo, izuzetan primerak...

BTW pokojni tetak istog takvog imao, ali ga je vozio, a bio bukvalno u sličnom stanju. Kupio ga bio novog u ono vreme od svoje šefovkse plate na kredit, kad se to moglo i kada je to tako bilo normalno. Sentimetalnost ili šta već, tek par godina pre nego što će nas napustiti, pokazivao mi ga je u garaži, a ja pošteno balavio. Prešao nekih 100k sa njime, a stanje fabričko maltene.

Nisam dugo bio na tu stranu iskreno, pa ne znam šta je sestra uradila sa njim, prodala verovatno, ili još čami u garaži, čeka nekog novog sentimentalca nadam se...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...