Jump to content

Iskra EZ1606


Zen Mod

Preporučeni Komentari

Samo se ti zezaj :character13: ozbiljno pazi da ne stavljas bilo sta steta bi bilo da Uprepastište dobro očuvane membrane...a umesto sto se zezas bolje bi ti bilo da ocistis onaj mali opiljak iz magnetnog procepatamo na nekoj od onih fotki :crazyrocker:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 44
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Bas dobra tema...imam i ja nesto malo fotki i poslacujer tada kad sam ja preradjivao drv nije bilo toliko digitalnih fotoaparata pa sam pozajmio za tu priliku... :character13:

sad sam se vratio - smrzo' sam se na ćošku cekajuci slike ...... :crazyrocker:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Magnet je toliko jak da ako je predmet ostar pocepace ti tu traku ko nista?WARNINGne se zezaj(ja sam koristio neku tessa impregniranu i to 2-3 sloja naravno da opiljci nisu prosli ali se ulegla u gap)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Iskre sam prvo slusao u konfiguraciji sa Lowther P6M (onaj prvi model alnico) kao visokotonacskretnica je prvo bila 6db/oct neka prirucna i nepravilana sa elementima koje sam imao pri ruci... :character13:Posle sam stavio 18db/oct isto neku bezveze koju sam sklepaoiskra je bila bez skretnice ali sa 2 LC networka za normalizaciju spl-a cisto za probu....Posle sam zamenio P6M sa Western Electric isto neki prvobitni model horn driveraalnico magnet jako je veliki, membrana je alu i ovi lenses kao roletnice jako dobro zvucekoristim ga isto u dipole modu jer sam otvorio zadnju stranua to je ustvari prednja strana kada se koristi sa hornomon radi posle 6KHz pa do negde 15-18KHz.I mnogo bolje radi nego P6M.Iskra pocinje da pada na 4.5KHz/0db i to 3db po oktavitako da vrlo solidno reprodukuje cak i ride cimbals ali potreban je ipak visoki zbog vise razloga...U U-frame kutiji modifikovana Iskra ide do 105-110Hz/0db pa pocinje naglo da pada.Tako je bas dosta solidan i jako cist ali bas zbog toga mislim da treba kopati i dubljeipak nedovoljno se oseca u telu a da bi se to postiglo potrebni su subovi.ja ove moje sa slike (linkwitz phoenih koncept, 4 x 12in po kanalu,nisam ni koristio ne stigoh da napravim skretnicu i ampove za to...)pa mi sluze tranutno samo kao stalci... :crazyrocker: . :good2:

post-96-12689129362_thumb.jpg

post-96-126891295434_thumb.jpg

post-96-126891297856_thumb.jpg

post-96-126891299961_thumb.jpg

post-2-126895590023_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ostavio sam i prostor koji se moze koristiti za blazi damping vesanja(Olosn je uradio to kod LC1 modela dodavanjem gumastog sundjera u 1 prsten vesanja...)imao sam dobra iskustva sa tim ranije kod modifikovanog (promenjeno samo vesanje)Goodmans-a Audiom SP-15, 15in double cone driver :character13: fotka iz kompresionog kabineta oko 150L(fotka je malo mutna ali nemam drugu)

post-96-126891378841_thumb.jpg

post-96-126891388088_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 1 month later...

zakljucah temu , dok ne zavrsim slikovanje :buehehe: dakle - kako je ZZZ prepravio svoje - samo slika fronta - courtesy by ZZZ

Ha setih se necega sto je bilo mnogo popularno pre mnogo godina - "Crven Ban" Ovo mu ime bas lepo pristaje.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ha setih se necega sto je bilo mnogo popularno pre mnogo godina - "Crven Ban" Ovo mu ime bas lepo pristaje.

Ugrhh, propade mi sala kada se slika ne ukljucuje u kvotiranju. Evo na sta sam mislio

post-118-127269076103_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...