Jump to content

Čime se zanimam... (ovih dana )


Impuls

Preporučeni Komentari

pre 7 minuta, Brijac reče

bolja kontrola, neje toliko lenjo

Ne mora velika membrana biti lenja - to zavisi od motora i ostalih specifikacija a sem toga da li ces vise manjih ili jedan veci... to je stvar licnog izbora, ja prefeririam jedan veci drajver ( ne mora niti treba da ide ispod 40-45 hZ, za to je subwoofer ). 

Stvar filozofije rekao bih.

Da dodam - kapiram ove moderne manje drajvere sa vecim hodom u br kutiji, rade oni odlicno, samo je moj izbor drugaciji.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

jedino ako je u pitanju Tannoy, nekulturno je imati manje od 3 velicine u kuci

ja sam jos uvek nekulturan (imam samo 2 velicine), kompenzujem brojem komada po velicini

idealno je posedovati i 15" i 12" i 10" ........... nek' ide zivot, i oni mali od 5" su dobri za kufinju, ako je manja

 

:Viannen_loungelizard:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, krca44 said:

Mene stvarno zanima makar u par reci kako rade ona McIntosh pojacala sa autotrafoima na izlazu.

Da ne racunam sajmove, evo samo o McIntosh-ima koje sam imao prilike videti/slusati na privatnim audio seansama

- MC 302 power amp

- MC 1201 mono blokovi

- MA 8000 integralni amp

Svi navedeni imaju autotrafoe. 

Kako rade u par reci ? Stabilno, mocan zvuk ( neko to zove "mastan" ). Ovaj integralac MA 8000 je malo remek delo i nije dzabe smesten u McIntosh Legacy seriju svih vremena. :)

Dalje se sve moze naci na njihovom sajtu. Ne bih dalje da ne reklamiram previse kao @Zen Mod Tannoy-e. :P

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 15 časa, Doktor reče

^
Nisu to ovi. Ovo je def. prva serija (1979).

Ovaj bass drajver je 13". U kompresiji. Gumeno vešanje.

Srednjetonac je kevlar u komori od betona.

Visokotonac - tekstilni, neuništiv.

Jedan kabinet ukupno = 50 kg, pa sad' ti vidi kako se to muški pravilo krajem 70' god. prošlog veka. :)

 

 

Jesu, to su ti zvučnici.

Jedino što sam mislio da su 15 cola tada, prije ihaj godina, kad nisam ni imao prilike vidjeti ništa te veličine.

Ali, skroz je svejedno je li frend imao baš takve ili ne. Ne mijenja to život nikome od nas.

Znam da je pričao kako je slinio za njima otkad ih je B&W prvi put predstavio (prijatelj je bio dosta stariji od mene) i da ih nije mogao propustiti kad su se odnekud pojavili u njegovoj blizini.

Budući da je bio kronično inficiran upgraditisom, kasnije mu je kroz kuću prošlo još svašta, od Wilsona, preko nekih velikih Avalona, Grifona, niti-ne-znam-imena do, na koncu Lokwood Tannoya.

 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 28 minuta, Zen Mod reče

u strahu su velike oci

 

:rofl:

 

A jes vala!

Ali sad sam se već privikao, pa ulazim k svojim Midi Kompenzatorima bez stolca u jednoj ruci i biča u drugoj.....ali se još uvijek ne bih usudio prići pravim Kompenzatorima. 🤣

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 12 minuta, Zen Mod reče

jedan je W

samo je on zavrijedio Kompenzatore



Ja ih ne bi mogao ni napraviti. Zapeo bih kod prvog okretanja kutija.
Ove moje s duplim stjenkama su oko 100 kg/kom.
Pravi kompenzatori bi onda bili bar 150 kg komad...ili vise! :D 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 37 minuta, Zen Mod reče

kad si mlad, mozes da ides na fazon mali a tehnicar

kad ostaris, nemas vise vremena da gubis vreme

 

:smesna:



Ma, da je inženjer, mali je! :rofl:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kad ih vec merimo...

Moj je 10" :D

NAkon 15" ica u OB, 10 izgleda mali... Ali ipak je neki tehnicar, ja sam zadovoljan.

Monarch/Monacor SPH250-TC u kompresiji od 60L. Sasvim lepo svira za normalnu (o)sobu.

8" je lepo... Za midrange :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   1 član

×
×
  • Kreiraj novo...