Jump to content

Čime se zanimam... (ovih dana )


Impuls

Preporučeni Komentari

Ninja imaš Hi end opremu za pripremu kave doma ! e sad usporedba sa hi fijem :) . Sve na "žgance" , znači analogno ? al to je samo malo truda ? ko kad mijenjaš ploču ? ! . Sviđa mi se rezmišljanje o mlincu bez dozatora jer svaki put melje svježe mljevenu kavu . Ekstrakcija je ko "mišji rep" tak mora bit sam je malo blijeda , no to more bit zbog zrna i prženja , a o ukusima ? :)To je "A" klasa i dobro zvuči i laka je za održavanje , užitak zagarantiran , sam veli istinu na svakoj snimci , ko i na svakom zrnu ? :) al ! :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ninja imaš Hi end opremu za pripremu kave doma ! e sad usporedba sa hi fijem :) . Sve na "žgance" , znači analogno ? al to je samo malo truda ? ko kad mijenjaš ploču ? ! . Sviđa mi se rezmišljanje o mlincu bez dozatora jer svaki put melje svježe mljevenu kavu . Ekstrakcija je ko "mišji rep" tak mora bit sam je malo blijeda , no to more bit zbog zrna i prženja , a o ukusima ? :)To je "A" klasa i dobro zvuči i laka je za održavanje , užitak zagarantiran , sam veli istinu na svakoj snimci , ko i na svakom zrnu ? :) al ! :)

 

Nije HiEnd ali je "solidna"   :ph34r: ... picim sa istom aparaturom vec evo 10godina, Expobar Leva i Macap M4 ... kafa uvijek frisko mljevena a zadnjih godina je Passalacqua Mekiko+ favorit sa 3% Robuste a ostalo Arabica :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Vjeruj mi , pusti priču o inim brandovima ! sve kaj valja u današnjem svijetu se bazira na ovoj grupi ? , a pusti kojekakve "marzzokije" itd koji preko neakovih "gurua" furaju svoju "priču" ? od Faemine grupe momentalno nema bolje !!!!!! a kaj god ko priča nastrojen je na "neku stranu" mogu obrazložit n onoj temi ?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Razumjemo se :)

 

... Expobar nema origi feamu nego neku standardnu verziju iste. Ja sam zadovoljan a evo i radi mi 10 godina.

Jjedini "problem" je curenje oko rucke ali to je vise do (nedostatka) odrzavanja... nisam jos nista od zaptivki promjenio a vrijeme je.

Otisla mi je i pumpa jednom ali to su sve potrosni dijelovi.

 

Svidja mi se nedostatak elektonike, cista mehanika i analogija :)

 

Macap je isto OK samo mu je mana sto se "grudva" kafa ali i njeg anisam posteno ocistio od kada sam ga kupio a ni one diskove za mljenje nisam (jos) mijenjao a mislim da jos mogu posto grubo proracunato ide 1kg/mjesecno x 10 godina = 120 kg ... mogu jos da traju dok ne budu tupi :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Razumjemo se :)

 

... Expobar nema origi feamu nego neku standardnu verziju iste. Ja sam zadovoljan a evo i radi mi 10 godina.

Jjedini "problem" je curenje oko rucke ali to je vise do (nedostatka) odrzavanja... nisam jos nista od zaptivki promjenio a vrijeme je. Ne beri brigu ! Kaljeni so za za bar ( noževi) za tonu kave , , a ove zaptivke bi trebao ne odma , al promijenit preventivmo da se ne potroše osovine u smislu "lokera" pa onda traži deblje gumice , pa poliraj itd ? Sam mi reci jel spojen na vodovod direktno il je na "nalijevanje " jel ima dva modela ! Nema ( ima ) razlike , al je ovaj model spojen na vodovod pouzdaniji ! . Tražio sam da se ne miješamo u priču "kafu mi ispeci" . al je nekam utekla ? NHF .

Otisla mi je i pumpa jednom ali to su sve potrosni dijelovi.

 

Svidja mi se nedostatak elektonike, cista mehanika i analogija :)

 

Macap je isto OK samo mu je mana sto se "grudva" kafa ali i njeg anisam posteno ocistio od kada sam ga kupio a ni one diskove za mljenje nisam (jos) mijenjao a mislim da jos mogu posto grubo proracunato ide 1kg/mjesecno x 10 godina = 120 kg ... mogu jos da traju dok ne budu tupi :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ma znam, imam cijeli paket sa zaptivkama ali sam lijen ko guster na suncu :) 

 

Ova je na nalijevanje. 

Moze se i prikljuciti na vodovod ali treba spojka a onda i filter pre toga .... ovako je jednostavnije a u kucnim uslovima je i mislim prakticnije.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Cekam Impulsa ili Steina da sa redovnom kamerom naprave koju sliku, ovo sa telefonom je kesa.

 

Cenim te izuzetno što si spreman da javno kažeš ono što nije tajna (većina onih koji imaju samo kameru na telefonu nikada ne bi priznala) ali mislim da nije toliko važno praviti dobre slike zvučnika koliko je bitno da uživaš u njima ;)

Elem, ako za vikend nemaš posebno komplikovanih planova, mogu da svratim da ih i uživo vidim :D

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Cenim te izuzetno što si spreman da javno kažeš ono što nije tajna (većina onih koji imaju samo kameru na telefonu nikada ne bi priznala) ali mislim da nije toliko važno praviti dobre slike zvučnika koliko je bitno da uživaš u njima ;)

Elem, ako za vikend nemaš posebno komplikovanih planova, mogu da svratim da ih i uživo vidim :D

 

Robi,

 

Danas Istanbul i Kijev, sutra Odesa a od petka Durus (Drac) i Tirana. Vrcem se sledece nedelje  :wacko:  Ako neko zna prodavnicu LP-ja u Albaniji nek javi please  :D

 

Cujemo se!

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Robi,

 

Danas Istanbul i Kijev, sutra Odesa a od petka Durus (Drac) i Tirana. Vrcem se sledece nedelje  :wacko:  Ako neko zna prodavnicu LP-ja u Albaniji nek javi please  :D

 

Cujemo se!

kojim prevoznim sredstvom putujes -  teleporterom?

svaka ti cast... :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...